Razer Cynosa V2'de kronik bir sorun var mı?

serhatcandev

Megapat
Makaleler
15
Yer
İzmir
Merhaba arkadaşlar, bu klavyeyi almayı düşünüyorum ama bazı arkadaşlar kısa sürede aşınma oluyor dedi. Acaba kronik bir sorun vs mi? Çünkü ben James Donkey 616 kullanıyorum 4 yıldır ve 1 tuşunda dahi aşınma yok. Günde 10 Saat'i geçiyor bilgisayar kullanma sürem, artık oyun çok çok az oynuyorum kod yazarak geçiyor günüm kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
7 aydır kullanıyorum. W, Q, Shift ve Boşluk tuşlarında biraz aşınmalar mevcut. Ama hunharca CS oynadığımdan olabilir. Kodlama ağırlıklı kullanımda nasıl sonuç verir tabii ona bir şey diyemem.
002ea04b-33c7-447c-9ef9-4482d99f8ccb.jpg

7 aydır kullanıyorum. W, Q, Shift ve boşluk tuşlarında biraz aşınmalar mevcut. Ama hunharca CS oynadığımdan olabilir. Kodlama ağırlıklı kullanımda nasıl sonuç verir tabii ona bir şey diyemem.Eki Görüntüle 1485530

Nasıl bir klavye hocam önerir misin? 600TL'ye buldum almayı düşünüyorum. Klavye aşınmasından nefret ederim kendi kullandığım klavye 4 yıldır en fazla bu kadar aşındı. Sadece caps tuşunda var birazcık.

Dosya Ekleri

• photo_2022-08-14_17-05-49.jpg
    photo_2022-08-14_17-05-49.jpg
    126,3 KB · Görüntüleme: 50
Nasıl bir klavye hocam önerir misin? 600TL'ye buldum almayı düşünüyorum. Klavye aşınmasından nefret ederim kendi kullandığım klavye 4 yıldır en fazla bu kadar aşındı. Sadece caps tuşunda var birazcık.

Yani açıkçası bence kodlama için mükemmel bir klavye olmayabilir, tuşları bana ilk seferde biraz ağır gelmişti. Ama tabii kullandıkça alışırsın.
RGB aydınlatması mükemmel. Razer Synapse uygulamasından her bir tuşa ayrı renk atayabilirsin. Ama aşınma olmasa daha iyi olurmuş, bu sorunu göze almazsak bence alınabilir.
Membran klavye olarak ayrıca K55 ve GK500 klavyelerine de bakabilirsin. Onların da olumlu yorumları vardı.
Rampage, Gamepower gibi klavyeler pek önerilmiyor, çok fazla şikayet görmüştüm onlarla alakalı. Tabii şans meselesi.

Bu bütçede klavye önerileri ile ilgili açılan konulara bakmanızı öneririm. Forumdaki arkadaşlar güzel klavyeler öneriyor, veya tam olarak istediğiniz kşavye için siz de konu açabilirsiniz.

Yani açıkçası bence kodlama için mükemmel bir klavye olmayabilir, tuşları bana ilk seferde biraz ağır gelmişti. Ama tabii kullandıkça alışırsın.
RGB aydınlatması mükemmel. Razer Synapse uygulamasından her bir tuşa ayrı renk atayabilirsin. Ama aşınma olmasa daha iyi olurmuş, bu sorunu göze almazsak bence alınabilir.
Membran klavye olarak ayrıca K55 ve GK500 klavyelerine de bakabilirsin. Onların da olumlu yorumları vardı.
Rampage, Gamepower gibi klavyeler pek önerilmiyor, çok fazla şikayet görmüştüm onlarla alakalı. Tabii şans meselesi.

Bu bütçede klavye önerileri ile ilgili açılan konulara bakmanızı öneririm. Forumdaki arkadaşlar güzel klavyeler öneriyor, veya tam olarak istediğiniz kşavye için siz de konu açabilirsiniz.

Aslında bayağı araştırdım ve Corsair K55 Pro RGB tx modelini aldım. Mekanik klavyelere de baktım ama bu 700TL bütçe bandında mekanik olup güzel olan bir klavye yoktu. James Donkey'den sonra mükemmel geleceği belli de klavyenin :D güzel bir tercih yaptığımı düşünüyorum şahsen.

Geri
Yukarı