Razer BlackShark V2 X İncelemesi

Blackshark V2 X kulak üstü oyuncu kulaklığını neden almalıyız ve almamalıyız?

Öncelikle kulaklığı 2.5 aydır kullandığımı belirtmek isterim. Amacım bu kulaklığı almayı düşünenlere objektif olarak kulaklığı anlatmak. Yok şunu alın bunu almayın gibi yorumlar yapmazsanız sevinirim.

Kulaklığın büyük kenarlarındaki süngerleri açıkçası oldukça rahat. Uzun kullanımda kulaklarınızı terletmiyor. Kafanızın üstüne gelen bölümde de aynı süngerler var ve ciddi anlamda işe yarıyor. Günlük hayatta JBL kullanan biri olarak, artık eskisi kadar JBL'den zevk alamadığımı söylemem gerek. Telefon için veya tek girişli kullanmak için 2 kablosu var. İster bilgisayar veya kullanılan cihazdaki mikrofon ve ses girişine çift girişle bağlayın. İsterseniz tek girişli kullanın. Yani telefona gibi tek girişli aletlere takmak için 2 kablo olması çok avantajlı. Mikrofonu ise gayet güzel, tabii normal mikrofon kadar beklentiniz olmasın ama sesi temiz veriyor.

Ayrıca dış ortamdan sesi kolay kolay almıyor, ben mikrofondan memnunum. Uzun kullanımda tek sıkıntısı biraz kulak ağrısı yapıyor. Bu beni biraz rahatsız ediyor açıkçası. Kulaklığın üstünde iki tuş var. Biriyle sesi yükseltip azaltacağınız döndürmeli düğme, diğeriyse sessize alma tuşu. Razer blackshark V2 ile karıştırmayın bu X modeli çünkü. Yani v2'deki renkli Razer yazısı ya da tak çıkar mikrofonu bunda yok. Kablosu ise bence daha kaliteli. Şimdi beni rahatsız ediyor dedim ama şöyle bir ayrıntı vereyim, ses izolasyonu 10/10. yani bu kulaklıkla oyun oynarken oyunun içinde gibi hissediyorsunuz. Fakat benim kulaklarım 1 saatten sonra ağrıyor. Kimine göre uzun kimine göre kısa bir süre. Blackshark V2 X in tek tatsız yanı USB ses kartı ile birlikte gelmiyor olması. Kendiniz temin etmeniz lazım. Bu da demek oluyor ki maalesef ayar yapamıyoruz. Ayrıca kulaklığın mat yüzeyi parmak izi tutmuyor. Mat yüzey şık bir hava katmış.

Genel olarak:

Genel görünüm;
Şık, hafif sade ve güzel. 10/10

Ses;
Kaliteli, ekstra uygulamalar ile ayar yapılırsa çok daha kaliteli, kaliteli sünger kaliteli yapı ve sağlam ses izolasyonu. 10/9

Mikrofon;
Başarılı. Klavye veya diğer dış sesleri hiç almıyor, sesi kaliteli veriyor. Blackshark v2'deki gibi tak çıkarlı olsa güzel olurdu. 10/8

Uzun süreli kullanım ve konfor;
Denemek lazım ama ben de Max. 1 saat. Çıkarıp 5 dakika dinlenmem lazım. Kafa üstü süngeri rahat, ve hafif. Ağrı yüzünden 10/8

Yazılım ve donanım;
Kablosunun çift olması ve kaliteli olması bir artı ama ses ayarı için ekstra gereksiz uğraştırıyor THX spatial Audio gibi uygulamalar kullanmanız lazım (tam sürümü ücretleri) üstünde sessiz tuşu ve pratik ses ayar tuşu olduğunu hatırlatalım. Bu yüzden, 10/8

Ayrıntılı ve ince bilgiden ziyade genel kullanım hakkında yorumlarımı sizlerle paylaşmak istedim. Teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende Pro modelini almayı düşünüyorum da izlenimleriniz nasıl kenardaki kulaklıklığın boyutunu ayarlama çubuklarının sağlamlığından şüpheliyim bir yerde gördüm adam ayarladım ama bir süre sonra hafifçe aşağı doğru kayıp gevşiyor yazmış bilgi verebilir misiniz ölçü ayarlama yeri hakkında sağlamlığı falan?

Kulağımdan kaymıyor hocam sadece biraz ağrı oluyor. Kulaklık sağlam ve fazla ağır değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı