Razer DeathAdder Elite scroll tuşu stabil çalışmıyor

yigitrocks

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
3-4 senedir bu Mouse'u kullanıyorum. Son zamanlarda scroll tuşuyla aşağı yukarı yaptığımda çift kaydırma, kaydırdıktan sonra geri yukarı atma, hiç kaydırmama gibi bazı problemler yaşıyorum. Kaydırmaktan kastığım direkt fiziksel olarak mouse üzerinde değil, sayfa falan kaydırmaktan vs. bahsediyorum. Bu sorun özellikle oyunlarda çok ama çok can sıkıcı oluyor. Bunun çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
3-4 yıllık Deathadder Elite geçmişti elime, aynı sorun onda da vardı. Yazılımdan kaynaklandığını düşündüm ve silip tekrar yükledim, sorun çözülmedi.

Garip olansa başka bir bilgisayarda denediğimde sorun ortadan kalkmıştı. Deathadder Elite'de On Board Porfile var, yani yaptığınız ayarlar farenin hafızasına kaydediliyor.

3-4 yıllık Deathadder Elite geçmişti elime, aynı sorun onda da vardı. Yazılımdan kaynaklandığını düşündüm ve silip tekrar yükledim, sorun çözülmedi.

Garip olansa başka bir bilgisayarda denediğimde sorun ortadan kalkmıştı. Deathadder Elite'de On Board Porfile var, yani yaptığınız ayarlar farenin hafızasına kaydediliyor.
Hafızasını sıfırlamanın bir yolu yok mu?

Profil tuşu var mı?
Yazılım içinde var. Tuş olarak yok.
1613597957025.png

3-4 senedir bu Mouse'u kullanıyorum. Son zamanlarda scroll tuşuyla aşağı yukarı yaptığımda çift kaydırma, kaydırdıktan sonra geri yukarı atma, hiç kaydırmama gibi bazı problemler yaşıyorum. Kaydırmaktan kastığım direkt fiziksel olarak mouse üzerinde değil, sayfa falan kaydırmaktan vs. bahsediyorum. Bu sorun özellikle oyunlarda çok ama çok can sıkıcı oluyor. Bunun çözümü nedir?
Merhaba,

Bu sorunu çözebildiniz mi? Yoksa mouse mu değiştirdiniz?

Hayır, sorun devam ediyor. Razer destek ile iletişime geçtim geçen gün, tamir ederlerse kullanmaya devam edicem. Olmazsa repair videolarını izledim, kendim açıp tamir etmeyi deneyeceğim. Çok kolay bir işlem zaten. Lâkin mouse'un altındaki pedleri sökmek gerekiyor vidaları çıkartmak için. O yüzden şuan bu şekilde kullanmaya devam ediyorum. Razer'dan gelen cevaba göre ne yapacağıma karar vereceğim.

Geri
Yukarı