Razer BlackShark V2X vs SteelSeries Artics 1

Bütçe
1000-1500

phyrosca

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, 1000 TL civarı bütçem var bu iki kulaklık arasında kaldım. Artics 1 biraz daha eski model ve tasarım gibime geliyor o yüzden Razer'a daha yakınım şu an.

Anakart: ASUS B450M Dragon.

B450M-KII ile BlackShark v2X kullanıyorum ve memnunum.

Valorant vs CS gibi oyunlarda ses kasması nasıl oluyor? Müzik dinlerken vs rahat mı? Çünkü bu modelde ses kartı yok diyorlar o biraz korkutuyordu beni.

H410M-K ve Realtek ALC887 ses kartına sahibim. Aynı ve benzer ses kartı olan arkadaşlarımızla forumda kulaklığı değerlendirdik ve ses kartına rağmen iyi bir performans sunuyor kulaklık.

Oyun performansı nasıl sence, kulaklığı taktığın zaman dışarısı ile bağlantın kesiliyor mu?

Valorant vs CS gibi oyunlarda ses kasması nasıl oluyor? Müzik dinlerken vs rahat mı? Çünkü bu modelde ses kartı yok diyorlar o biraz korkutuyordu beni.

Aktif olarak CS oynuyorum ve seslerin nereden geldiğini çok rahat anlıyorsunuz. Kutu içerisinden çıkan sanal 7.1 uygulaması ile daha da iyi bir hal alıyor diyebilirim. Gözlükle bile rahat bir deneyim sunuyor kafanıza fazla baskı uygulamıyor ve dışarıya da ses vermiyor.

Oyun performansı nasıl sence, kulaklığı taktığın zaman dışarısı ile bağlantın kesiliyor mu?

Kesinlikle. Stock olarak dışarıdan ses almayacağınızın garantisini verebilirim. Harici bir ses kartıyla hoparlöre dönüşür muhtemelen =D. Amacım Razer güzellemesi yapmak değil, cidden sağlam ürün.

Aktif olarak CS oynuyorum ve seslerin nereden geldiğini çok rahat anlıyorsunuz. Kutu içerisinden çıkan sanal 7.1 uygulaması ile daha da iyi bir hal alıyor diyebilirim. Gözlükle bile rahat bir deneyim sunuyor kafanıza fazla baskı uygulamıyor ve dışarıya da ses vermiyor.

Eksi olarak ne görüyorsun peki benim gördüğüm kadarıyla kulak pedinin hemen üstünde kablonun açık durması kötü.

Eksi olarak ne görüyorsun peki benim gördüğüm kadarıyla kulak pedinin hemen üstünde kablonun açık durması kötü.

Eksi yönleri tabii ki var. Buna mikrofonunun tak-çıkar olmaması sayılabilir, muhtemelen herkes bunu eksi bir yön olarak sayar. Onun haricinde dediğiniz gibi kablonun orada olması ve özellikle yeşil gibi göze hemen çarpan bir renk olması biraz rahatsız edici olabilir. V2 modelinde tüm kablolar siyah ve bu daha hoş bir görüntü sunuyor bence. Bir diğer husus, ben bazen keşke şu kafanıza göre ayarladığınız kısım kademeli olsaydı diyorum çünkü iki ayrı parçayı göz kararı birbirine denk getirmek biraz zaman alıyor ama alışılıyor büyük bir sorun değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı