RAW olan HDD nasıl biçimlendirilir?

6 saat bekledim ve sonuç yine aynı maalesef.

Şuanda bir kez daha denedim bu sefer 1 dakika içinde succesfull oldu. Daha sonra disk yönetimine girdim. 2 seçenek çıktı sonra harddiski biçimlendirmeye çalıştım ancak yine biçimlendirme işlemi başarili olarak tamamlanamadı hatası verdi ve şuanda disk yönetiminde yine raw olarak gözüküyor.

MiniTool Partition Wizard programı ile bişeyler denedim ancak file system bad disk olarak gözüküyor bu konu hakkında bir fikriniz var mı ?

Bu durumda bir Windows 7-8-10 format USB'si oluşturup, kuruluma geçmeden önce gelen disk seçim ekranında diski silip tekrar oluşturursanız düzelecektir. Veya Hiren's Boot CD'i kullanabilirsiniz.

Windows 10 usb si ile denedim ancak disk secim ekraninda gorünmedi bile sanırım harddisk tamamen ölmüş.

Şuanda hdd ekranda gözüktü ancak format atma veya biçimlendirme şansı vermiyor.

Windows 10 usb si ile denedim ancak disk secim ekraninda gorünmedi bile sanırım harddisk tamamen ölmüş.

Şuanda hdd ekranda gözüktü ancak format atma veya biçimlendirme şansı vermiyor.
Merhaba,
Hiren's Boot CD kullanabilirsiniz bu durumda. Diski formatlayabilmeniz için birkaç araç mevcut içerisinde.

merhaba sormak istediğim raıd olan 2 dıskım var ve pc den çıkardım ve artık gormuyor bıos ayarı yaptım ama ne olduysa görmuyor raıd girdigimde mumber dısk 0 her 2 diskte öyle yazıyor
veri kurtarmalaı ve her yolu denedim 3 gündur ulaşamıyorum diske

Yıllanmış konuyu hortlatmak olacak ama umarım yanıt verirsiniz
”'Virtual disk service error:
Geçerli önyükleme, sistem, kilitlenme dökümü veya hazırda bekletme birimi içeren diskte temizleme işlemine izin verilmez.”' hatası alıyorum buna bir çözüm önerebilir misiniz?

3 senedir kullandığım WD Elements 1 TB harici harddiski bundan yaklaşık 1-2 hafta önce bilgisayarıma taktığımda diski kullanabilmek için önce biçimlendirmelisiniz dedi. İçinde zaten çok da önemli şeyler olmadığı için önemsemedim ancak biçimlendirmeye çalıştım. 3-4 saat boyunca bekledim ancak biçimlendirme yine de tamamlanamadı. Daha sonra araştırdım ve dosya sistemini ExFAT'a çevirip daha sonra NTFS'ye çevirmeye çalıştım. ExFAT'a başarılı bir şekilde dönüştürmeme rağmen diski hiçbir türlü NTFS dosya sistemine çeviremedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Eki Görüntüle 270719
Hortlatıyorum kusura bakmayın. Çözdün mü hocam? Aynı sorunu yaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı