Raspberry Pi ve LAN kablosu yardımıyla MATLAB'da veri çizdirme

Statosfer

Decapat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar,
Konu başlığında da belirttiğim gibi, Raspberry Pi kullanarak RX/TX pinlerinden veri okuyup bunu LAN (Ethernet) kablosu aracılığıyla MATLAB'te grafik olarak çizdirmek istiyorum.

Bu konu hakkında bana fikir verebilirseniz çok minnettar olurum.

Aynı zamanda; bu işlemi fiziksel olarak Rasp ile değil de Proteus üzerinden gerçekleştirmem de mümkün mü?

Şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Raspberry üzerinden okuduğunuz veriyi basit bir RESFful API ile HTTP üzerinden Matlab'a aktarabilirsiniz.

REST API üzerinden plot çizebilen eklentiler mevcut.

API, Flask (Python) veya Express.js (Node.js) kullanarak kolayca yazılabilir. Geriye zaten veriyi okuyup gelen request'e XML, JSON, Blob vs. olarak response etmek kalıyor.

Raspberry üzerinden okuduğunuz veriyi basit bir RESFful API ile HTTP üzerinden Matlab'a aktarabilirsiniz.

REST API üzerinden plot çizebilen eklentiler mevcut.

API, Flask (Python) veya Express.js (Node.js) kullanarak kolayca yazılabilir. Geriye zaten veriyi okuyup gelen request'e XML, JSON, Blob vs. olarak response etmek kalıyor.
Anladığım kadarıyla, Raspberry okuduğu veriyi kendi içerisinde saklayacak ve bunu RESFful API ile HTTP üzerinden Matlaba aktarabileceğim yani.

Bana yardımcı olması açısından kaynak paylaşmanız mümkün mü?

Raspberry Pi hakkında yeteri kadar bir bilgiye sahip olduğum söyleyemem açıkçası.

Eğer plot için Matlab şart değilse matplotlib, plotly vs. gibi kütüphaneler kullanarak her şeyi sadece Raspberry Pi kullanarak da yapabilirsiniz.

Matlab konusunda kararlıysanız;
Kaynak konusunda internet üzerinde doğrudan sizin istediğiniz türde bir proje olmasa bile parça parça rehberler mevcut.

Geri
Yukarı