Razer Barracuda X (2022) aldıktan sonra yapılması gerekenler

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Trendyol'da Gamemar mağazasından Razer Barracuda X 2022 modelini satın aldım.
Kulaklığı almadan önce biraz araştırma yapmıştım ve sanırım ürünün Razer'ın sitesinden aktive etmemiz gerekiyormuş. Mail üzerinden kod falan gönderiliyormuş galiba.

Tam olarak ne yapacağımı ve nasıl yapacağımı anlatan bir rehber var mı?
Bu arada bir sorum daha olacak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu linkteki videoda, 14:00'dan sonrasında adam Razer Synapse yazılımına falan kaydedip, EQ ayarlarını falan yapıyor rahatça. Yazılım desteği yok deniliyordu bu ürün hakkında ama bu adam nasıl yapıyor? THX Spatial Audio'yu satın mı almış diyeceğim ama adam ilk defa taktı kulaklığı. Bir şey satın almadı ve kod falan da yazmadı. Anlamadım.

Eğer yazılım desteği yoksa bile, Razer Audio adlı telefon uygulamasından ayarlar yapabilirim, değil mi?
Ayrıca bilgisayarımda Nahimic de var;
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

@elma_a @ItsAllGoodman arkadaşlar sanırım sizler de bu ürünü kullanıyorsunuz, ama 2022 olmayan modelini kullanıyorsunuz bildiğim kadarıyla. Sizler ürünü kaydetme işlemini nasıl yaptınız?

@AllyFeedon @SpaceS @NameDeli

Son düzenleme:
Trendyol'da Gamemar mağazasından Razer Barracuda X 2022 modelini satın aldım.
Kulaklığı almadan önce biraz araştırma yapmıştım ve sanırım ürünün Razer'ın sitesinden aktive etmemiz gerekiyormuş. Mail üzerinden kod falan gönderiliyormuş galiba.

Tam olarak ne yapacağımı ve nasıl yapacağımı anlatan bir rehber var mı?
Bu arada bir sorum daha olacak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu linkteki videoda, 14:00'dan sonrasında adam Razer Synapse yazılımına falan kaydedip, EQ ayarlarını falan yapıyor rahatça. Yazılım desteği yok deniliyordu bu ürün hakkında ama bu adam nasıl yapıyor? THX Spatial Audio'yu satın mı almış diyeceğim ama adam ilk defa taktı kulaklığı. Bir şey satın almadı ve kod falan da yazmadı. Anlamadım.

Eğer yazılım desteği yoksa bile, Razer Audio adlı telefon uygulamasından ayarlar yapabilirim, değil mi?
Ayrıca bilgisayarımda Nahimic de var;

@elma_a @ItsAllGoodman arkadaşlar sanırım sizler de bu ürünü kullanıyorsunuz, ama 2022 olmayan modelini kullanıyorsunuz bildiğim kadarıyla. Sizler ürünü kaydetme işlemini nasıl yaptınız?

@AllyFeedon @SpaceS @NameDeli
2022 modelinin yazılım desteği var. En azından ben öyle biliyorum. Ürünü Razer ID'e kaydedebilirsiniz.

Son düzenleme:
2022 modelinin yazılım desteği var. En azından ben öyle biliyorum. Ürünü Razer İD'e kaydedebilirsiniz.
Teşekkürler. Yazılım desteği var gibi görünüyor elime ulaşınca bakacağız artık. Razer ID nedir? Synapse içerisinde mi geliyor yoksa siteye mi bağlı?

7.1'i aktifleştirmek için kod geliyor sanırım bunu yapınca.

Teşekkürler. Yazılım desteği var gibi görünüyor elime ulaşınca bakacağız artık. Razer ID nedir? Synapse içerisinde mi geliyor yoksa siteye mi bağlı?

7.1'i aktifleştirmek için kod geliyor sanırım bunu yapınca.

2022 olan modelini kullanıyorum soruların varsa sorabilirsin zevkle cevaplarım.

2022 olan modelini kullanıyorum soruların varsa sorabilirsin zevkle cevaplarım.
Sağ olun hocam, yukarıda dediğim gibi;
Üründe yazılım desteği var mı?
Üründe 7.1'i aktifleştirmek için ne yapıyoruz? Kodu nasıl alıyoruz?
Ürünün EQ ayarlarını vb. Razer Synapse üzerinden mi yoksa THX Spatial Audio üzerinden mi ayarlıyoruz? THX ücretli diyorlardı ama 2022 modelinde aynısı geçerli mi bilmiyorum.
Şarj ömrü denildiği gibi 50 saat civarı, değil mi?
Ayrıca ürünü kablosuz kullanınca mikrofon kalitesi biraz düşüyor sanırım. Kablolu olarak kullanınca çok daha iyi oluyor mikrofon kalitesi değil mi? Kablosuz kulaklıklar hakkında pek bilgim yok, galiba normal bir şey bu. Kablolu olarak kullanmak için dönüştürücü ile USB mi bağlıyoruz yoksa jak girişine direkt takıp kullanabilir miyiz? Dönüştürücü pek işime yaramaz, bilgisayarda type-c girişi bulunuyor zaten.
Ve son olarak, üründen memnun musunuz? Kumaş pedleri çok terletmiyor, kulağı rahatsız etmiyor değil mi uzun kullanımda?

Bende eski modeli var yazılım desteği vs. yok ama birkaç videoda faturayı mail atarak kod alabildiğini duymuştum.

Sağ olun hocam, yukarıda dediğim gibi;
Üründe yazılım desteği var mı?
Üründe 7.1'i aktifleştirmek için ne yapıyoruz? Kodu nasıl alıyoruz?
Ürünün EQ ayarlarını vb. Razer Synapse üzerinden mi yoksa THX spatial Audio üzerinden mi ayarlıyoruz? THX ücretli diyorlardı ama 2022 modelinde aynısı geçerli mi bilmiyorum.
Şarj ömrü denildiği gibi 50 saat civarı, değil mi?
Ayrıca ürünü kablosuz kullanınca mikrofon kalitesi biraz düşüyor sanırım. Kablolu olarak kullanınca çok daha iyi oluyor mikrofon kalitesi değil mi? Kablosuz kulaklıklar hakkında pek bilgim yok, galiba normal bir şey bu. Kablolu olarak kullanmak için dönüştürücü ile USB mi bağlıyoruz yoksa jak girişine direkt takıp kullanabilir miyiz? Dönüştürücü pek işime yaramaz, bilgisayarda Type-C girişi bulunuyor zaten.
Ve son olarak, üründen memnun musunuz? Kumaş pedleri çok terletmiyor, kulağı rahatsız etmiyor değil mi uzun kullanımda?

Üründe yazılım desteği şahsen ben Razer Synapse de kullanamadım büyük ihtimal yok Razer Synapse. 7.1 aktifleştirme yazılımı için kulaklığın üzerindeki kodu kullanarak Razer sitesinden alıyorsunuz 1 dk içinde geliyor o zaten kullanım kılavuzunda nasıl napılcağı yazıyor ama THX kullanıyorsanız gerek kalmıyor zaten 7.1 yazılımına ben şahsen EQ ayarları ve oyun ile film ayarları farklı olduğu için THX kulllanıyorum 2 haftalık bir deneme sürümü veriyorlar size kullanıp memmnun kaldım ben ama kalmazsanız 7.1 yazılımdan bedava olarak kullanabilirsiniz. Ama derseniz ben THX kullanacağım o zaman deneme sürümü bittiyse 10 dolar gibi bir fiyat vermeniz lazım normalde 20 dolar ama kulaklığı aldığını için indirim ile 10 dolar 190 TL gibi bir şey bence çok uygun. Şarj ömrü gerçekten çok iyi o konuda süper mesela ben günde şahsen 4-5 saat oyun oynarım 1 haftada filan hiç şarj etmeden gidiyor %30 kalınca kulaklık uyarı veriyor size ses olarak kritik şarj gibi bir şey diyor İngilizce ben onu dediğinde oyun oynarken şarja takıyorum zaten bir sorun yaşamıyorum kablo çok uzun olduğu için hiçbir sorun 40 dakika oynadıktan sonra şarj ile çıkarıyorum zaten fazlasıyla şarj olmuş oluyor şarj konusunda asla pişman olmazsınız. Şahsen ben hep kablosuz kullandım ses kalitesi bana göre gayet iyiydi arkadaşlarım sesin bayağı iyi olmuş gibi şeyler dedi dışardaki gürültüleri de almıyor mikrofon hiç kablolu kullanmadım kullanmak zorunda kalmadım şahsen. Benim bilgisayarda Type-C girişi olmadığı için ben dönüştürücü ile kullanıyorum yani o konuda bir sıkıntım çıkmadı ve menzili çok geniş ben odamdan mutfağa yemek alamaya vesaire giderken arkadaşlarımla konuşabiliyorum. Ürünü en fazla kulağımdan çıkarmadan 12 saat gibi uzun süre kullandım aslında kulaklık hep kulağımda hiç çıkarmıyorum alıştım artık ağır olmadığı için kafa ağrısı falan hiç yaşamadım pedleri de deri olmadığı için hiç terletmedi beni. Kulağımı rahatsı etmedi hiçbir zaman.

Biraz uzun yazmışım ama aklınızdaki soruları cevaplayabilmişimdir umarım.
Başka bir sorunuz varsa çekinmeden sorabilirsiniz. @217099

Üründe yazılım desteği şahsen ben Razer Synapse de kullanamadım büyük ihtimal yok Razer Synapse. 7.1 aktifleştirme yazılımı için kulaklığın üzerindeki kodu kullanarak Razer sitesinden alıyorsunuz 1 dk içinde geliyor o zaten kullanım kılavuzunda nasıl napılcağı yazıyor ama THX kullanıyorsanız gerek kalmıyor zaten 7.1 yazılımına ben şahsen EQ ayarları ve oyun ile film ayarları farklı olduğu için THX kulllanıyorum 2 haftalık bir deneme sürümü veriyorlar size kullanıp memmnun kaldım ben ama kalmazsanız 7.1 yazılımdan bedava olarak kullanabilirsiniz. Ama derseniz ben THX kullanacağım o zaman deneme sürümü bittiyse 10 dolar gibi bir fiyat vermeniz lazım normalde 20 dolar ama kulaklığı aldığını için indirim ile 10 dolar 190 TL gibi bir şey bence çok uygun. Şarj ömrü gerçekten çok iyi o konuda süper mesela ben günde şahsen 4-5 saat oyun oynarım 1 haftada filan hiç şarj etmeden gidiyor %30 kalınca kulaklık uyarı veriyor size ses olarak kritik şarj gibi bir şey diyor İngilizce ben onu dediğinde oyun oynarken şarja takıyorum zaten bir sorun yaşamıyorum kablo çok uzun olduğu için hiçbir sorun 40 dakika oynadıktan sonra şarj ile çıkarıyorum zaten fazlasıyla şarj olmuş oluyor şarj konusunda asla pişman olmazsınız. Şahsen ben hep kablosuz kullandım ses kalitesi bana göre gayet iyiydi arkadaşlarım sesin bayağı iyi olmuş gibi şeyler dedi dışardaki gürültüleri de almıyor mikrofon hiç kablolu kullanmadım kullanmak zorunda kalmadım şahsen. Benim bilgisayarda Type-C girişi olmadığı için ben dönüştürücü ile kullanıyorum yani o konuda bir sıkıntım çıkmadı ve menzili çok geniş ben odamdan mutfağa yemek alamaya vesaire giderken arkadaşlarımla konuşabiliyorum. Ürünü en fazla kulağımdan çıkarmadan 12 saat gibi uzun süre kullandım aslında kulaklık hep kulağımda hiç çıkarmıyorum alıştım artık ağır olmadığı için kafa ağrısı falan hiç yaşamadım pedleri de deri olmadığı için hiç terletmedi beni. Kulağımı rahatsı etmedi hiçbir zaman.

Değerli yanıtınız için çok teşekkür ederim hocam.
Başka bir sorum kalmadı gibi görünüyor :).
İyi bir tercih yapmışım bu kulaklığı alarak. En yakın zamanda elime ulaştığı zaman bir sorum falan olursa yine yazarım size. Teşekkürler tekrardan.

Hocam kulaklığı az önce kutusundan çıkardım ve şarj kablosu ile (sanırsam bir tarafı USB bir tarafı type C olan) taktım direkt. Kırmızı yanıp sönüyor ışıkları. Şarjı yok sanırım. Bluetooth ve Wireless çalışmadı şarjı olmadığı için sanırım. Ama bilgisayar görüyor kulaklığı.

Biraz şarjda dursun bakalım.

Düzenleme:

Kulaklığı kullanıyorum şu an. Şarjı varmış, o kırmızı ışık başka bir şeydi sanırım.

THX Spatial Audio deneme sürümünü kullanıyorum şu an.

Bununla alakalı küçük bir sorum var.

Uygulama abonelik şeklinde çalışmıyor değil mi? 20 dolar verdikten sonra ömür boyu kullanabiliyoruz?

Ayrıca TL ile alabileceğim bir yer var mı? @NameDeli

Son düzenleme:
İyi bir tercih yapmışım bu kulaklığı alarak. En yakın zamanda elime ulaştığı zaman bir sorum falan olursa yine yazarım size. Teşekkürler tekrardan.

Hocam kulaklığı az önce kutusundan çıkardım ve şarj kablosu ile (sanırsam bir tarafı USB bir tarafı type C olan) taktım direkt. Kırmızı yanıp sönüyor ışıkları. Şarjı yok sanırım. Bluetooth ve Wireless çalışmadı şarjı olmadığı için sanırım. Ama bilgisayar görüyor kulaklığı.

Düzenleme:

Kulaklığı kullanıyorum şu an. Şarjı varmış, o kırmızı ışık başka bir şeydi sanırım.

THX Spatial Audio deneme sürümünü kullanıyorum şu an.

Uygulama abonelik şeklinde çalışmıyor değil mi? 20 dolar verdikten sonra ömür boyu kullanabiliyoruz?

Direkt dolar üzeri ödeme yapılıyor diye biliyorum.
Ayrıca ömür boyu kullanım hakkınız var ve bence THX Spatial audio bazı hatalar haricinde çok başarılı bir program.

Son düzenleme:

Hocam kulaklığı az önce kutusundan çıkardım ve şarj kablosu ile (sanırsam bir tarafı USB bir tarafı Type-C olan) taktım direkt. Kırmızı yanıp sönüyor ışıkları. Şarjı yok sanırım. Bluetooth ve Wireless çalışmadı şarjı olmadığı için sanırım. Ama bilgisayar görüyor kulaklığı.

Düzenleme:

THX spatial Audio deneme sürümünü kullanıyorum şu an.

Ömür boyu.
Karttan doları TL'ye dönüştürerek alıyor zaten merak etmeyin.

Geri
Yukarı