Razer neden alınmaz?

Türkiye'de resmi olarak var olan markaları almanızı tercih ederim yedek parça sıkıntısı oluyor. Geçen bende SteelSeries'e ticket attım scroll tuşu bozuktu gönderin dediler değmez bir tutar gördüm bende fareyi iade ettim.

Ayrıca adamların dönüşleri saçmalıktan başka birşey değil,

Burada suç kimin?
Hocam siz mağdursunuz ve haklısınız. Sadece söylemek istediğim bir olay ile tüm firmayı karalamanız. Siz Razer firmasını kötü buluyorsunuz. Bir olaydan genelleme yapmak mantıksız. Ben Razer kullandım. Kuzenim kullandı. Arkadaşlarım kullandı. Hepsi de ürünlerden ve firmadan çok memnun. Umarım demek istediğimi anlarsınız.

Türkiye'de resmi olarak var olan markaları almanızı tercih ederim yedek parça sıkıntısı oluyor. Geçen bende SteelSeries'e ticket attım scroll tuşu bozuktu gönderin dediler değmez bir tutar gördüm bende fareyi iade ettim.
Rival mouse sorunlar nedeni ile onlarada yazmıştım 4-5 yıl önceydi, dediler gönderin yerine sensei raw gönderelim kargo bedeli mouse parası olduğu için gerek yok teşekkür ederim kalsın yapacak birşey yok yazmıştım sonrasında sensei raw mouse göndermişti kendileri.

Steelseries overpriced ürünler satıyor. Scroll tuşu da overpriced olabilir. 😃

Bu durumda Razer ne yapabilir ki? Satıcı ile anlaşmanız gerek.
Ürün satış sonrası sorumluluğu satıcıda değildir, ilgili firmadada yada onların servislerindedir onlar yardımcı olacak. O zaman bunların global garantisi yok, Türkiyede resmi satıcıları ve destekleri yok bu durumda Aral yalan söylüyor razer distribütörüyüz diye.
Hocam siz mağdursunuz ve haklısınız. Sadece söylemek istediğim bir olay ile tüm firmayı karalamanız. Siz Razer firmasını kötü buluyorsunuz. Bir olaydan genelleme yapmak mantıksız. Ben Razer kullandım. Kuzenim kullandı. Arkadaşlarım kullandı. Hepsi de ürünlerden ve firmadan çok memnun. Umarım demek istediğimi anlarsınız.
Satış sonrası destek ihtiyacınız oldu mu nasıl yardımcı oldular bilmiyorum ama ben destek alamadığım firma ile ilgili olumsuzluğu tabi ki yazacağım ve tabiki bu subjektif bir durum olacak. Benim sıkıntım ı okuyanların ancak objektif değerlendirmeleri olabilir. 5 aylık arızalı bir ürüne destek alamamakta normal bir durum değil.

Bu gibi problemler yaşamak istemiyorsanız size tavsiyem ürününüz almadan önce ilgili markanın adını ve yanına "where to buy" yazarak tarayıcınızda aratıp firmanın sitesine girerek yetkili satıcılarını görüntüleyin ve oralardan alışveriş yapın.
Örneğin arama sayfasına gelip "Razer where to buy" yazarak çıkan sonuç sayfasında site kısmına girip orada yetkili satıcılarını görüntüleyebilirsiniz.

Bu gibi problemler yaşamak istemiyorsanız size tavsiyem ürününüz almadan önce ilgili markanın adını ve yanına "where to buy" yazarak tarayıcınızda aratıp firmanın sitesine girerek yetkili satıcılarını görüntüleyin ve oralardan alışveriş yapın.
Örneğin arama sayfasına gelip "Razer where to buy" yazarak çıkan sonuç sayfasında site kısmına girip orada yetkili satıcılarını görüntüleyebilirsiniz.
Bana sürekli bu linki atıp durdulari buradan Türkiyede bir satıcı bulamadım. Onlara da yazdım kim yetkili satıcı Türkiye'de diye ama cevap vermediler o zaman Razer resmi olarak Türkiye'de yok, o zaman Aral nasıl Razer destek hesabı açıp onların marka ve logosunu kullanıyor onu da anlamadım. Resmi olarak bulunmadığın ülkelerde Global garantide uygulamıyorsun Corsair gibi, Logitech gibi.

1617201945829.png

Bu ilettiğim cevaptan önce de hep aynı cevabı veriyorlardı en son aldığım firma kiminle yazıştığımı onların destek vermediğinin kanıtını istediler firma bilgilerini artım whatsapp ekran görüntüsü artım ( aralın razer destek hattı) o telefon numarasını attım sonra gelen cevap yine bu oldu o zaman bu bilgileri neden istediler onu da anlamadım dalga mı geçtiler nedir.

Geri
Yukarı