Razer Blackwidow V3 tarzı klavye önerisi

tkl istemedim hocam, evet güzel fiyat farkı var arada ama tkl klavye bana eksik hissettiriyor, aktif olarak numpad te kullanan biriyim çünkü, tüm şifrelerimi numpadten giriyorum. Aktif kullanmasam bile yine de tkl istemezdim alışkanlık meselesi. Ve evet dediğiniz gibi hissiyat konusunda kesinlikle katılıyorum.

Evet switch kalitesi gayet güzel, daha 3-4 hafta önce o klavyeyi satın almıştım belki razer'in yerine geçer diye. Çok büyük umutlarla aldım fakat elime ulaştığında takıp 15dk cs go girdim ve korktuğum başıma geldi. Klavye çok yumuşak, red switch ve optik switch olduğundan dolayı aşırı yumuşak ve çoğu oyuncunun aksine bu benim için acayip dezavantaj bir durum oldu, çünkü ben örnek veriyorum, baş parmağım space tuşunun üzerinde hazırda bekletiyorum basmak için, bekletirken parmağımın ağırlığıyla kendi kendine tuşa basıyor o kadar hassas, ve çatışmanın ortasında ölüyorum falan. Kesinlikle istediğim bir şey değil ve ayrıca red switch'in hissiyatını hiç beğenmedim hem sesi kulağa güzel gelmiyor hem tuş basışları tam razerin green switch'i gibi değil. Evet switchler kalite olarak çok güzel fakat benim gibi bir arayış içinde olan birine kesinlikle hitap etmeyen bir klavye. Bu yüzden geçen gün üzülerek sattım.

xpg yi tecrübe etme fırsatım olmadı fakat incelediğim kadarıyla ve sahip olduğu fiyatıyla bana daha çok asus tuf k3 veya corsair k68 segmentinde bir klavye gibi geldi. Açıkçası piyasada da hep red switch versiyonuna denk geldiğim için pek üzerinde durmadım.

klavye bugün elime ulaştı, şuan da razerden yazıyorum. Klavye tam anlamıyla muhteşem arkadaşlar. Kendi adımı son hız sıfır hata ile yazdığımı görünce zaten tam anlamıyla notumu verdim. Benim gibi red switch'i yumuşak bulan sevmeyenler için kesinlikle tam anlamıyla muhteşem bir klavye olmuş. Hani fiyatı 3k olsa yine de verilip alınabilecek bir klavye. Herkese tavsiye ediyorum. Özellikle tuş dizilimine bayıldım yıllardır alışık olduğum gibi büyük enter ve büyük capslock.
Mavi switch ve ses seviyorsunuz sanırım. Ben de onu sevmem. O yüzden kırmızı daha iyi Razer'ın sarı anahtarlarını çok övüyorlar.

Mavi switch ve ses seviyorsunuz sanırım. Ben de onu sevmem. O yüzden kırmızı daha iyi Razer'ın sarı anahtarlarını çok övüyorlar.
Mavi switch işin abartısı gibi geliyor bana, aslında yüksek sesten çok, çıkardığı ses tarzını seviyorum diyelim. Mesela red switch'in kulağa güzel gelen bir sesi yok, ses seviyesinden bahsetmiyorum. Güzel bir sesi yok klavyenin. Mavi switchlerde hakeza öyle gibi gördüğüm kadarıyla kötü çıkan sesin şiddetli versiyonu gibi. Ama bu green switch'in kulağa güzel gelen bir sesi var, daktilo hissiyatı var. Ve dediğim gibi tuş dizilimi tam alışık olduğum gibi, hızlı yazmaya çalışırken farklı tuşlara neredeyse hiç basmıyorum. Mesela şuan bu yorumu önceki red switch klavyemle yazıyor olsaydım yüz defa silme tuşunu kullanmıştım.

Geri
Yukarı