RAT virüsü text indirilirse girer mi?

Thrian

Hectopat
Merhaba internetten tanıştığım bir arkadaşım bir text dosyası attı ve ben de indirdim. text dosyası indirerek, bir web sitesine girerek, ya da resim indirerek girer mi RAT virüsü ya da normal bir virüs?

Son düzenleyen: Moderatör:
JPG bile girer. Zamanında bu işlere bulaştığım ve ghost ping ile resim attığım için biliyorum. Görünmeyen taraf iplog veya virüs görünen fotoğraf. Sistem ise şu şekilde:
1: Kurbana resim atılır,
2: Kurban resme tıklar
3: Kurban linke girer (kazara da olsa iş işten geçer.)
4: İşi bitmiştir.
Ama sizde bulaşmış olması ihtimali düşük gibi.

Hocam ne olur ne olmaz. Sonuçta ihtimali var. Bir de internetten tanıştığı için güvenemedim pek açıkçası. Tedbiri elden bırakmamak lazım.

Hocam bir text indirdim sonra sildim ve Kaspersky ve Malwarebytes üzerinden tarama yapınca birçey çıkmıyor ve karşı taraf da beni tehdit ediyor adresine karşı ödemeli eşya yollarım kredi kartını alırım falan diye ne yapmalıyım.
JPG bile girer. Zamanında bu işlere bulaştığım ve ghost ping ile resim attığım için biliyorum. Görünmeyen taraf iplog veya virüs görünen fotoğraf. Sistem ise şu şekilde:
1: Kurbana resim atılır,
2: Kurban resme tıklar.
3: Kurban linke girer (kazara da olsa iş işten geçer.)
4: İşi bitmiştir.
Ama sizde bulaşmış olması ihtimali düşük gibi.

Hocam siz de üstteki soruma cevap yazarsanız sevinirim.

Karşı taraf da beni tehdit ediyor adresine karşı ödemeli eşya yollarım kredi kartını alırım falan diye ne yapmalıyım.

Net kolpalık. Kargoyu kapıdan geri çevirirsiniz. Araba alacak değil ya:) ben de bunlardan korkmuştum zamanında. Ama içlerine girmişliğim de olunca bir şey yapamadıklarını anladım. IP adresini bulurlar bu sefer ona gider birtakım kargolar lakin mahkeme kağıdı olur bunlar.

Net kolpalık. Kargoyu kapıdan geri çevirirsiniz. Araba alacak değil ya:) ben de bunlardan korkmuştum zamanında. Ama içlerine girmişliğim de olunca bir şey yapamadıklarını anladım. IP adresini bulurlar bu sefer ona gider birtakım kargolar lakin mahkeme kağıdı olur bunlar.

Peki ya kredi kartı harcaması? ya da oyun hesapları özellikle ailemin böyle bir şey bilmemesi lazım o yüzden elimden geldiğince kısa, etkili bir yöntem denemem lazım.

Peki ya kredi kartı harcaması? Ya da oyun hesapları özellikle ailemin böyle bir şey bilmemesi lazım o yüzden elimden geldiğince kısa, etkili bir yöntem denemem lazım.

Desteklere ticket açarsınız veya dışarı çıkıp bir karakolda bunu gösterirsiniz. O zaman o düşünür :D

Geri
Yukarı