Razer Barracuda X (2022) aldıktan sonra yapılması gerekenler

Trendyol'da Gamemar mağazasından Razer Barracuda X 2022 modelini satın aldım.
Kulaklığı almadan önce biraz araştırma yapmıştım ve sanırım ürünün Razer'ın sitesinden aktive etmemiz gerekiyormuş. Mail üzerinden kod falan gönderiliyormuş galiba.

Tam olarak ne yapacağımı ve nasıl yapacağımı anlatan bir rehber var mı?
Bu arada bir sorum daha olacak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu linkteki videoda, 14:00'dan sonrasında adam Razer Synapse yazılımına falan kaydedip, EQ ayarlarını falan yapıyor rahatça. Yazılım desteği yok deniliyordu bu ürün hakkında ama bu adam nasıl yapıyor? THX Spatial Audio'yu satın mı almış diyeceğim ama adam ilk defa taktı kulaklığı. Bir şey satın almadı ve kod falan da yazmadı. Anlamadım.

Eğer yazılım desteği yoksa bile, Razer Audio adlı telefon uygulamasından ayarlar yapabilirim, değil mi?
Ayrıca bilgisayarımda Nahimic de var;

@elma_a @ItsAllGoodman arkadaşlar sanırım sizler de bu ürünü kullanıyorsunuz, ama 2022 olmayan modelini kullanıyorsunuz bildiğim kadarıyla. Sizler ürünü kaydetme işlemini nasıl yaptınız?

@AllyFeedon @SpaceS @NameDeli
Merhaba, bende Barracuda X 2022 Bluetooth versiyonu almayı düşünüyorum. Her anlamda memnun musunuz? Ben ağırlıklı oyun ama aşırıya kaçan ses kasan vs biri değilim. Sadece sesler düzgün gelmesi ve kaliteli olması, en büyük alma sebeplerimden biride kablo karmaşasından kurtulmak için. Müzik içinde iş görür mü yok almaya değmez mi %30 oyun %70 müzik kullanım şekli olacak diyebilirim. (Müzik için olan kablosuz kulaklıkların usb alıcısı yok varsa ekstrem fiyatlara sahip. Ben kesinti olmadan geçikme olmadan ve ping yapmadan kullanmak istiyorum teşekkürler şimdiden)

Merhaba, bende Barracuda X 2022 Bluetooth versiyonu almayı düşünüyorum. Her anlamda memnun musunuz? Ben ağırlıklı oyun ama aşırıya kaçan ses kasan vs biri değilim. Sadece sesler düzgün gelmesi ve kaliteli olması, en büyük alma sebeplerimden biride kablo karmaşasından kurtulmak için. Müzik içinde iş görür mü yok almaya değmez mi %30 oyun %70 müzik kullanım şekli olacak diyebilirim. (Müzik için olan kablosuz kulaklıkların usb alıcısı yok varsa ekstrem fiyatlara sahip. Ben kesinti olmadan geçikme olmadan ve ping yapmadan kullanmak istiyorum teşekkürler şimdiden)
2022 versiyon ile 2021 versiyon arasında ses farkı var mı bilmiyorum ama şunları eklemek istiyorum.
Harcayacağınız bütçe 2000 liraysa bu kulaklığın ederi 1500'ü geçmemeli. 2000 lira gibi bir bütçe bu kulaklığa verilmez.

1500 liradan fazla verecekseniz almayın, alacaksanız aşağıda yazacaklarımı okuyun.
THX Spatial Audio ile kulaklık adam oluyor. Yani kulaklığın ham sesi aslında çokta ahım şahım değil Spatial Audio desteği lazım.
Şarj ve çekim mesafesi çok çok güzel. Ben de sizin gibi bir kullanıcıyım. Bu kulaklığı aslında o yüzden seçmiştim.

Ben memnunum şu anlık.

Ürün 1790 TL şuan sanırım, indirimde.
Müzikte iş görüyor, THX Spatial Audio'da modlar var, müzik modu seçince bayağı güzel oluyor ama Spatial Audio ayarlamadan, default sesi de çok güzel kulaklığın. Wirelessta kullanıyorum ben gayet iyi geliyor. Mikrofonu da gayet iyi. Ama THX Spatial Audio adam ediyor gerçekten de. Bir kere aldığınızda ömür boyu sizin oluyor zaten. Bence alın gitsin hocam.

1790 a 3 gün önce vatan dan aldım. normalde pc de cs go oynarken cloud II kablolu, telefondan müzik için anker q30, ps5 için lg oled tv üzerinden bluetooth ile yine q30 u kullanıyordum. pc, ps5, tv ve telefona tek bir kulaklıktan bağlanmak için bunu aldım ve beklentimi karşıladı diyebilirim. cloud II kadar net bir sesi olmasa da kablosuz bir kulaklığa göre iyi diyebiliriz. bundan önce aldığım cloud core wireless DTS den daha iyi sesi, onu iade edeceğim. Sadece g435 aklımda kaldı acaba nasıl diye. Zaten piyasada multiplatform kulaklık 1 elin parmağını geçmiyor. benim bildiklerim Logitech g435, razer barracuda x(2022), hyperx cloud mix ve steelseries Arctis 9. Son olarak THX spatial i de kurdum ama bana ses boğuklaşıyor gibi geldi zaten bu sanal 7.1 lere bir türlü ısınamadım. Bende Dolby Atmos ta var o daha doğal bence, 42tl fiyatı da uygun hem.

1790 a 3 gün önce vatan dan aldım. normalde pc de cs go oynarken cloud II kablolu, telefondan müzik için anker q30, ps5 için lg oled tv üzerinden bluetooth ile yine q30 u kullanıyordum. pc, ps5, tv ve telefona tek bir kulaklıktan bağlanmak için bunu aldım ve beklentimi karşıladı diyebilirim. cloud II kadar net bir sesi olmasa da kablosuz bir kulaklığa göre iyi diyebiliriz. bundan önce aldığım cloud core wireless DTS den daha iyi sesi, onu iade edeceğim. Sadece g435 aklımda kaldı acaba nasıl diye. Zaten piyasada multiplatform kulaklık 1 elin parmağını geçmiyor. benim bildiklerim Logitech g435, razer barracuda x(2022), hyperx cloud mix ve steelseries Arctis 9. Son olarak THX spatial i de kurdum ama bana ses boğuklaşıyor gibi geldi zaten bu sanal 7.1 lere bir türlü ısınamadım. Bende Dolby Atmos ta var o daha doğal bence, 42tl fiyatı da uygun hem.
Cevabın için sağol kardeşim. Benim en büyük sıkıntılarımdan biri kablolar. Ben Laptop kullanıyorum şarj kablosu hariç geri kalan herşeyi kablosuza çevirmek için uğraşıyorum bütçemin yettiği kadarı ile . dediğim gibi şuan aklıma bir kulaklık daha takıldı.
%70 müzik, %30 oyun vs için ama laptopta ağırlıklı kullanmak için alacağım. Kafama taktığımda sade çok dikkat çekmeyen, başkalarının dediği gibi ışıklı mışıklı rgbsiz sade birşey arıyorum.
https://www.amazon.com.tr/dp/B077ZGRY9V?m=A1UNQM1SR2CHM&tag=epey-21&th=1&_encoding=UTF8&aff_sub4=1 bu linkteki kulaklık nasıl sence bilgin var mı.

2022 versiyon ile 2021 versiyon arasında ses farkı var mı bilmiyorum ama şunları eklemek istiyorum.
Harcayacağınız bütçe 2000 liraysa bu kulaklığın ederi 1500'ü geçmemeli. 2000 lira gibi bir bütçe bu kulaklığa verilmez.

1500 liradan fazla verecekseniz almayın, alacaksanız aşağıda yazacaklarımı okuyun.
THX Spatial Audio ile kulaklık adam oluyor. Yani kulaklığın ham sesi aslında çokta ahım şahım değil Spatial Audio desteği lazım.
Şarj ve çekim mesafesi çok çok güzel. Ben de sizin gibi bir kullanıcıyım. Bu kulaklığı aslında o yüzden seçmiştim.
Cevabın için teşekkür ederim. Razer'daki çok platformlu kullanım maalesef diğer kulaklıklarda yok. Sadece logitech G435'te mevcut. Oda kalitesiz basit bir kulaklık gibi geliyor bana. Şuan Wierless kulaklıklar 1.200 TL Ve üzeri fiyata sahip uygun birşey kalmadı. Dediğiniz gibi kulaklıklara bu kadar para verme taraftarı değilim. Bluetooth kulaklıklar ping ve ses gecikmesi yapmasa direk orta seviye 500 tl civarı bir kulaklık alıp uğraşmak istemezdim. Sade bir tasarım ve mikrofonu çıkartılabilir yada gizlenebilir yapıda olması gibi kulaklık bakıyorum ama yok piyasa ve alternatif alabileceğimiz ürünlerde satışta yok

Ben memnunum şu anlık.

Ürün 1790 TL şuan sanırım, indirimde.
Müzikte iş görüyor, THX Spatial Audio'da modlar var, müzik modu seçince bayağı güzel oluyor ama Spatial Audio ayarlamadan, default sesi de çok güzel kulaklığın. Wirelessta kullanıyorum ben gayet iyi geliyor. Mikrofonu da gayet iyi. Ama THX Spatial Audio adam ediyor gerçekten de. Bir kere aldığınızda ömür boyu sizin oluyor zaten. Bence alın gitsin hocam.
Yazılım fiyatı ne kadar 10 Dolar gibi bir kaç yerde öyle belirtilmişti. Bu bahsettiğiniz programın alternatif ve ücretsizi versiyonları varmı yoksa sadece dediğiniz program ile kullanım mecburiyeti mi var Teşekkürler.

Son düzenleme:
Ya ben (param olursa) kulaklığa 50k'da veririm. İşte buna değmez ama. Alternatif yoksa yapacak bir şey yok.
Benimde bütçem yok zorlayarak, dedim ki almışken tam olsungibisinden 1800-2000 e kadar çıkardım 1 defa almaya karar verdim ama piyasadaki ürünlerin ve fiyatını hak etmeyişi, cep'tede olmayınca mecbur kalıyorusun. Teşekkürler cevapların için.

Cevabın için sağol kardeşim. Benim en büyük sıkıntılarımdan biri kablolar. Ben Laptop kullanıyorum şarj kablosu hariç geri kalan herşeyi kablosuza çevirmek için uğraşıyorum bütçemin yettiği kadarı ile . dediğim gibi şuan aklıma bir kulaklık daha takıldı.
%70 müzik, %30 oyun vs için ama laptopta ağırlıklı kullanmak için alacağım. Kafama taktığımda sade çok dikkat çekmeyen, başkalarının dediği gibi ışıklı mışıklı rgbsiz sade birşey arıyorum.
https://www.amazon.com.tr/dp/B077ZGRY9V?m=A1UNQM1SR2CHM&tag=epey-21&th=1&_encoding=UTF8&aff_sub4=1 bu linkteki kulaklık nasıl sence bilgin var mı.
kaliteli kulaklık ama bluetooth yok, ayrıca yanlardaki ledler sürekli yanıyor diye biliyorum. sade olsun istiyorsan razer barracuda x en uygunu. kafada çok güzel duruyor, dışarda da rahatlıkla kullanılır. şarjı da yaklaşık 60 saat gidiyor. hyperx in malzeme kalitesi daha iyidir, bende Cloud II kablolu ve cloud core wireless dts var oradan biliyorum. THX yazılımına gelirsek hiç hoşuma gitmedi, çok yankılı ve gürültülü, yapay bir ses oluyor, cs go da ses kasamayınca yazılımı silip normal haline döndüm. THX yerine dolby atmos alınabilir 42tl, bence daha iyi, sesi çok değiştirmeden biraz daha canlandırıyor.

kaliteli kulaklık ama bluetooth yok, ayrıca yanlardaki ledler sürekli yanıyor diye biliyorum. sade olsun istiyorsan razer barracuda x en uygunu. kafada çok güzel duruyor, dışarda da rahatlıkla kullanılır. şarjı da yaklaşık 60 saat gidiyor. hyperx in malzeme kalitesi daha iyidir, bende Cloud II kablolu ve cloud core wireless dts var oradan biliyorum. THX yazılımına gelirsek hiç hoşuma gitmedi, çok yankılı ve gürültülü, yapay bir ses oluyor, cs go da ses kasamayınca yazılımı silip normal haline döndüm. THX yerine dolby atmos alınabilir 42tl, bence daha iyi, sesi çok değiştirmeden biraz daha canlandırıyor.
Teşekkürler ederim hepinize, eğer alırsam bende yorumlarımı buradan ileteceğim.

@SpaceS @NameDeli @AllyFeedon arkadaşlar ürün geldiğinden beri bugün ilk defa şarja takıyorum.

USB - Type C kablosuyla şarj ediyorum, prize takılı adaptör ve adaptörde de USB girişi var kulaklığın.

Power off halindeyken şarja takmak gerekiyor değil mi?

Ayrıca birisi şarjdayken de kullanılıyor demişti. Ben hem jak girişli kablolu olanı taktım hem de USB - Type C olan şarj kablosunu taktım ama nedense yapamadım galiba. Ses gelmedi.

Birkaç soru soracağım:
Şarj kablosunu bilgisayara takıp da, adaptöre takıp da şarj edebiliriz değil mi? Fark etmez yani?

Şarj olduğunu nasıl anlayabilirim? Kırmızı yanıp sönüyor şuan. Power on yapınca ise yeşil yanıyor.

Kulaklık şarjda iken wireless kullanabilir miyiz? Yoksa kablolu kullanmak zorunlu mu?

Şarjının tamamen dolduğunu, veya kullanılabilecek seviyeye geldiği kadar dolduğunu nasıl anlarım?

Kulaklık şarjda iken tam olarak nasıl kullanıyoruz? Ek olarak yapmamız gereken bir işlem var mı? Yapamadım ben.

Geri
Yukarı