Razer Blackwidow Chroma vs Razer Ornata Chroma

DisAsster35

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Biliyorum bunun gibi birçok konu açılmıştır şu ana kadar fakat ben istediğim cevabı henüz alamadım tam olarak. Razer Blackwidow Chroma'yı çoğunuz biliyorsunuzdur. Ben bu ve Razer Ornata Chroma arasında kaldım. Aslında Blackwidow Chroma'yı biraz daha fazla sevdim fakat birkaç site ve mağazada baktığımda en az 100-150 TL kadar bir fiyat farkı gördüm. Bence temel farklılıklar şunlar:

1- Ornata'da deri el desteği var fakat Blackwidow'da yok
2-Tuş yüksekliği (Blackwidow'un tuşları daha yüksek buda benim gibi bir oyuncu için daha iyi)
3-Ornatanın aydınlatması Blackwidow'a göre daha iyi
4-Blackwidow Fully-Mechanical fakat Ornata MechaMembrane yani, yarı mekanik gibi bir şey tam bilmiyorum.
5-Blackwidow'da 5 macro tuşu ve USB, Mic ve Kulaklık girişleri var. Ornata'da yok.
Biraz uzun oldu fakat madem bu kadar para veriyorum ileride pişman olmayayım.

Not:Lütfen bu iki klavye dışında bir klavye önermeyin veya Razer'ın diğer ürünlerini önerin. Stealth gibi sessiz versiyonlarını da istemiyorum.
Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ornata sıradan membrane denilen zarlı yapıya sahip olan bir klavye. Blackwidow ise mekanik klavye. Geri kalan özellikler önemini yitirir bu farkta. Direk Blackwidow alın derim.

Bu ikisi dışında ürün önermeye gelmiştim, gidiyorum. Neden başka firmalardan ürün istemiyorsunuz?

Aslında istememek değil Steel Series'e oldum olası ısınamadım. Logitech g103 kullanıyordum 1-2 ay önce Logitechinde g810, 710+ gibi klavyelerini biliyorum aslında telefon bağlantısı olması hoşuma gitmişti fakat şuan tercihim Razer. Corsair klavyeleride aslında kaliteli ve güzel klavyeler fakat Türkiye'de bulamadım yurtdışından getirtme fikrini arkadaşlarıma danıştığımda gümrük sıkıntıları olabilir gibi yorumlarla karşılaştım. Bu yüzden başka bir klavye önerisi istemedim ama yinede önereceğin klavyeye bakarım tabii ki.

Nedeni %95 şu:"Reyzır yaa adı yeter, hem ışıklı böyle sesli mesli piyu piyu diyor oyunda".
Blackwidow alınacak klavye değil.

Benim Razer isteme nedenim tam olarak bu değil. Işıklı klavye dedimmi artık nerdeyse her markada 150tl ye alacağın bir everestte de bulabilirsin. Razer sahiplerinin hepsinin yorumları olumlu (bazıları sırf gösteriş amaçlı bunu kabul ediyorum) Birkaç inceleme videosu da izledim ve hoşuma gitti genelikle fiyatı ve yapıldığı malzemesi dışında ki şeyler için kötü yorum göremedim. Değerli yorumun için teşekkürler iyi günler.

Öncelikle herkese merhaba. Biliyorum bunun gibi birçok konu açılmıştır şu ana kadar fakat ben istediğim cevabı henüz alamadım tam olarak. Razer Blackwidow Chroma'yı çoğunuz biliyorsunuzdur. Ben bu ve Razer Ornata Chroma arasında kaldım. Aslında Blackwidow Chroma'yı biraz daha fazla sevdim fakat birkaç site ve mağazada baktığımda en az 100-150 TL kadar bir fiyat farkı gördüm. Bence temel farklılıklar şunlar:

1- Ornata'da deri el desteği var fakat Blackwidow'da yok
2-Tuş yüksekliği (Blackwidow'un tuşları daha yüksek buda benim gibi bir oyuncu için daha iyi)
3-Ornatanın aydınlatması Blackwidow'a göre daha iyi
4-Blackwidow Fully-Mechanical fakat Ornata MechaMembrane yani, yarı mekanik gibi bir şey tam bilmiyorum.
5-Blackwidow'da 5 macro tuşu ve USB, Mic ve Kulaklık girişleri var. Ornata'da yok.
Biraz uzun oldu fakat madem bu kadar para veriyorum ileride pişman olmayayım.

