Razer Basilisk X HyperSpeed ve Logitech G 915 Lightspeed aynı anda kullanılınca fare donuyor

Daha fazla  
Merhaba,

2 gün önce Logitech G 915 lıghtspeed ve Razer Basilisk X HyperSpeed satın aldım. İki ürün birer gün arayla elime ulaştı.

İlk olarak mouse geldi ve bir gün boyunca sorunsuz bir şekilde kullandım. En ufak bir donma, takılma yaşamadım.

Bugün klavye de elime ulaştı ve onu da kullanmaya başladım. Klavyeyi taktıktan sonra mouse kullanırken takılmalar olduğunu fark ettim. Dün hiç buna benzer bir sorun yaşamamıştım. Bugün nedense klavyeyi takmamla beraber takılmalar başladı.

Acaba frekansların çakışması gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Klavyeyi de mouse da hyperspeed/lightspeed bağlantılarıyla kullanıyorum. İki dongle da USB 2.0 portlara bağlı. İki ürünün de yazılımlarını kurup, güncellemelerini yaptım.

Acaba sorun ne olabilir? Yanıtınızı bekliyor olacağım. Teşekkürler.

Dongle'ları farklı noktalara bağlayıp dener misiniz? İkisi de 2.4 GHz kullandığından sıkıntı yaşıyor olaiblir evet.
Mouseyi 3.0'a, klavyeyi 2.0'a taktım.

Şimdi daha iyi görünüyor henüz bir donma yaşanmadı. İkisini de 2.0'a taktığımda anında takılmalar başlıyor.

Sanırım yeni nesil cihazlar oldukları için 3.0 portunda kullanmak lazım, daha iyi bir besleme istiyor olabilirler.

Yine de tecrübe eden arkadaşlar varsa fikirlerini, düşüncelerini duymak isterim.

Yeni konular

Geri
Yukarı