Razer DeathAdder V3 Pro alınır mı?

emirmertbaserr

Centipat
Yer
Amsterdam
Merhaba arkadaşlar, Razer DeathAdder V3 Pro almayı planlamaktayım. Tutuş şeklim hafif pençe şeklinde parmaklar biraz kırık olacak şekilde. Genelde CS:GO gibi oyunları oynamaktayım. SteelSeries Rival 3 kronik sorunlarından sonra bu fareye geçmeyi planlamaktayım. Kullanmış olan arkadaşlar memnunlar mı? Avantajları ve dezavantajları nelerdir? Aydınlatırsanız sevinirim.

Logitech üzerinde Switch'ler kısa bir süre sonra ses çıkartmaya bazen basmamaya başlıyormuş bu doğru mu hocam? Ne zamandır sorunsuz kullanıyorsunuz?
yeni aldım fakat öyle bir sorunla karşılaşan arkadaşım hiç olmadı, switchler gayet sağlam tok ses veriyor tatmin ediyor insanı, öyle bir sorun olacağını sanmıyorum.

Şubat ayından bu yana dönüşümlü kullandığım mouse larımdan biri v3 pro.

Genel olarak memnunum. Skatezleri çok başarılı. Mousepad üzerindeki hareket kabiliyeti tatmin edici. Yumuşak bir scroll wheel a sahip, sayfalarda gezinirken sıkıntı yaşatmıyor. Sensör kalitesine diyecek söz yok zaten. Piyasanın en iyi sensörü bu cihazda diye biliyorum. Moba oyuncusu olarak imleçi hareket ettirirken o smooth geçişi hissedebiliyorsun. Fare, hareket komutlarına tutarlı tepkiler veriyor. Bağlantı sorunları vesaire yaşamadım hiç.

Bu cihaz için eksi diyebileceğim tek yanı batarya ömrü oldu. Onu da şöyle özetlemek isterim. Biraz uzun olacak şimdiden kusura bakmayın; Bilgisayarla işim bittiğinde farenin arkasındaki açma kapama tuşundan hep kapatırdım ancak bilgisayar ve fare kapalıykende bataryasının azaldığına şahit oldum.

Bu durumunda farkına şu şekilde vardım. 3 tane kablosuz fare kullandığımdan ötürü hepsinin batarya seviyesini sık sık takip etmem o yüzden işim bittiğinde razer ı kapatırım usb girişini çıkarır günler sonra işim düştüğünde kullanırım.

Bir gün bu cihazı full şarj ettikten sonra 1 gün normal takıldım. 2.gün uzun bir süre oyun oynadıktan sonra yine arkasındaki tuşundan kapatmıştım. 3. günün başında ise %100 olan şarj yüzdesi 38 e düşmüştü. En başından beri zaten bataryasında bir sıkıntı olduğundan şüpheleniyordum çünkü bir diğer mouse um olan superlight 12-13 günleri rahat görüyorken v3 pro 5-6 günü zar zor çıkarıyordu.

Reddit te biraz gezindikten sonra öğrendim ki bu sorun maalesef hemen herkeste varmış. Bilgisayar ve cihaz kapalıykende kendi kendine bataryasını tüketiyormuş. Bazı arkadaşlarda cihazı işiniz bittikten sonra kapatmayın uyku moduna alın fark edecek demişler. Bende son dönemde onu deniyorum ve gerçektende anormal derecede erken boşalan pil sağlığı şu an normal bir şekilde azalıyor ama bu yöntemi ilk kez denediğim için kaç günde bataryasının biteceğini ilk kez tecrübe ediyorum. İnternette araştırmanı önerebileceğim tek konu bu olur. Onun haricinde merak ettiğin bir konu varsa sorabilirsin dostum.

Şubat ayından bu yana dönüşümlü kullandığım mouse larımdan biri V3 Pro.

Genel olarak memnunum. Skatezleri çok başarılı. Mouse pad üzerindeki hareket kabiliyeti tatmin edici. Yumuşak bir scroll wheel a sahip, sayfalarda gezinirken sıkıntı yaşatmıyor. Sensör kalitesine diyecek söz yok zaten. Piyasanın en iyi sensörü bu cihazda diye biliyorum. MOBA oyuncusu olarak imleci hareket ettirirken o smooth geçişi hissedebiliyorsun. Fare, hareket komutlarına tutarlı tepkiler veriyor. Bağlantı sorunları vesaire yaşamadım hiç.

Bu cihaz için eksi diyebileceğim tek yanı batarya ömrü oldu. Onu da şöyle özetlemek isterim. Biraz uzun olacak şimdiden kusura bakmayın; bilgisayarla işim bittiğinde farenin arkasındaki açma kapama tuşundan hep kapatırdım ancak bilgisayar ve fare kapalıykende bataryasının azaldığına şahit oldum.

Bu durumunda farkına şu şekilde vardım. 3 tane kablosuz fare kullandığımdan ötürü hepsinin batarya seviyesini sık sık takip etmem o yüzden işim bittiğinde Razer'ı kapatırım USB girişini çıkarır günler sonra işim düştüğünde kullanırım.

Bir gün bu cihazı Full şarj ettikten sonra 1 gün normal takıldım. 2.gün uzun bir süre oyun oynadıktan sonra yine arkasındaki tuşundan kapatmıştım. 3. günün başında ise %100 olan şarj yüzdesi 38'e düşmüştü. En başından beri zaten bataryasında bir sıkıntı olduğundan şüpheleniyordum çünkü bir diğer mouseum olan Superlight 12-13 günleri rahat görüyorken V3 Pro 5-6 günü zar zor çıkarıyordu.

Reddit'te biraz gezindikten sonra öğrendim ki bu sorun maalesef hemen herkeste varmış. Bilgisayar ve cihaz kapalıykende kendi kendine bataryasını tüketiyormuş. Bazı arkadaşlarda cihazı işiniz bittikten sonra kapatmayın uyku moduna alın fark edecek demişler. Bende son dönemde onu deniyorum ve gerçektende anormal derecede erken boşalan pil sağlığı şu an normal bir şekilde azalıyor ama bu yöntemi ilk kez denediğim için kaç günde bataryasının biteceğini ilk kez tecrübe ediyorum. İnternette araştırmanı önerebileceğim tek konu bu olur. Onun haricinde merak ettiğin bir konu varsa sorabilirsin dostum.

Anladım hocam, bataryası değişebiliyor mu bu tür farelerin yoksa servise mi gönderilmesi gerekiyor? Ayrıyeten 10 saatini bilgisayar başında geçiren ve evden çalışan birisi için çok sıkıntı yaratır mı? CS:GO gibi oyunlarda sorun çıkartmasın yeterli benim için.

Anladım hocam, bataryası değişebiliyor mu bu tür farelerin yoksa servise mi gönderilmesi gerekiyor? Ayrıyeten 10 saatini bilgisayar başında geçiren ve evden çalışan birisi için çok sıkıntı yaratır mı? CS:GO gibi oyunlarda sorun çıkartmasın yeterli benim için.
Teknik detay olarak bir sıkıntı yaşamazsın ama pençe tutan biriyim diyorsun. Ergonomik mouse sana ne kadar uygun olur o konuda kararsızım. Elin 19 cm den küçükse rahat etmen zor. Büyük bir mouse ben avuç içi tuttuğum halde bile tam kavrama hissiyatını yakalayamadım

Teknik detay olarak bir sıkıntı yaşamazsın ama pençe tutan biriyim diyorsun. Ergonomik mouse sana ne kadar uygun olur o konuda kararsızım. Elin 19 Cm'den küçükse rahat etmen zor. Büyük bir mouse ben avuç içi tuttuğum halde bile tam kavrama hissiyatını yakalayamadım.

Rival 3 Wireless inceleyebilir misiniz hocam? Onu kullanıyorum şu anlık ona göre bir karar verelim isterseniz.

Geri
Yukarı