Razer Barracuda X dip ses sorunu

challion

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,
Birkaç gün önce Razer Barracuda X kulaklık aldım. Kulaklığı kullanırken kulaklık üzerindeki ses tekerini fullediğim ya da fule yakın şekilde yükselttiğim takdirde sürekli arkadan ince bir dip ses geldiğini fark ettim. Biraz da takıntılı olmam sebebiyle bu problem beni iyice rahatsız etmeye başladı.
Razer'in bu ürünün de dip ses normalde geliyor mu yoksa benim kulaklığıma has bir durum mu? Ürünü aynısı ile değiştirsem sorun düzelir mi? Ya da bunun iade dışında başka bir çözümü var mı? Şimdiden teşekkürler.

Aynı ürünü bir arkadaşım da aldı. Onda da dip ses sorunu varmış. Bana sanki bu ürün için kronik bir sorunmuş gibi geldi. O yüzden garantiye mi göndersem iade mi etsem emin olamadım.

Ses kartı bulunuyorsa gayet doğal bir olay. Ses kartı bulunan 1000-1500 TL'lik bir kulaklık alsanız bile bu olayla karşılaşabilme şansınız yüksek.

Ama şimdi şöyle bir sıkıntı var hocam USB girişli diyorsunuz ama araştırdım ses kartı yok. Ya USB sıkıntı yaratıyor ya da anakartınız o kısmı tam olarak anlamadım. Eğer ki başka kulaklıklar ile deneyiminiz varsa ve böyle bir sorun ile karşılaşmadıysanız iade edin.

Şöyle bir durum var. Bu kulaklık aynı zamanda kabloluda kullanılabiliyor
kablolu kullanıp test ettiğimde dip ses gelmiyor.
Önceki kulaklarımda bu sorun yoktu. Bu kulaklıkta da kablolu değil kablosuz kullanımda dip ses oluyor. Normalde Type c girişli bir vericisi var. Ama Type a dönüştürücüsü de çıkıyor kutudan. Type a dönüştürücü ile birlikte kablosuz kullanıyorum ve dip ses geliyor.

Son düzenleme:
Şöyle bir durum var. Bu kulaklık aynı zamanda kabloluda kullanılabiliyor.
Kablolu kullanıp test ettiğimde dip ses gelmiyor.

Ya hocam biraz modelleri karıştırdım kusura bakmayın. Barracuda X modeli için şunu söyleyebilirim. Sorun ya kulaklıkta ya da dediğim gibi anakartta. Çünkü bu modelde daha önce hiç dip ses problemi yaşayan birilerini görmedim. Eğer ki dediğiniz gibi kablolu kullanımda sıkıntı olmuyorsa sorun direkt kulaklıktadır. 1000 TL'ye daha iyi bir seçenek olmadığı için size tavsiyem garantiye göndermeniz olur.

Ürünü iade edip amazondan başka satıcıdan tekrar satın alıcam sanırım. Garanti süreci uzun sürebilir çünkü bu yöntem daha kolay gibi. Peki dönüştürücü ile alakalı bir sorun olabilir mi ? Kasamda type c girişi olmadığından kutudan çıkan dönüştürücü ile kullanmıştım

Ürünü iade edip Amazon'dan başka satıcıdan tekrar satın alacağım sanırım. Garanti süreci uzun sürebilir çünkü bu yöntem daha kolay gibi. Peki dönüştürücü ile alakalı bir sorun olabilir mi? Kasamda Type-C girişi olmadığından kutudan çıkan dönüştürücü ile kullanmıştım.

Kullandığınız dönüştürücüden de sıkıntı olabilir. Razer'ın dönüştürücülerinin sıkıntılı çıkması sıradan bir durum.

Geri
Yukarı