RAT nasıl temizlenir?

YUSUFBLGC

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Dün gece 12 saatlerinde bir arkadaşımdan link geldi. Kanka oyun bu indir oynayalım diye. Pek güvenmedim ama indirdim VirusTotal'de tarattım sorun çıkmadı. İndirdim kurdum daha sonra Discord çöktü MTA da internet gitti çöktü. Daha sonra Discord'a girdiğimde hesaplar yoktu. Girdim hesaplarıma daha sonra birisi bana yazdı. Bilgilerimi bana attı biraz küfürleştik. Daha sonra PC iyice kasmaya başladı ve daha sonra Discord hesaplarıma erişimimi kaybettim. Geri de alamıyorum. Kaspersky ile tarattım 2 trojan çıktı temizledim. Ama tarama %20'ye gelince kapanıyor Kaspersky. Flash belleğim yok. Format atamıyorum. 500 TL diyor formata mahalledeki bilgisayarcı. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Dün gece 12 saatlerinde bir arkadaşımdan link geldi. Kanka oyun bu indir oynayalım diye. Pek güvenmedim ama indirdim VirusTotal'de tarattım sorun çıkmadı. İndirdim kurdum daha sonra Discord çöktü MTA da internet gitti çöktü. Daha sonra Discord'a girdiğimde hesaplar yoktu. Girdim hesaplarıma daha sonra birisi bana yazdı. Bilgilerimi bana attı biraz küfürleştik. Daha sonra PC iyice kasmaya başladı ve daha sonra Discord hesaplarıma erişimimi kaybettim. Geri de alamıyorum. Kaspersky ile tarattım 2 trojan çıktı temizledim. Ama tarama %20'ye gelince kapanıyor Kaspersky. Flash belleğim yok. Format atamıyorum. 500 TL diyor formata mahalledeki bilgisayarcı. Ne yapabilirim?
Öncelikle geçmiş olsun hocam, fazla pahalı olmayan bir USB alıp kendiniz formatlayın bence. Sürekli kullanacaksanız iyi bir USB de olur. Bu arada Windows ISO'sunu RAT olan bilgisayardan değil de bir arkadaşınızın vs. bilgisayarından yazdırın.

Son düzenleme:
Arkadasinda onur ve seref kavramlarinin kirintilarinin olmadigi aciga cikmis oldu.

Farkli bir bilgisayardan 16 GB flash bellege Windows ISO'su yazdir. Ucuz USB satin al, is gorur. Temiz format at. Format attiktan sonra direkt Kaspersky kur ki problem cikmasin. Ayrica eger OneDrive yedeklemesi yapiyorsa format atmadan once baska bir bilgisayardan OneDrive web sitesine girip Dokumanlar resimler gibi Windows'un yedekledigi klasorleri sil, temiz olsun.

Arkadasinda onur ve seref kavramlarinin kirintilarinin olmadigi aciga cikmis oldu.

Farkli bir bilgisayardan 16 GB flash bellege Windows ISO'su yazdir. Temiz format at. Format attiktan sonra direkt Kaspersky kur ki problem cikmasin. Ayrica eger OneDrive yedeklemesi yapiyorsa format atmadan once baska bir bilgisayardan OneDrive web sitesine girip Dokumanlar resimler gibi Windows'un yedekledigi klasorleri sil, temiz olsun.
Arkadaş dediği büyük ihtimalle Discord'da tanıştığı biridir.

Yeni konular

Geri
Yukarı