Razer BlackShark V2 USB Enhancer alınır mı?

Tronsmart Sono o fiyat bandında ki en iyi kulaklık, gayet kaliteli ve müzik ile uğraşanları memnun edebilecek bir kulaklık. V2 X'i Tronsmart Sono V2 gibi görün.

Bence bütçesinin el verdiği en iyi kulaklığı yani Corsair Void Elite alsın bütçesinin el verdiği en iyi kulaklık sayılır.

Eğer oynayacaksanız bence çok etkisi olur 7.1 çok iyi bir teknoloji FPS oyunlarında çok iş görüyor.
Hocam genellikle oyun için 3-4 saat en fazla ayırdığım süre ki onda da profesyonel oynamıyorum açıkçası. Bundan dolayı öyle illa 7.1 olsun demiyorum -eğer aşırı bir fark oluşturmuyorsa- ama mesela çok fazla müzik dinliyorum ve bu benim için önemli, ayrıca mikrofonu da aynı şekilde önemli.
Tronsmart Sono o fiyat bandında ki en iyi kulaklık, gayet kaliteli ve müzik ile uğraşanları memnun edebilecek bir kulaklık. V2 X'i Tronsmart Sono V2 gibi görün.
Hocam şimdi doğru mu anladım: V2 X , Tronosmart Sono'nun bir üst versiyonu mu olmuş oluyor? O zaman Tronosmart alayım geçeyim ben?

Şu anda Blackshark V2 Pro (kablosuz) kullanıyorum. Almadan önce Blackshark V2 X (3.5 MM jaclı model), Blackshark V2 (USB kablolu model) ve Blackshark V2 Pro yerli ve yabancı inceleme videolarına baktım.
Mikrofon olarak 3.5 MM jacklı model USB modelden daha iyi. Çok ilginç ama öyle. Aynı mikrofonu kullanıyorlar diye hatırlıyorum. USB olanın ses kartı veya yazılım ayarı mikrofon sesini kötü kodluyor anlaşılan. USB modeldeki bu kötü sonucu yazılımındaki hazır mikrofon EQ seçeneklerinden Broadcast'ı seçerek mikrofon sesini toparlıyorlar incelemede. Ses konusunda USB arabirimli model açık ara önde. Hem yazılım avantajı hem de bir tık iyileştirilmiş sürücüleri ile. Üstelik kullanılan ped deri değil USB arabirimli modelde. Daha az terletip sesi daha doğal verebiliyor bu pad ile.
Kulaklık padi değiştirilebilen kulaklıklar ile benim gibi hem deri hem de havadar yapıdaki diğer padi kullanırsanız sesin nasıl değiştiğini anlarsınız.
Allah'tan kablosuz modelde 3.5 MM jacklı modele denk mikrofon kalitesi var. Bu arada ekleme yapayım kablosuz kulaklıklarda hem ses hem de mikrofonun kaliteli olması zor iş. Wireless bant genişliği sınırlaması mı yoksa olabilecek en az ses gecikmesi ile seslerin taşınmasından mıdır nedir ama böyle bir durum var kablosuz oyuncu kulaklıklarında.
Kulaklık alırken yabancı incelemelere de bakmanızı şiddetle öneririm. Kulaklık konusunda şu kanalın incelemerini öneririm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Görüntü ve seste daha iyisini deneyimlemediysen ürün incelemesinde o ürünün yerini ve kalitesini tarifte yanlışlık yapabilirsin. Türkçe incelemelerde bu eksiklik çok var malesef. Bizde kulaklık inceleyen adam en fazla 3-4 bin TL'lik kulaklık deneyimlemişken yabancı incelemelerde 3 bin dolarlık Abyys Diana V2 gibi kulaklıkları deneyimlemiş kişiler de var.

Son düzenleme:
Şu anda Blackshark V2 Pro (kablosuz) kullanıyorum. Almadan önce Blackshark V2 X (3.5 MM jaclı model), Blackshark V2 (USB kablolu model) ve Blackshark V2 Pro yerli ve yabancı inceleme videolarına baktım.
Mikrofon olarak 3.5 MM jacklı model USB modelden daha iyi. Çok ilginç ama öyle. Aynı mikrofonu kullanıyorlar diye hatırlıyorum. USB olanın ses kartı veya yazılım ayarı mikrofon sesini kötü kodluyor anlaşılan. USB modeldeki bu kötü sonucu yazılımındaki hazır mikrofon EQ seçeneklerinden Broadcast'ı seçerek mikrofon sesini toparlıyorlar incelemede. Ses konusunda USB arabirimli model açık ara önde. Hem yazılım avantajı hem de bir tık iyileştirilmiş sürücüleri ile. Üstelik kullanılan ped deri değil USB arabirimli modelde. Daha az terletip sesi daha doğal verebiliyor bu pad ile.
Kulaklık padi değiştirilebilen kulaklıklar ile benim gibi hem deri hem de havadar yapıdaki diğer padi kullanırsanız sesin nasıl değiştiğini anlarsınız.
Allah'tan kablosuz modelde 3.5 MM jacklı modele denk mikrofon kalitesi var. Bu arada ekleme yapayım kablosuz kulaklıklarda hem ses hem de mikrofonun kaliteli olması zor iş. Wireless bant genişliği sınırlaması mı yoksa olabilecek en az ses gecikmesi ile seslerin taşınmasından mıdır nedir ama böyle bir durum var kablosuz oyuncu kulaklıklarında.
Kulaklık alırken yabancı incelemelere de bakmanızı şiddetle öneririm. Kulaklık konusunda şu kanalın incelemerini öneririm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Görüntü ve seste daha iyisini deneyimlemediysen ürün incelemesinde o ürünün yerini ve kalitesini tarifte yanlışlık yapabilirsin. Türkçe incelemelerde bu eksiklik çok var malesef. Bizde kulaklık inceleyen adam en fazla 3-4 bin TL'lik kulaklık deneyimlemişken yabancı incelemelerde 3 bin dolarlık Abyys Diana V2 gibi kulaklıkları deneyimlemiş kişiler de var.
Hocam şimdi benim önümde 3 seçenek var: Razer BlackShark V2 X (3.5mm) - Corsair Void Elite - Tronosmart Sono. Bunlar arasından: Müzik olarak iyi olacak, mikrofon olarak kaliteli olacak, oyun olarak da Apex Legends - CoD Modern Warfare - LoL - CS:GO - BF 4 - Crysis1 - Cyrsis 2 gibi oyunlarda 3-4 saatte beni üzmeyecek bir kulaklık almak istiyorum. Bu konuda en fiyat performans Sono oluyor açıkçası ama eğer mikrofon kalitesi ve müzik kalitesi güzel değilse daha iyilerini de alabilirim. Zaten açıklamıştım, alıntı yaptım aşağıya:

Peki 7.1'in eksikliklerini hisseder miyim? Yani çok bir fark yapıyor mu? Oynadığım ve oynamayı düşündüğüm oyunlar: Apex Legends - CoD Modern Warfare - LoL - CS:GO - BF 4 - Crysis1 - Cyrsis 2. Ayrıca "oyunlar ile pek alakalı olmayacak" şekilde Youtube teknoloji ile ilgili videolar çekmek istiyorum, bundan dolayı da iyi bir mikrofon benim için çok çok önemli ki zaten aslında mikrofon içinde alıyorum denebilir. Çünkü harici bir mikrofon almak bana 300 TL ve üzerine patlayacak gibi duruyor, bunun yerine kulaklık almak daha iyi bir seçenek gibi geldi. Son olarak müzik benim için önemli, çok fazla müzik dinlerim ve kaliteli bir müzik performansı güzel olurdu.

Hocam konudan farklı olacak ama yine de soramadan edemeyeceğim: Tronosmart Sono hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyatına göre kalitesi - hem mikrofon, hem müzik olarak - nasıl? Bir de kıyaslama olarak 3 modeli de - Void, V2 X, Sono - 10 üzerinden puanlar mısınız?

@FlexR hocam sizin düşünceniz ne?

Hocam genellikle oyun için 3-4 saat en fazla ayırdığım süre ki onda da profesyonel oynamıyorum açıkçası. Bundan dolayı öyle illa 7.1 olsun demiyorum -eğer aşırı bir fark oluşturmuyorsa- ama mesela çok fazla müzik dinliyorum ve bu benim için önemli, ayrıca mikrofonu da aynı şekilde önemli.

Hocam şimdi doğru mu anladım: V2 X , Tronosmart Sono'nun bir üst versiyonu mu olmuş oluyor? O zaman Tronosmart alayım geçeyim ben?

Hocam şimdi doğru mu anladım: V2 X, tronosmart Sono'nun bir üst versiyonu mu olmuş oluyor? O zaman tronosmart alayım geçeyim ben?

Hayır tronosmart blacksharkın gölgesi bile olamaz hiç alakaları yok.

Hocam şimdi benim önümde 3 seçenek var: Razer BlackShark V2 X (3.5mm) - Corsair Void Elite - tronosmart sono. Bunlar arasından: Müzik olarak iyi olacak, mikrofon olarak kaliteli olacak, oyun olarak da Apex Legends - CoD Modern Warfare - LoL - CS:GO - BF 4 - Crysis1 - cyrsis 2 gibi oyunlarda 3-4 saatte beni üzmeyecek bir kulaklık almak istiyorum. Bu konuda en fiyat performans sono oluyor açıkçası ama eğer mikrofon kalitesi ve müzik kalitesi güzel değilse daha iyilerini de alabilirim. Zaten açıklamıştım, alıntı yaptım aşağıya:

@FlexR hocam sizin düşünceniz ne?

Müzik anlamında Corsair HS 60 Pro diye bir kulaklık var hem oyun hem müzik için uygun söylemişlerdi insanlar.

Geri
Yukarı