Razer Kraken TE vs HyperX Cloud Alpha

cloud2 den önce kaliteli kulaklık kulladınız m hocam? kullandıysanız cloud 2 önceki kulaklıklarınıza göre nasıl?

Oyun-müzik-film üçlüsü önemli benim için bu konularda nasıl?
Ondan önce Kraken, Steelseries siberia 200 kullandım. İkisinden de daha iyi. Oyun-müzik-film istediğin şeyler cloud 2 de var. :)

Cloud Alpha ve ikinci el harici bir ses kartı alırsanız güzel olur (Örnek: Soundblaster Z). Cloud 2'nin ses kartını önermiyorum. Onboard ses kartınız idare eder ancak kulaklık tam performans vermez.

Sıkıntı yok ancak ses kartı olan bir Cloud 2 daha ucuza gelecekse tercihinizi bu yönde yapmanız bütçeniz için daha iyi olur gibi. 7.1'inden fazla birşey beklemeyin onuda söyleyeyim ama.

Son düzenleme:
ses kartlıyla gelen cloud 2 daha ucuza geliyor yaklaşık bir 150 tl kadar.

alpha+ bu ses kartıyla derseniz ki cloud 2 den çok daha iyi performans alamazsın, yani profesyonel olmayan biri için fark etmeyecek bir fark elde edersin, o zaman cloud 2 veya başka kulaklıklara yöneleceğim.

Ama derseniz alpha+ses kartıyla çok daha iyi performans alırsın, o zaman düşünebilirim.

Ben mikrofonlu bir kulaklık seçiyor olsam laptop için fiyatından dolayı ve usb ses kartı için Cloud 2, bilgisayar için ise Alpha ve anakarta takılan PCI Express bir ses kartını tercih ederdim. Bu Alpha'nın daha iyi bir kulaklık olduğu gerçeğini değiştirmez. Sadece usb ses kartı almak zorunda olduğun için aradaki fiyat farkına değermi ona karar vermen lazım.

Son düzenleme:
Ben mikrofonlu bir kulaklık seçiyor olsam laptop için fiyatından dolayı ve usb ses kartı için Cloud 2, bilgisayar için ise Alpha ve anakarta takılan PCI Express bir ses kartını tercih ederdim. Bu Alpha'nın daha iyi bir kulaklık olduğu gerçeğini değiştirmez. Sadece usb ses kartı almak zorunda olduğun için aradaki fiyat farkına değermi ona karar vermen lazım.
Cloud alpha şuan indirimde, 600 tl cloud2 den ucuz.

Cloud2 ile bir derdim yok, tek canımı sıkan şey o kadar eski olan bir kulaklığa 700 tl civarında para vermek.

Cloud alpha+usp ses kartı alıp hem performansından memnun kalırsam, hem de uzun ömürlü olacaksa, cloud2 yerine alırım açık ve net.

Ama bazen diyorum acaba o kadar masrafa gerek yokmu, 550 tlye kraken tournament edition alıp geçeyim o da beni memmun eder sonuç olarak.

Vallaha çok kararsızım ya 😁

Bu arada da cloud2 ile alphayı ses kartıyla kullandığımdaki ses farkını da kestiremiyorum. Bu sefer alpha alırım ses kartıda alıp masraf ederim, ancak cloud2 ile arasında dişe dokunmayacak bir fark olduğunu anlarsam yalan yok verdiğim paraya üzülürüm yani.

Bana kalırsa Cloud'un ses kartı pek iyi değil gibime geliyor. Kullanmadım ama beğenen de var beğenmeyen de.
Cloud alınacaksa bana kalırsa Alpha alınmalı ileride para biriktiririm sonra kaliteli ses kartı alırım diyorsanız olur ama 180 liraya basit bir ses kartı almak bana kalırsa eh yani değmez.
İtopya'dan almayı düşünüyorsanız belirteyim kesinlikle iade almıyorlar hijyen kuralları gereği diyerek.

Geri
Yukarı