RAT virüsü nasıl temizlenir?

zKaranfily0

Hectopat
Makaleler
1
RAT yedim bir uygulama indirdim çocuk RAT yedin deyip EBA şifremi verdi. Ne yapmalıyım? Format atsam düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Formata gerek yok, FUD yapılmadıysa kolaylıkla tespit edilir. AV kullanmıyorsanız Kaspersky Security Cloud Free kullanın, taramada tespit edip temizler. AV olmadan halletmek istiyorsanız KVRT ile taramadan geçirin sisteminizi, tespit edecektir.

Alternatif olarak tespit edilemezse ESET Scanner tavsiyemdir.

Temizlemeyeceksiniz direkt silmeniz gerek bunun için Malwarebytes veya KVRT iş görür.

Peki ya silersem ne olur indirdiğim şeyi görev yöneticisine girip bilmediğim şeyleri devre dişı bıraktım hemen Avast yükledim bir RAT uygulaması buldum onu yükledim görev yöneticisindr Zula setup vardı keylogger olabilir diye hemen sildim bugün de format atacağım.

Peki ya silersem ne olur indirdiğim şeyi görev yöneticisine girip bilmediğim şeyleri devre dişı bıraktım hemen Avast yükledim bir RAT uygulaması buldum onu yükledim görev yöneticisindr Zula setup vardı keylogger olabilir diye hemen sildim bugün de format atacağım.
Kaspersky taraması yapmayı deneyebilirsin, olmaz ve devam ederse önemli dosyalarını yedekle ve bilgisayarına format at. Ben bile ara sıra bilmediğim şeyleri indirsem bile genellikle önemli dosyalarım yedekte olur her ihtimale karşı.

EBA şifrenizi verdiyse 8 yaşında bir çocuk falandır bir güzel öğüt verin düzelir bana da bulaşmıştı ssdmi değiştirip uçurdum.

Yeni konular

Geri
Yukarı