İnceleme Razer BlackShark V2 X 4 yıllık deneyim

Öncelikle merhaba, kulaklığı uzun zamandır kullanıyorum ve bir inceleme yazmaya karar verdim avantajları ve dezavantajlarını madde madde belirteceğim.

Avantajlar:

-Malzeme kalitesi çok iyi metal ağırlıklı ama hafif kablosuz olmasından dolayı.
-Hafızalı süngerleri gayet iyi ve pedlerde yan kısımları deri kulağınıza değen kısım kumaş gibi bir yapıya sahip bu yüzden tamamen deri olanlara kıyasla daha uzun saatler kullanabilirsiniz.
-Mikrofonun ses kalitesi yeterli derecede iyi sesi yüksek alıyor bu yüzden çok yakın tutmanıza gerek yok boğmuyor yani.
-Paketten mikrofonu ayırmak için kablo çıkıyor ve bununla beraber çok uzun bir hareket alanınız oluyor. Ayırmazsanız da gayet uzun bir kabloya sahip.
-Güzel bir taşıma kılıfyla geliyor kulaklık sağlam olduğu için taşırken sorun olmuyor çizilmeleri de kılıf önlüyor.
-Yazılımının kolay bir arayüzü var kutudan çıkan şifreyle aktive ediyorsunuz sonra kullanıyorsunuz.
-Yalıtımı şu ana kadar taktığım kulaklıklar arasında en iyisi HyperX'de taktım ancak onun yalıtımı buna kıyasla çok kötü.
-Gecikmesi çok düşük.

Dezavatajlar:

-Kulaklığın kablosu aldığımdan beri birbirine dolanıyor arada açıp düzeltmek gerekiyor biraz can sıkıyor.
-Kulağınıza göre ayarladığınızda bıraktığınız gibi durmuyor kendini bırakıyor en büyük konuma getiriyor.
-Ses açma kısma yeri işlevsel ancak sorun şu ki bendeki bir yerden sonra açarken veya kısarken cızırtı yapmaya başladı. Mekanik olarak değil direkt kulaklığın hoparlöründen cızırtı sesi geliyor. Full ses açamıyorum bu sebeple.
-Yakın zamanda olmuş bu dediğim. Kulaklığın pedlerinin alt tarafında birleşim çizgisi var burası dikişli değil direk yapıştırmalı sağ taraf bende açılmış uzun zamandırda kullanmıyordum oysaki.
-Yazılımı Windows 10 ve üzeri sürümlerde çalışıyor. Bilerek alın.

Ek notlar;
Yazılım her reboot sonrası tekrar açılıyor arka planda çalışıyor ve olan ses aygıtına 7.1 kazandırmıyor. Başka bir aygıt tanımlayıp onu kullanmanızı istiyor. Arka planda çalışırken maksimum 100 MB bellek kullanıyor.

Son olarak eğer almaya niyetiniz varsa kablo sorunu size rahatsızlık vermeyecekse gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Ve eğer bütçeniz var ise Pro modelini yani kablosuz olanını alın derim denemedim ama sırf kablo sorunu olmadığı için diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı