Razer blackshark V2 + USB vs Cooler Master MH752 vs HyperX Alpha

Bütçe
900
Herkese merhaba tekrardan, kulaklığım geldi ve çok olmasa da test ettim, sizleri de bilgilendiriyim kısaca. Malzemesi gerçekten sert bi plastik bunun açılması, esnemesi uzun sürer gibi duruyor. Test videolarında çok hor davrananlar olmuş ama benim elim gitmedi açıkçası. Buna rağmen kulaklık çok hafif ve 2 saat kafamda durmasına rağmen baş ağrısı vs olmadı. Bu konuda şikayet edenler vardı ancak abartıldığını düşünüyorum. Ses gerçekten çok temiz, tertemiz. Cs-Go'da 2 maç atıp test ettim hiç bir sorun yaşamadım. Mikrofon kaliteside testlerde beğenildiği kadar var, bu konuda fazla söze gerek yok gerçekten kusursuz. Müzik konusunda pek test edemedim ancak basslar-tizler gayet ayarında. Eğer müzikle profesyonel ilgilenmiyorsanız tatmin edeceğinden eminim. Önceki kulaklığım HyperX Cloud Silver idi ona kıyasla iyi olduğu noktalar; Konfor, sesin temizliği, mikrofon kalitesi, ve kablo uzunluğu. ( Cloud Silver kullananlar bilirler aşırı uzun kabloları var ve sürekli sandalyeye vs takılabiliyor. ) HyperX'te sadece sesler biraz daha yüksek geliyordu ama onuda hiçbir zaman full ses kullanmıyordum çünkü çok rahatsız ediyordu. Genel olarak bu şekilde ilerleyen günlerde yeniden bilgilendirmeler yaparım. Sormak istedikleriniz varsa yardımcı olmaya çalışıırım şimdilik aklıma gelenler bunlar. Ayrıca @enonertetanem hocama da teşekkürler. Bu süreçte ilgilendi baya.
Kulaklık denetim masasında hoparlör olarak gözüküyor bunu çözemedim. Ses kalitesi olarak bi sorun yaşatır mı sanmıyorum ama sebebini de anlamış değilim. Önceki kulaklıklarım hep mikrofonlu kulaklık olarak gözüküyordu. Bilen varsa bu konuda yardımcı olursa sevinirim.
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın uzun yıllar inşallah.

Ses kartı yoktu değil mi bu kulaklıkta ? Ana karta mı bağladınız yoksa her hangi bir ses kartınız var mı ? Ses seviyesi nasıl ? Yani az mı çok mu ? Ana karta bağladınız sanırım. Ana kart marka modelinizi de yazar mısınız ?

Hayırlı olsun yorumları beklerim.
Kulaklık sabah ulaştı. İlk deneyimlerim olumlu yönde. Hafif bir kulaklık, rahat hissettiriyor gerçekten. Mikrofon ses kalitesi ve doğallığı beklediğimden daha iyi diyebilirim ama çevre seslerini biraz fazla alıyor gibi geldi. Bir ayarı varsa da ben bulamadım henüz. THX özelliği oldukça güzel görünüyor, THX aktif edip Enhancement sekmesinden de EQ ayarını "Game" seçince farkı hissettiriyor. Çok fazla müzik dinlemedim ancak test etmek için dinlediğim müziklerde de beni tatmin etti bass sever birisi olarak. Yazılımı kurcaladıkça hoşunuza giden sesi bulabiliyorsunuz, basit ve kullanışlı bir arayüzü var. İlk deneyimlerime göre ses konusunda oldukça tatmin etti, mikrofon beklentimi karşıladı, çevre sesleri için de bir ayar bulabilirsem bir sorun kalmayacak. Konuda tavsiye veren, fikir edinmemiz için deneyimlerini yazan herkese teşekkürler. :)

Son düzenleme:
Kulaklık sabah ulaştı. İlk deneyimlerim olumlu yönde. Hafif bir kulaklık, rahat hissettiriyor gerçekten. Mikrofon ses kalitesi ve doğallığı beklediğimden daha iyi diyebilirim ama çevre seslerini biraz fazla alıyor gibi geldi. Bir ayarı varsa da ben bulamadım henüz. THX özelliği oldukça güzel görünüyor, THX aktif edip Enhancement sekmesinden de EQ ayarını "Game" seçince farkı hissettiriyor. Çok fazla müzik dinlemedim ancak test etmek için dinlediğim müziklerde de beni tatmin etti bass sever birisi olarak. Yazılımı kurcaladıkça hoşunuza giden sesi bulabiliyorsunuz, basit ve kullanışlı bir arayüzü var. İlk deneyimlerime göre ses konusunda oldukça tatmin etti, mikrofon beklentimi karşıladı, çevre sesleri için de bir ayar bulabilirsem bir sorun kalmayacak. Konuda tavsiye veren, fikir edinmemiz için deneyimlerini yazan herkese teşekkürler. :)
Güle güle kullanın tekrardan.
Müzik için aslında hiç bir ayara gerek yok sesi nötr zaten tek açmak için hissettiğim ayar Sound Normalization ayarını yüzde 45'e getirmek böylece arkaplan seslerini daha öne çekiyor. Bu ayar oyunlarda da işe yarıyor belki açıyorsundur gene de diyim dedim.
Mikrofon için süngeri çıkarın orada iki taraf görüceksiniz konuştuğunuz kısmı biraz daha ağza doğru ayarlayın geri takın. Çevre seslerini almaması için Ambiens Noise ayarını açmanız lazım.
Oyunlarda nedense Game ayarı bir tek benim hoşuma gitmedi basları çok bastırıyor gibi hissettiriyor kendime göre ayar bulamadım ama olsun :D.

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın uzun yıllar inşallah.

Ses kartı yoktu değil mi bu kulaklıkta ? Ana karta mı bağladınız yoksa her hangi bir ses kartınız var mı ? Ses seviyesi nasıl ? Yani az mı çok mu ? Ana karta bağladınız sanırım. Ana kart marka modelinizi de yazar mısınız ?
Teşekkürler. Ses kartı yok anakarta bağladım. Anakartım Asus Rog B365F. Ses seviyesi tam ayarında geldi bana hocam, tabi kulaktan kulağa değişir. Önceki kulaklığımda full ses aşırı rahatsız ediyordu yüzde 50'de bile yetiyordu. Çok yüksek sesten hoşlanmıyorum o yüzden ne desem yalan olabilir ama bana fazlasıyla yetiyor. Voice Meeter Banana tarzı programları kurcalayarak daha kaliteli ses alanlarda var ama onuda hiç kurcalamadım. Eğer ihtiyacınız varsa rehber videolarından bakıp kurcalamanızı tavsiye ederim.

Güle güle kullanın tekrardan.
Müzik için aslında hiç bir ayara gerek yok sesi nötr zaten tek açmak için hissettiğim ayar Sound Normalization ayarını yüzde 45'e getirmek böylece arkaplan seslerini daha öne çekiyor. Bu ayar oyunlarda da işe yarıyor belki açıyorsundur gene de diyim dedim.
Mikrofon için süngeri çıkarın orada iki taraf görüceksiniz konuştuğunuz kısmı biraz daha ağza doğru ayarlayın geri takın. Çevre seslerini almaması için Ambiens Noise ayarını açmanız lazım.
Oyunlarda nedense Game ayarı bir tek benim hoşuma gitmedi basları çok bastırıyor gibi hissettiriyor kendime göre ayar bulamadım ama olsun :D.
Sound Normalization gerçekten de etkili bir ayarmış. Az önce keşfettim, müzik dinlerken bu ayarı dediğiniz gibi 45 yaptıktan sonra Music EQ ile güzel oldu. Teşekkürler. :) Mikrofonu ayarladım elimden geldiğince, şu an sorun yok gibi, açıkçası mikrofon çok da önemli değil zaten. Karşı tarafa sesim temiz bir şekilde gitsin yeterli, önemli olan kulaklıktı ki oldukça memnun kaldım kısa süreli deneyimimde. Bu arada anakartın ses kartı ile kulaklığın ses kartı arasında ciddi bir kalite farkı var. İyi ki bu modeli almışım. R6 ve Tarkov'da "Game" seçeneği benim hoşuma gitti ama dediğim gibi çok fazla deneme fırsatım da olmadı.

Sound Normalization gerçekten de etkili bir ayarmış. Az önce keşfettim, müzik dinlerken bu ayarı dediğiniz gibi 45 yaptıktan sonra Music EQ ile güzel oldu. Teşekkürler. :) Mikrofonu ayarladım elimden geldiğince, şu an sorun yok gibi, açıkçası mikrofon çok da önemli değil zaten. Karşı tarafa sesim temiz bir şekilde gitsin yeterli, önemli olan kulaklıktı ki oldukça memnun kaldım kısa süreli deneyimimde. Bu arada anakartın ses kartı ile kulaklığın ses kartı arasında ciddi bir kalite farkı var. İyi ki bu modeli almışım. R6 ve Tarkov'da "Game" seçeneği benim hoşuma gitti ama dediğim gibi çok fazla deneme fırsatım da olmadı.
Zamanla alışırsınız. Profile kısmından oyuna göre ayar seçebilirsiniz hatta. Oyun oynarken de Sound Normalization'u açıp denemenizi öneririm ayak seslerini daha çok veriyor.

Arkadaşlar merhaba. Uzun süredir buradaki yorumlarınızı okuyorum ve bu nedenle blackshark V2 aldım. Kulaklık bugün elime ulaştı. Benim PC laptop ve ses kartının ççok kötü olması nedeniyle böyle bir kulaklığa ihtiyaç duymuştum. Ancak üzülerek söylüyorum ki bugün oyun oynarken hiç memnun kalmadım kulaklıktan. Seslerin yönünü belli ediyor evet ama ses boğuk boğuk geliyor. CS 1.6 oynuyorum ses ayarı sanki High de değil Low daymış gibi ses veriyor. Ne yaptıysam düzeltemedim. Sanırım iade edeceğim. Bir öneriniz var mı? 10 yıllık philips kulaklık var ses kartı falan olmadığı için yön konusunda bir değişim olmuyor ama o sesi daha tok veriyor. Razerde cızırtılı gibi veriyor sesi :( ?
Şu kulaklık daha çok ses veriyor. Umarım 1.6 ayarlarındaki ses bölümünde olan low sesini biliyosunuzdur. Öyle bir ses veriyor kulaklık yön olsa da öyle olduktan sonra bir anlamı yok ki :(

Dosya Ekleri

• png-transparent-microphone-philips-shm1900-headphones-headset-microphone-electronics-microphon...png
    png-transparent-microphone-philips-shm1900-headphones-headset-microphone-electronics-microphon...png
    580,4 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba. Uzun süredir buradaki yorumlarınızı okuyorum ve bu nedenle blackshark V2 aldım. Kulaklık bugün elime ulaştı. Benim PC laptop ve ses kartının ççok kötü olması nedeniyle böyle bir kulaklığa ihtiyaç duymuştum. Ancak üzülerek söylüyorum ki bugün oyun oynarken hiç memnun kalmadım kulaklıktan. Seslerin yönünü belli ediyor evet ama ses boğuk boğuk geliyor. CS 1.6 oynuyorum ses ayarı sanki High de değil Low daymış gibi ses veriyor. Ne yaptıysam düzeltemedim. Sanırım iade edeceğim. Bir öneriniz var mı? 10 yıllık philips kulaklık var ses kartı falan olmadığı için yön konusunda bir değişim olmuyor ama o sesi daha tok veriyor. Razerde cızırtılı gibi veriyor sesi :( ?
Şu kulaklık daha çok ses veriyor. Umarım 1.6 ayarlarındaki ses bölümünde olan low sesini biliyosunuzdur. Öyle bir ses veriyor kulaklık yön olsa da öyle olduktan sonra bir anlamı yok ki :(
Çok eski bir oyun olduğundan olabilir. Oldukça nötr bir kulaklık oyunu açarken herhangi bir ayar yaptınız mı? Yaptığınız ayarları söyleyin ona göre bir çözüm önerisi sunabilirim size.
Farklı bir oyun deneyin bir de ek olarak o oyunu oynamadığımdan bilemedim. CS GO olsa anlardım.

Game moduna alıp oyuna girdim direk. Onun dışında ek bir ayar yapmadım. Zaten bugün iade ettim geç kalırsam kabul edilmeme ihtimaline karşı.

Geri
Yukarı