Razer blackshark V2 + USB vs Cooler Master MH752 vs HyperX Alpha

Bütçe
900

sakaleite

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Herkese iyi günler dilerim.
Yeni üye oldum. Normalde forumda dışarıdan ilgili konuları okuyup, öğrenip kapatıyordum. Ama artık aranıza katıldım.

Rekabetçi oyunlar için kulaklık arıyorum oyunlar; CS:GO, Warzone ve Apex ama bu oyunlar artacak PUBG de olabilir mesela. Müzik de dinlerim, özellikle tekno/trance müzikler severim. Şu an kullandığım kulaklık çok eski. Creative Sound Blaster tactic 3D Alpha. Ürün hala çalışıyor ama bazen sağ-sol parazit yapıyor, sesi açıp kapatırken hışırtı oluyor. Ses kartında sorun yok. Ses kartı da THX destekli. Bir de kulak içi Razer Moray kulaklığım var. Onu telefonumda kullanıyorum. Çok nadir PC'ye takıyorum.

Başlıkta yazdığım kulaklıklar arasında kaldım. Daha önceki araştırmalarımda bu forumda "sesçi" arkadaş/abi/kardeş @enonertetanem olduğunu gördüm. Hatta kendisinin rehberini de inceledim. Sesçi dememi yanlış anlaşılmasın lütfen. Genellikle kulaklık tavsiyelerinde onun adınızı gördüğüm için öyle yazdım.

1. kulaklık Cloud Alpha'ydı. sonra Alpha da ses kartı olmaması beni olumsuz düşündürüyor. Çünkü ana kartım MSI B450M A PRO Max. Realtek ALC892 codec sen yongası var. Verimsiz olacağını düşünüyorum. İstediğim gibi ayarı yapamayacağımdan dolayı şüphe ediyorum. Kulaklığı besleyecektir ama ses doyumu için zayıf kalacaktır diye düşünüyorum.
Alpha 750-780 TL civarında.
Alpha s 1220 TL civarı. Pahalı kaçıyor. Alpha ile çok fiyat farkı var aşırı hem de. O farka başka bir kulaklık da alınabilir.

2. kulaklık Cooler Master MH752. 752 olmasının sebebi de ses kartı olması. Yabancı forumlarda ve yabancı incelemelerde yorumları güzel. Basit tabirle Cloud 3 diyor insanlar. Takstar Pro 82 kullanıyormuş. Dengeli bir sesi varmış. Özellikle Z viewers kanalında ki eleman bayağı övmüştü. Genel kullanımı hedef alan bir kulaklık diyorlar.
MH752 800 TL civarı.

3. kulaklık Razer Blackshark V2 + USB. bu modeli not da yazdığım nedenden dolayı ekledim, haberim yoktu. Araştırma yapmaya başladıktan sonra bazı yabancı yorumlarda THX ile güzel ses kasıldığı söyleniyor. Özellikle de YouTube'daki yabancı kanalların incelemelerinin altında ki yorumların çoğunu okudum. THX iş yapıyormuş genel olarak. Ses kartından kaynaklı mikrofonu kötüymüş. Kafama bu kulaklık yattı gibi. Mikrofon çok önemli değil. Ayak seslerini almam daha iyi olacak. Espor kulaklığı diyorlar.
Razer Blackshark V2 910 TL şu an.

Malum tek hakkım var. Kulaklıkta iade de olmuyormuş hijyenik sebeplerden dolayı. O yüzden nokta atışına ihtiyacım var.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: YouTube'daki "Hardware Canucks" kanalının Razer Blackshark V2 testini izledim ve sonra onlara mail attım. Mailde MH752 ve Alpha'yı söyledim. Anakart ses yongasını söyledim. Kriterimin sadece ayak sesi olduğunu söyledim ve adamlar bana geri dönüş yaptı bana Blackshark v2'ye bakmamı söyledi. Zaten bende 3. kulaklık olarak blackshark v2'yi ekledim ve en ön plana geçti benim için.

not2: Elimde Bloody G480 RADAR360 tone Controller var. Elimdeki iki kulaklıkla denedim. Yeğenimin Beast solo3 kulaklığı ile de denedik ama iş yapmıyor. İade yapacağım. Creative'in ses kartı daha başarılı bulduk.

Blackshark V2 kullanıyorum. Sesi güzel oldukça dengeli, mikrofonu da iyi bence ayar yaparak çok iyi hale getirilebilir. Fakat benim tek sorun yaşadığım olay bende geçerli şu an 7.1 çalışmıyor ne yapıp etsem de güncelleme bekliyorum. MH 752 kullanmadığımdan bilmiyorum ama ikisi de sizi üzmeyecektir.

Çok teşekkürler. 7.1 THX ile mi çalışıyor ? Oynadığınız oyunlar nelerdir ?
Blackshark V2 kullanıyorum. Sesi güzel oldukça dengeli, mikrofonu da iyi bence ayar yaparak çok iyi hale getirilebilir. Fakat benim tek sorun yaşadığım olay bende geçerli şu an 7.1 çalışmıyor ne yapıp etsem de güncelleme bekliyorum. MH 752 kullanmadığımdan bilmiyorum ama ikisi de sizi üzmeyecektir.

Blackshark benimde hoşuma gitti ancak üstad @enonertetanem bunun yerine Alpha öneriyor. Blacksharkın mikrofonu hoşuma gitti ve gözlük taktığım için sünger yastıklı olması konfor açısından daha rahat. Terleme yapacaktır ona yapacak bişey yok. @enonertetanem hocam son bi yorum alalım senden neden alpha daha iyi dediniz sebebi nedir?

Ve son olarak kablosuz MH752 mi, Alpha mı, Blackshark mı? Şimdiden teşekkürler.

3. Kulaklık Razer Blackshark V2 + USB. bu modeli not da yazdığım nedenden dolayı ekledim, haberim yoktu. Araştırma yapmaya başladıktan sonra bazı yabancı yorumlarda THX ile güzel ses kasıldığı söyleniyor. Özellikle de YouTube'daki yabancı kanalların incelemelerinin altında ki yorumların çoğunu okudum. THX iş yapıyormuş genel olarak. Ses kartından kaynaklı mikrofonu kötüymüş. Kafama bu kulaklık yattı gibi. Mikrofon çok önemli değil. Ayak seslerini almam daha iyi olacak. Espor kulaklığı diyorlar.
Razer Blackshark V2 910 TL şu an.
Bu kulaklık "The Sound Of Esports" sloganı ile çıkarıldı, yani bir E-spor kulaklığı. Oyun performansı çok iyi olsa da müzik performansı nasıl olur bilemiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kulaklık "The Sound Of Esports" sloganı ile çıkarıldı, yani bir E-spor kulaklığı. Oyun performansı çok iyi olsa da müzik performansı nasıl olur bilemiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yorum için çok teşekkürler. E-spor için aynen. Kötü bir kulaklık değil ama almışken bütçem doğrultusunda nokta atışı lazım. Malum ülkemizde aldıktan sonra sıkıldım değişelim, şunu bunu deneyelim diyemiyoruz.

Müzik olarak bazı yorumlar iyi bazıları kötü. Her şey de olduğu gibi kişisel bir durum aslında. Ama genel amaç oyun odaklı olacak. Ne kadar kötü olabilir orası da var. Şuan yaklaşık 10 yıl önce 145 TL'ye Vatan'dan aldığım creative tactic 3d Alpha dan çok daha iyi olacağı kesin :D

Çok teşekkürler. 7.1 THX ile mi çalışıyor ? Oynadığınız oyunlar nelerdir ?
THX ile çalışıyor fakat ben de çalışmıyor maalesef. Yazılımsal bir sorun ama çözemediler güncelleme için bekliyorum.
Cloud Alpha'yı bilmiyorum kullanmadım çünkü ne desem yalan olur. Fakat bu kulaklığın müzik kalitesi iyi sesi nötr dengeli olduğundan gayet tatmin eder. Bazı alt frekans sesleri kısık onu da Sound Normalization ayarını açıp 40-50 civarına getirirseniz başka bir şey kalmıyor müzikte :). Razer genel olarak müzikte iyi iş yapıyor tabi müzik kulaklığı gibi kaliteli değil fakat kulağa eğlenceli geliyor. Razer TE kullanıyordum onda da THX vardı. COD ve Apex için oldukça iyi iş yapıyordu bana göre sesleri biraz bozuyor tabi ama iş yapıyordu.
V2 modeli Vatan ve MediaMarkt mağazalarında vardı. Bir bakın derim açıkta varsa kullanıp denersiniz. Alpha S olsaydı seçim sizindi ama anakartınız iyi değilse ses kartlı olan V2 daha mantıklı duruyor.
Benim bu kulaklıkta eksi gördüğüm 3 yanı var. Birincisi kulaklığı bağlayan teller oldukça ince kırılacak gibi değil çok sağlam duruyor ama üstüne basma ya da oturma gibi durumda bükülebilir dikkatli kullanmanız gerek. İkincisi bende 7.1 çalışmıyor şimdilik. Bir de USB kablosu kısa geldi bana.
Bana göre avantajları ise hafif konforlu, sesi dengeli, mici çıkarılabiliyor, kumaş pede sahip fakat iç kısmı deri dışarı çok az ses sızdırıyor ve pasif yalıtımı var dışarıdan da az ses alıyor, en beğendiğim özellikten birisi ise oyuncu farelerde olan ince esnek kablodan var bu sayede kablo üzerimde olsa bile esnek olduğundan hissetmiyorum. TE modeli kumaş kaplıydı ama standart esnekliğe sahipti sana hissettiriyordu rahatsız ediyordu yani.
Kulaklıklar çok kişisel kimisi beğenir kimisi beğenmez yani imkan varsa iade kabul eden yerlerden kulaklıkları alın deneyin hangisi güzel onu kullanırsınız.

Yorum için çok teşekkürler. E-spor için aynen. Kötü bir kulaklık değil ama almışken bütçem doğrultusunda nokta atışı lazım. Malum ülkemizde aldıktan sonra sıkıldım değişelim, şunu bunu deneyelim diyemiyoruz.

Müzik olarak bazı yorumlar iyi bazıları kötü. Her şey de olduğu gibi kişisel bir durum aslında. Ama genel amaç oyun odaklı olacak. Ne kadar kötü olabilir orası da var. Şuan yaklaşık 10 yıl önce 145 TL'ye Vatan'dan aldığım creative tactic 3d Alpha dan çok daha iyi olacağı kesin :D
Hocam sen ne alırsan al sana ilaç gibi gelicek ve daha önce kulaklık takmamışım diyeceksin. Seninle aynı uğraş içindeyiz umarım yanılmayız :). Sennheiser GSP 300 de radarıma girdi ama biraz eski bi kulaklık ve çok kullanan olduğunu sanmıyorum.

THX ile çalışıyor fakat ben de çalışmıyor maalesef. Yazılımsal bir sorun ama çözemediler güncelleme için bekliyorum.
Cloud Alpha'yı bilmiyorum kullanmadım çünkü ne desem yalan olur. Fakat bu kulaklığın müzik kalitesi iyi sesi nötr dengeli olduğundan gayet tatmin eder. Bazı alt frekans sesleri kısık onu da Sound Normalization ayarını açıp 40-50 civarına getirirseniz başka bir şey kalmıyor müzikte :). Razer genel olarak müzikte iyi iş yapıyor tabi müzik kulaklığı gibi kaliteli değil fakat kulağa eğlenceli geliyor. Razer TE kullanıyordum onda da THX vardı. COD ve Apex için oldukça iyi iş yapıyordu bana göre sesleri biraz bozuyor tabi ama iş yapıyordu.
V2 modeli Vatan ve MediaMarkt mağazalarında vardı. Bir bakın derim açıkta varsa kullanıp denersiniz. Alpha S olsaydı seçim sizindi ama anakartınız iyi değilse ses kartlı olan V2 daha mantıklı duruyor.
Benim bu kulaklıkta eksi gördüğüm 3 yanı var. Birincisi kulaklığı bağlayan teller oldukça ince kırılacak gibi değil çok sağlam duruyor ama üstüne basma ya da oturma gibi durumda bükülebilir dikkatli kullanmanız gerek. İkincisi bende 7.1 çalışmıyor şimdilik. Bir de USB kablosu kısa geldi bana.
Bana göre avantajları ise hafif konforlu, sesi dengeli, mici çıkarılabiliyor, kumaş pede sahip fakat iç kısmı deri dışarı çok az ses sızdırıyor ve pasif yalıtımı var dışarıdan da az ses alıyor, en beğendiğim özellikten birisi ise oyuncu farelerde olan ince esnek kablodan var bu sayede kablo üzerimde olsa bile esnek olduğundan hissetmiyorum. TE modeli kumaş kaplıydı ama standart esnekliğe sahipti sana hissettiriyordu rahatsız ediyordu yani.
Kulaklıklar çok kişisel kimisi beğenir kimisi beğenmez yani imkan varsa iade kabul eden yerlerden kulaklıkları alın deneyin hangisi güzel onu kullanırsınız.

@Msevket44

çok teşekkür ederim yorumların için. Uzun uzun yazdın ellerine sağlık.
Ana kartım yukarıda yazdığım gibi. Bazı arkadaşlar Alpha için yeterli demişlerdi ama ben şüphe ediyorum. Alpha için yeterliyse Blackshark v2 X için de yeterli olur mantıken. Ama yazılım olması büyük artı sanki. Çünkü istediğiniz gibi oynuyorsunuz. Kontrol sizde oluyor.

Kablo olarak bende Razer Basiliks var. Onun kablosuna benzettim. İnce ve örgülü güzel hissi var. Seviyorum. Birkaç gün önce İzmit vatan bilgisayara gittim bu kulaklıktan yoktu. Hyperx serisinin hepsi vardı ama kapalıydılar. Sadece Rampage kulaklıklar açıktı. Onlara da bakmadım zaten. Mediamarkt a hafta için gidicem bakarım

Sizde 7.1 çalışmaması çok garip. Yazılım silip yükleme vs yapmışsınızdır zaten.

Oyun performansından memnunsunuz o zaman. 7.1 ne yazık ki çalışmadığı için belki kulaklığı tam randımanlı kullanamıyorsunuz. Warzone,apex gibi oyunların performansı nasıl sizce ?

@MaxiGG

Hocam sen ne alırsan al sana ilaç gibi gelicek ve daha önce kulaklık takmamışım diyeceksin. Seninle aynı uğraş içindeyiz umarım yanılmayız :). Sennheiser GSP 300 de radarıma girdi ama biraz eski bi kulaklık ve çok kullanan olduğunu sanmıyorum.
Aynen dediğiniz gibi :) İlaç olacak ama ne alacağız belli değil :D Msevket44 sağ olsun kullanıcı olarak güzel bilgilendirme yaptı. Şanssızlığı da var üstüne. 7.1 çalışmıyormuş.

GSP 300 için kötü yorum duymadım. O kadar yabancı forumlara, incelemeleri de izledim olumsuz yorum yok. Ülkemizde itopya da 999 TL idi en son. Ama bu kulaklık için iş ana kartta. Aslında en güzeli böyle bir kulaklık + dac almak :) o zaman tadından yenmez bu kulaklıkların.

@Kyrie merhabalar. selam.​

Temmuz / Ağustos ayında Blackshark v2 almışsınız. Forumda takılırken gördüm. Nasıl ürün ? memnun musunuz ? Oyunlarda etkisi nasıl ? Bende düşünüyorum da. @Msevket44 arkadaşımız almış genel olarak memnun ama onun şansına 7.1 i çalışmıyormuş. Sizde ki durumlar nedir ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu arada belirteyim V2X değil V2X olan stereo olan kulaklığı ses kalitesi bir tık düşük. V2 hem ses kartlı hem de sürücüleri titanyum kaplamalı. Kablosu speedflex denen kablodan. Bende Deathadder Elite var ancak ikisi de kablo olarak aynı değil çok daha esnek olanı sanırım. Basilisk için göremedim aynı kablo mu bilmiyorum. Apex'i Kraken TE modelinde oynamıştım ses kasılıyordu. 7.1 ile zaten silah seslerini kısıp ayak seslerine daha çok önem veriyordu. Bu kulaklıkta denemedim ama bıraktım oyunu. İleride bakalım 7.1'i çalışınca göreceğiz :). Galiba v2 modeli pek stoklarda yok. İleride güncellenir belki mağazalara gelir. Her yerde V2X modeli var dikkat edin ikisi aynı değil.
Ek olarak Sinerji'de buldum 906 liraya satılıyor. Siteye sorun iade kulaklık kabul ediliyor mu en azından denersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı