Razer Kraken 7.1 v2 robotik ses problemi

harabacioglu

Decapat
Masaüstü bilgisayarıma dün UEFI format attım. Format attıktan sonra Windows'um orijinal olduğundan driverları otomatik olarak kendisi kurdu ve bilgisayarı hazır hale getirdi. Buraya kadar her sey çok normaldi fakat format atmadan önce kullandığım "Razer kraken 7.1 v2" kulaklığım ve mikrofonu gayet kaliteli ve stabil çalışıyordu fakat format attıktan sonra kulaklığımın mikrofonu çok kötü bir ses alıyor ve konuşmayı neredeyse imkansız kılıyor.

İnternette ve sitemizde yaptığım araştırmalarda Sn. Recep Baltaş'ın açtığı bir konuda da (Realtek HD Audio Driveri ) benzer ses sorunları olan arkadaşlara rastladım ve ses kartının driverinin eski sürümünü indirerek kurdum fakat ne yazık ki çözüm olmadı, ses hala aynı. Aşağıya denediğim yöntemleri listeleyeceğim, konu hakkında gerçekten bilgisi olan uzman arkadaşlar yardımcı olabilirlerse gerçekten çok sevinirim. Zira kulaklığı evdeki başka iki bilgisayarda denedim ve onlarda kusursuz bir şekilde çalışıyor, şimdiden teşekkürler.

Denediğim yöntemler;
  • Yeniden format atmak
  • Realtek HD Audio driverini elle eski sürümünü kurmak
  • USB portlarını değiştirmek
  • Kulaklığın driverini silip yeniden kurmak
  • Aygıt yöneticisinden driverı silip yeniden başlatıp otomatik olarak yeniden yükletmek

Bilgisayarın bileşenleri;
  • MSI B350M Gaming Pro anakart
  • Ryzen 5 1500X işlemci
  • Windows 10 Pro X64 işletim sistemi

Kulaklığınızın kendi ses kartı var. USB olduğu için Realtek ile bir ilgisi yok. Kendi güncel sürücüsünü kurun.
Ayrıca kayıt aygıtları üzerinden kaliteyi DVD Kalitesi ayarına getirip tekrar deneyin.

mikrofon.png

Kulaklığınızın kendi ses kartı var. USB olduğu için Realtek ile bir ilgisi yok. Kendi güncel sürücüsünü kurun.
Ayrıca kayıt aygıtları üzerinden kaliteyi DVD Kalitesi ayarına getirip tekrar deneyin.

Eki Görüntüle 351152

Merhabalar Asım bey , öncelikle cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim ancak ne yazık ki söylediğiniz yöntem işe yaramadı kulaklığın kendi driver yazılımını internette bulamıyorum sanırım bilgisayara takınca otomatik olarak kendisi yüklüyor sadece .

Sorun driver ile alakalıymış Asım beyin cevabı doğruymuş fakat yazılımdaki bir sorundan kaydetmiyormuş, sildim tekrar kurdum Asım beyin söylediği ayarı yaptım ve düzeldi teşekkürler.

Süperalican'ın sorusuna cevaben; kulaklıktan son derece memnunum kesinlikle tavsiye ederim N11'den güvenilir satıcılardan kuponunuz varsa uygun fiyatada alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı