Razer Kraken Tournament Edition Razer Synapse ayarları

Homer00

Picopat
Uzun bir süre FPS oyunları için ideal bir EQ ayarı arıyordum/arıyorum. Son zamanlarda ise bu ayarları kullanıyorum ve açıkcası şimdilik memnunum ama daha iyi bir ayarınız varsa paylaşırsanız sevinirim.

Ses denetim masasından kayıttan yürüt sekmesine gelip Razer Audio Controller-chat yazanı varsayalın iletişim aygıtı yapın ve yine aynı sekmede bulunan THX spatial- Synapse yazanıda varsayılan aygıt olarak ayarlayın. Kayıt sekmesine gelip Razer Audio Controller-chat yazanı varsayılan aygıt olarak ayarlayın.

-Mixer sekmesi-
THX spatial Audio kapatılabilir. Oyundan oyuna değişir, ben oyundan oyuna deniyorum hangisinde kulağıma daha iyi ses geliyorsa ona göre açıyorum veya kapatıyorum.

-Enhancement sekmesi-
Sound normalization: 10 ya da 20 olabilir deneyerek bir bakın ama benim son kararım bu ayarı kapatmak oldu.

Voice clarity: Kapalı.

-Ekolayzer sekmesi-
0, -4, -8, -4, -4, -2, 6, 8, -2, 7.
31Hz'den 16Khz'ye yani programda olduğu gibi soldan sağa gideceksiniz. Bu FPS oyunlar için benim kullandığım bir ayar, controllerdan ise bassı önce sıfırlayın sonra 3 ya da 4 tık açın eğer bass düşük ise 5 ya da 6 tık ideal olur veya bass yine fazla geliyorsa controllerdan bassı tamamen sıfırlayın ama bence 3 veya 4 tık ideal. Controllerdan ve kablodaki dalgadan "sesi" fullemeyi unutmayın.

-Mikrofon sekmesi-
Mic volume: 90.
Mic sensitivity: 50 (Mic volume ve sensitivity bu şekilde ayarladığımda ne kadar yüksek sesle müzik dinlersem dinleyeyim ses karşıya gitmiyor mikrofonumdan ve klavye mouse seslerini almıyor karşı taraf ya da çok çok az alıyordur. Bu ayarı bir deneyin belki sizin ayarınız daha güzeldir eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız lütfen paylaşın :) )
Sidetone: Kapalı (kendi sesinizi duyma olayı)
Volume normalization: Tiksiz.
Ambient noise reduction: Tiksiz.
Vocal clarity: Tiksiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun bir süre FPS oyunları için ideal bir EQ ayarı arıyordum/arıyorum. Son zamanlarda ise bu ayarları kullanıyorum ve açıkcası şimdilik memnunum ama daha iyi bir ayarınız varsa paylaşırsanız sevinirim.

Ses denetim masasından kayıttan yürüt sekmesine gelip Razer Audio Controller-chat yazanı varsayalın iletişim aygıtı yapın ve yine aynı sekmede bulunan THX spatial- Synapse yazanıda varsayılan aygıt olarak ayarlayın. Kayıt sekmesine gelip Razer Audio Controller-chat yazanı varsayılan aygıt olarak ayarlayın.

-Mixer sekmesi-
THX spatial Audio kapatılabilir. Oyundan oyuna değişir, ben oyundan oyuna deniyorum hangisinde kulağıma daha iyi ses geliyorsa ona göre açıyorum veya kapatıyorum.

-Enhancement sekmesi-
Sound normalization: 10 ya da 20 olabilir deneyerek bir bakın ama benim son kararım bu ayarı kapatmak oldu.

Voice clarity: Kapalı.

-Ekolayzer sekmesi-
0, -4, -8, -4, -4, -2, 6, 8, -2, 7.
31Hz'den 16Khz'ye yani programda olduğu gibi soldan sağa gideceksiniz. Bu FPS oyunlar için benim kullandığım bir ayar, controllerdan ise bassı önce sıfırlayın sonra 3 ya da 4 tık açın eğer bass düşük ise 5 ya da 6 tık ideal olur veya bass yine fazla geliyorsa controllerdan bassı tamamen sıfırlayın ama bence 3 veya 4 tık ideal. Controllerdan ve kablodaki dalgadan "sesi" fullemeyi unutmayın.

-Mikrofon sekmesi-
Mic volume: 90.
Mic sensitivity: 50 (Mic volume ve sensitivity bu şekilde ayarladığımda ne kadar yüksek sesle müzik dinlersem dinleyeyim ses karşıya gitmiyor mikrofonumdan ve klavye mouse seslerini almıyor karşı taraf ya da çok çok az alıyordur. Bu ayarı bir deneyin belki sizin ayarınız daha güzeldir eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız lütfen paylaşın :) )
Sidetone: Kapalı (kendi sesinizi duyma olayı)
Volume normalization: Tiksiz.
Ambient noise reduction: Tiksiz.
Vocal clarity: Tiksiz.
Bu kulaklığın basslarından memnun musunuz ? ve herhangi şikayet ettiğiniz bir özelliği varmı ?

Müzik dinlerken beni tatmin ediyor ama daha önce üst düzey başka bir kulaklık kullandıysanız belki sizi tatmin etmez onu bilemicem. Basslar bence yeterli ve memnundum ama oyun oynarken hala daha ses kasma konusunda soru işaretlerim var dürüst olmak gerekirse :)) Sorun şu ki; ne yaparsan yap sanki o basstan kurtulamıyorsun :D ve kendi ayak sesim, silah sesleri çok şiddetli geliyor bu da şöyle bir sıkıntıya neden oluyor bu sesler çok dolu dolu geldiği için o sırada bazı sesler kaçıyor nedense ve sıkıntı oluyor fps oyunlarda. Synapse zaten başlı başına bir dert olabiliyor kimi zaman. Hocam dürüst olmak gerekirse kulaklıktan yinede memnunum. Başka bir kulaklık alacağım sosyalde önerdiler mh650 diye ama çok şüpheliyim 7.1'in ve bassların bu kulaklıktan daha iyi olup olmayacağına. Bu konuda bilgisi olan varsa benide bilgilendirirse sevinirim. :)) Bu arada rahatlık konusuna girmeye gerek dahi yok, gözlük kullanıyorum ve uzun saçlıyım öyle her kulaklık rahatmış demem ama bu kulaklık rahat. Malzemeside kaliteli duruyor açıkcası ve kaliteli bence. :)) Şu an ki fiyatını hakeder mi bilemiyorum, gerçi aynı şeyi mh650 içinde düşünüyorum orasıda ayrı bir muamma.
@UmuT_35

Geri
Yukarı