Not:Lütfen bu iki klavye dışında bir klavye önermeyin veya Razer'ın diğer ürünlerini önerin. Stealth gibi sessiz versiyonlarını da istemiyorum.
Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum herkese.

Razer'ın Swichleri Kaliah Green yazlış yazdıysam kusura bakmayın. Bu swichler en kalitesiz çin malı swichler yani Razer önermiyoruz ama RGB konusunda cidden güzel ama önerim Corsair yada SteelSeries'dir.

Ornata sıradan membrane denilen zarlı yapıya sahip olan bir klavye. Blackwidow ise mekanik klavye. Geri kalan özellikler önemini yitirir bu farkta. Direk Blackwidow alın derim.

Aslında benim için tam mekanik olması çok sıkıntı değil. Mağazalarda seslerine baktığımda Ornatanın da beni tatmin eden bir sesi olduğunu anladım. Mekanik olması dışında konforu rahatlığı ve kullanım ömrü de büyük önem taşıyor benim için. Zaman ayırıp yorum yaptığınız için teşekkürler.

Razer'ın Swichleri Kaliah Green yazlış yazdıysam kusura bakmayın. Bu swichler en kalitesiz çin malı swichler yani Razer önermiyoruz ama RGB konusunda cidden güzel ama önerim Corsair yada SteelSeries'dir.

Aslında bildiğim kadarıyla Razer kendi switchlerini kullanıyor fakat aynı zamanda Kailh ile anlaşmalı tamamen Kailh'in switchleri değil. Değerli yorumun için teşekkürler.

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler fakat sizden isteğim bu iki klavye arasında değerlendirme yapmanız yani "para tuzağı, alınmaz bu, tamamen gösteriş için" gibi yorumlar yapmayın. Önerileriniz için de teşekkür ediyorum fakat ben Razer'da kesin karar kıldım. Bu ikisinden birini alıcam. Burda anlattıklarıma göre yorum yaparsanız daha iyi olur. İYİ GÜNLER.

Aslında benim için tam mekanik olması çok sıkıntı değil. Mağazalarda seslerine baktığımda Ornatanın da beni tatmin eden bir sesi olduğunu anladım. Mekanik olması dışında konforu rahatlığı ve kullanım ömrü de büyük önem taşıyor benim için. Zaman ayırıp yorum yaptığınız için teşekkürler.

Aslında bildiğim kadarıyla Razer kendi switchlerini kullanıyor fakat aynı zamanda Kailh ile anlaşmalı tamamen Kailh'in switchleri değil. Değerli yorumun için teşekkürler.

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler fakat sizden isteğim bu iki klavye arasında değerlendirme yapmanız yani "para tuzağı, alınmaz bu, tamamen gösteriş için" gibi yorumlar yapmayın. Önerileriniz için de teşekkür ediyorum fakat ben Razer'da kesin karar kıldım. Bu ikisinden birini alıcam. Burda anlattıklarıma göre yorum yaparsanız daha iyi olur. İYİ GÜNLER.

Pek bir fark yok zevkinize kalmış.

Razer'in klavyelerinde iki anahtar türü var. Birisi eski Kailh'ler, diğeri de Razer'in kendi yaptığı anahtarlar. İkisi de alınmaz. Corsair K70 gibi klavyeler varken Razer Blackwidow alınmaz..

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı