RAW olmus SSD'den veri kurtarmak mümkün mü?

friskybith

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
KASA: Rog Strix Helios

İŞLEMCİ: Ryzen 7 7800X3D

SSD: Kingston KC30001TB +SAMSUNG 980 PRO 1TB

RAM: CORSAİR VENGEANCE 2*16 6000MHZ

GÜÇ KAYNAĞI: ROG THOR 1200P

EKRAN KARTI: ASUS ROG STRİX 4080 16GB

SIVI SOGUTMA: ASUS ROG RYUJİN III ARGB

ANAKART: ROG STRİX X670E-E GAMİNG

MONİTÖR: ASUS ROG XG27WQ 2K 165HZ

MOUSE: ROG PUGİO 2

KLAVYE: ASUS ROG CLAYMORE II

MOUSEPAD: STEELSERİES XL RGB
SSD veya HDD modeli
Kc3000 2tb
Arkadaşlar selam bilgisayarı sıfırlama işlemi yaparken kilitlendi ve kapatip açtığımda sıfırlama işlemi tamamlanamadi gibi bir uyari geldi ama sistem açıldı. Neyse diğer SSD'ye baktığımda sistem okumuyordu RAW olmuştu formatlamam gerektiğini söylüyordu ama icinde dosyalarim var. Formatlarsam her şey silinir sanirim var mı bir yolu verileri kurtarmanın?

Kendi kendine yapmaya da çalışabilirsin. Lazesoftu gördün. Data recovery kısmında uygun menüleri seçersen dosyalarının hepsini ya da kurtarılması mümkün olanları kurtarabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi kendine yapmaya da çalışabilirsin. Lazesoftu gördün. Data recovery kısmında uygun menüleri seçersen dosyalarının hepsini ya da kurtarılması mümkün olanları kurtarabilirsin.

Peki, buradan tarif ederseniz. Adim adim yazin. Ben yapayım.

Lazesoftta data recovery kısmına tıklayınca en üstte Fast scan var, ona tıklayıp SSD'ni seç ve işleme devam et. Kurtarabileceğin dosyaları göreceksin.

İyi geceler.

Lazesoftta data recovery kısmına tıklayınca en üstte Fast scan var, ona tıklayıp SSD'ni seç ve işleme devam et. Kurtarabileceğin dosyaları göreceksin.

Deep scan dedim oradan 2 secenek cıktı.
Otomatik Drive recovery ve Partition recovery using selected file types.
Hangisini seciyorum?

Fast scan dese ID'iniz kısa sürerdi, açıkası Deep scanın ne kadar süreceğine dair hiçbir fikrim yok.
Tavsiyem Fast scan yapmanız yönünde idi, neden Deep scan yapmak istediğinizi de tam anlamadım. Deep scanda çok sayıda dosya çıkacaktı. Deep scan sonucunda nelerin nasıl kurtarılabileceğinden emin değilim.

Fast scan dese ID'iniz kısa sürerdi, açıkası Deep scanın ne kadar süreceğine dair hiçbir fikrim yok.
Tavsiyem Fast scan yapmanız yönünde idi, neden Deep scan yapmak istediğinizi de tam anlamadım. Deep scanda çok sayıda dosya çıkacaktı. Deep scan sonucunda nelerin nasıl kurtarılabileceğinden emin değilim.

Tüm dosyalar cıksın istedi secerek kurtarma yapmak için. Ama pek ümidim yok.%35 oldu işe yaramaz dosylar cıktı. Şu an 18 tane.

Yeni konular

Geri
Yukarı