Razer Synapse 3 "error code 1603" hatası

RavenLoft

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Razer Synapse 3 uygulamasını Razer BlackShark V2 Pro 2023 kulaklığımı görmediği gerekçesiyle silip tekrar yüklemek istedim ancak tekrar yüklerken error code 1603 uyarısı veriyor ve yüklenmiyor. Bu sorunu daha önce yaşayan ya da çözümü olan var mı?

Şimdi şöyle birşey söyliyim ben çok uzun yıllardır razer kullanıyorum ilk defa böyle saçma bişey gördüm içerden bir iş bilmez programın içine bildiğin etmiş bunu diyim son 2 güncellemeye kadar hiç bir sıkıntı yoktu. Son 2 güncelleme olduğundan beri update failed hatası veriyordu update yapıyorum bir şekilde hata veriyor updateyi kuruyor hop tech support felan yazıp cancele bastıgımda tekrar synapse açılıyordu. Dolayısıyla herhalde bir sıktıntı var diyip sildim. Sildiğimden beridir temiz kurulum yaptım o bu şu derken 2 saattir uğraşıyorum her açtığımda kendi kendine install ekranı cıkıp daha sonra update failed contact support diyor. Bc unistaller ile herşeyi başlı başına silip bir şekilde yükledim bu sefer klavye çalışmıyordu program ekle kaldırdan repair yapıp düzelttim. Tüm cihazların firmwarelerini güncellemiştim. Tekrar kontrol ettim hepsi güncel umarım kısa zamanda bu sorunu çözerler ciddi anlamda hatalı.Her bilgisayarı açtığında update deniyor failed verip contact support diyip geçiyor.
Doğru. Birileri batırmış. Aylardır devam eden bir sorun, onlarca konu açılmış gerek internette gerek direkt razer forumlarında. Yine de destek ekibi bu problemden bihaber duruyor. Uzun uğraşlar sonucu benim durumu yazılım ekibine ulaştırdım ve burda yazdıklarımı onlara da bahsettim şimdi cevap bekliyorum, umarım yakın zamanda düzeltirler.

hocam boşuna alttan girip üsten çıkmayın , vaktinize yazık. Razer bir güncelleme atmadan bu olay çözülmez. Klavye mouse için synapse önemli değil ama 15 gün daha böyle giderse kulaklığı satacağım bende. Kulaklıkta eq ayarları çok önemliydi
Doğru, THX özelliğinin de çalışmadığının farkında olduklarını ve ellerinden geleni yaptıklarını söylediler.

Doğru. Birileri batırmış. Aylardır devam eden bir sorun, onlarca konu açılmış gerek internette gerek direkt razer forumlarında. Yine de destek ekibi bu problemden bihaber duruyor. Uzun uğraşlar sonucu benim durumu yazılım ekibine ulaştırdım ve burda yazdıklarımı onlara da bahsettim şimdi cevap bekliyorum, umarım yakın zamanda düzeltirler.

Doğru, THX özelliğinin de çalışmadığının farkında olduklarını ve ellerinden geleni yaptıklarını söylediler.
thx özelliği ne mübarek özellikmiş , ne zaman synapse bozuldu o zaman değerini anladım. Çok fark var

THX çok önemli bir özellik valla stereo dinleyemez oldum Razer'den gelecek güncellemeyi bekleyeceğiz artık yapacak bir şey yok sorunun farkındalarmış en azından

Ben ürünü yeni aldığım için daha thx efendiyle tanışamadım bile :) Hypersense çalışıyor neyse ki... Kesinlikle iade etmek istemiyorum ama oyun oynama işi bende dönemlik şu sıralar, umarım hevesim bitmeden düzeltirler.

Saçma bir şekilde sanırım benim thx özelliği çalışıyor.Yada ben çalıştığını sanıyorum.

Edit nasıl yaptımı bilmiyorum fakat : THX Spatial Audio - Surround Sound Application | Razer United States
Bu driveri bir şekilde kurmuşum 15 günlük ücretsiz deneme üzerinden işlemim devam etmiş.

Edit bir güncelleme daha buldum.
Thx'i 15 günlük deneme sürümü bitmiş olanlar deniyebilir. Tüm razer driverlarını kaldırıp "RazerSynapseInstaller_V1.0.126.160.exe" bu link üzerinden razer synapse eski sürümünü yüklüyebilirsiniz bu şekilde thx tekrar aktif olucaktır. Cihazlarını görmüyorsa program ekle kaldırdan razer synapseyi kaldır diyip daha sonrasında repair islemini yaparsanız tamamen fixlersiniz. Unutmadan razer synapse otomatik güncellemeyi devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-12 231136.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-12 231136.png
    69,3 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Spatial Audio uygulaması bambaşka bir şey, bu uygulama ile elverişli olan tüm cihazlarınla thx deneyimi yaşayabilirsin fakat benim bahsettiğim problem kraken v3 ile gelmesi gereken thx ile. Ürünü satın aldığım için uygulamaya ayrıyetten para ödememe(hatta uygulamayı kullanmama bile) gerek kalmadan deneyimi yaşayabilmem gerekiyor. Burada problem var,
Thx i test etmek için youtube'dan razer thx yazıp videoyu izlerken bu gönderdiğin ekran görüntüsündeki eq'dan stereo ve thx arasında geçiş yapıp farkın olup olmadığını görebilirsin
Not: Thx uygulamasını kullanıyorsan ses çıkış cihazını thx spatial olarak seçmeyi unutma.

Dosya Ekleri

• ss3.PNG
    ss3.PNG
    57,4 KB · Görüntüleme: 39
Spatial Audio uygulaması bambaşka bir şey, bu uygulama ile elverişli olan tüm cihazlarınla thx deneyimi yaşayabilirsin fakat benim bahsettiğim problem kraken v3 ile gelmesi gereken thx ile. Ürünü satın aldığım için uygulamaya ayrıyetten para ödememe(hatta uygulamayı kullanmama bile) gerek kalmadan deneyimi yaşayabilmem gerekiyor. Burada problem var,
Thx i test etmek için youtube'dan razer thx yazıp videoyu izlerken bu gönderdiğin ekran görüntüsündeki eq'dan stereo ve thx arasında geçiş yapıp farkın olup olmadığını görebilirsin
Not: Thx uygulamasını kullanıyorsan ses çıkış cihazını thx spatial olarak seçmeyi unutma.
Dediklerinin farkındayım tam bu sebepten eski sürümünün linkini attım. Forumdada gezindim bir razer yöneticisi yorum yapmış razer forumuna "Razer cihazınızı seçmek yeterli synapse üzerinden thx yada stereo seçebilirsiniz" Güncellemeyi böyle yaptık seslerin sıkıntılı olduğunun farkındayız bunun için çalışıyoruz demiş. Bilmiyorum artık.

Bu arada "razer kraken v3 pro" için yazıyorum. Forumdada bir kaç kişi kendilerine firmware geldiğini sesin az biraz farkettiğini belirtmişlerdi. Firmware ekranına gittim güncelleme varmı yokmu baktım usb hub vs vs yaptıktan sonra kulaklığa "USB hub"dan bahsetmiyorum güncelleme geldiğini gördüm güncellemeyi yaptım thx programını kaldırdım. Kendi yazılımında stereo -thx audio arasında geçiş yaparak kullanıyorum sanırım oldu.

+ Forumda gezerken bir şekilde eq ayarı buldum.

EQ...

31Hz: +5
63Hz: +2
125Hz: -2
250Hz: +4
500Hz: +1
1kHz: +0
2kHz: +2
4kHz: +3
8kHz: +4
16kHz: +6

Son düzenleme:
Ben ürünü yeni almıştım yaklasik 6 - 7 saat çözüm aradım. Razer forumlarında şikayet çok çözüm yok. Konuyu küresel olması için Reddit'e taşıdım yaklaşık 10 bin kişi gördü. Urunu ıade alacaklarını sanmıyorum ürün sağlam. Yazilim kısmında çözüm yok Razer çözmeden biz bir şey yapamıyoruz. THX uygulanmasının da trial sürümü 13 gün sonra bitiyor. Reddit linkini paylaşıyorum burada paylaşıyor insanlar güncel olarak derdini durumunu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun da zaten tam olarak oa yazılımı bozdukları için synapse de ki thx özelliğini kullanamamak. 20 dolarlik sürümün triali idare ediyorum

Selam,
Ben de Razer Kraken Tournament Edition kullanıcısıyım ve yeni güncelleme geldiğinden beri aynı sorunu yaşıyorum.
Her şeyi denedim ancak düzelmiyor.
Çözümün herhangi bir yolunu bulursanız bize de haber vermeyi unutmayın.​

selam,​

ben de Razer Kraken Tournament Edition kullanıcısıyım ve yeni güncelleme geldiğinden beri aynı sorunu yaşıyorum.​

her şeyi denedim ancak düzelmiyor.​

çözümün herhangi bir yolunu bulursanız bize de haber vermeyi unutmayın.​

Synapse'ye gelen güncelleme çözecektir bekliyoruz.

Geri
Yukarı