Çözüm Razer Basilisk X HyperSpeed Bluetooth kopması

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fatih A

Hectopat
Öncelikle fareyi Bluetooth modunda kullanmanızı öneririm. 2,4GHz modu dehşet şarj yiyor ancak Bluetooth modu neredeyse hiç pil kullanmıyor ve bilgisayara usb takmanıza gerek kalmıyor. Ayrıca Bluetooth modunda da hiç gecikme yok. En azından R6 falan oynarken veya başka oyunlarda en ufak gecikme göremedim.

Bende sorun fareyi ilk aldığımdan beri devam ediyordu. Sürekli laptopun Touchpad'i ile Bluetooth'u kapatıp açmam gerekiyordu ancak çözümü çok basitmiş.
Yapmamız gereken iki işlem var;

1-) Güç tasarrufuna alınmasını engellemek
Esas işe yarayan işlem bu kısım olmasa da yapmakta fayda var.
  • Aygıt Yöneticisi'ni açıyoruz.​
  • Bluetooth ve/veya İnsan Arabirim Cihazlarından (hangisinde varsa) faremiz ile ilgili olan kısımları bulup çift tıklıyoruz.​
1673035540521.png
  • Açılan pencereden (hangisinde varsa) Güç Yönetimi sekmesindeki tiki kaldırıyoruz.​
1673035604845.png

2-) Bluetooth servisinin otomatik başlamasını sağlamak
  • Win + R kombinasyonuyla çalıştırı açıp "services.msc" yazıyoruz.​
1673035863577.png
  • Açılan pencerede "Bluetooth Destek Hizmeti" adlı hizmete çift tıklıyoruz.​
  • Yine açılan pencerede başlangıç türünü otomatik olarak ayarlayıp uygula diyoruz.​
1673036045917.png
Fare gayet güzel bir fare, bana hiç kablolu fareleri aratmıyor. Ancak böyle sorunlar can sıkabiliyor. Neyse ki sorunumu bu şekilde çözdüm, umarım size yardımcı olabilmişimdir. Fare ile ilgili başka sorularınız varsa sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Not: Arkadaşlar çözüm hiçbir şeye yaramıyor boşuna uğraşmayın. Sizi yorduysam özür dilerim. Sorunun kaynağını, çözümünü falan araştırdım ancak yok. Yurt dışında birçok kişi ürünü iade edip başka bir şey alarak çözmüşler. Reddit'te çözüm diye yazılan şeyler hiçbir işe yaramadı en azından benim için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı