Razer Synapse 3 "error code 1603" hatası

RavenLoft

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Razer Synapse 3 uygulamasını Razer BlackShark V2 Pro 2023 kulaklığımı görmediği gerekçesiyle silip tekrar yüklemek istedim ancak tekrar yüklerken error code 1603 uyarısı veriyor ve yüklenmiyor. Bu sorunu daha önce yaşayan ya da çözümü olan var mı?

Arkadaşlar çarşamba günü aldığım Kraken V3 hypersense cihazı ile aynı problemi yaşıyorum. Sorundan Razer forumlarında 4 ay öncesinden beri paylaşım yapılıyor fakat çözüm bulunamamış. Desteğe ulaştığımda aynı zırvalar tekrarlanıyor yani yardım yok. Merak ettiğim bir şey var, bu problemi yaşayan arkadaşlar, sizde de birden fazla Razer ürünü var mı? Mouse olarak abysus kullanıyorum ve yaklaşık 6 yıllık (artık legacy dedikleri) bir cihaz. Synapse güncellemeleriyle çakışıyor olabileceklerini düşünüyorum. Sizde de benzer bir ürün durumu varsa bilgilendir misiniz? Bu sorunu ya biz çözeceğiz ya da iade :)

Son düzenleme:
Arkadaşlar çarşamba günü aldığım Kraken V3 hypersense cihazı ile aynı problemi yaşıyorum. Sorundan Razer forumlarında 4 ay öncesinden beri paylaşım yapılıyor fakat çözüm bulunamamış. Desteğe ulaştığımda aynı zırvalar tekrarlanıyor yani yardım yok. Merak ettiğim bir şey var, bu problemi yaşayan arkadaşlar, sizde de birden fazla Razer ürünü var mı? Mouse olarak abysus kullanıyorum ve yaklaşık 6 yıllık (artık legacy dedikleri) bir cihaz. Synapse güncellemeleriyle çakışıyor olabileceklerini düşünüyorum. Sizde de benzer bir ürün durumu varsa bilgilendir misiniz? Bu sorunu ya biz çözeceğiz ya da iade :)
Ben de ornata v2 klavye ve blackshark 2 kulaklık var klavye de bazı tuşlar çalışmıyor

Çözüm olabilecek bir şey buldum,
Synapse 3 ile uyumlu olmayan eski razer ekipmanlarının sorun yaratabileceğini düşündüm. Aşağıdaki adımları uygularsanız synapse yüklenme sorunu çözülüyor.
1- Synapse 'ı öyle yada böyle kurduysanız kendi uninstaller'ını kullanarak bilgisayarınızdan kaldırın. ( Razer Synapse Clean Reinstall yazarak aratabilirsiniz).
3- Razer'ın sitesinden razer drivercleanup programını kurup bütün driverları silin.
4- Cleanup programı başarılı olamazsa aygıt listesinden razer aygıtlarının tek tek driver'ını silin.
5- Razer'ın dosyalarını yüklediği yolu bulun ve Razer dosyasını tamamen silin.( burada kullanıldığı için silinemiyor uyarısı geliyorsa razer'e bağlı tüm hizmetleri sonlandırın. C:\Program Files (x86)\Razer\Razer Services\GMS içerisindeki uninstallerı kullanın.)
6- Bilgisayarınızda hiçbir razer yazılımının kalmadığından emin olduğunuzda yüklerken sorun aldığınız cihaz hariç ( benim case'imde kraken v3 hypersense) bütün razer cihazlarını bilgisayardan çıkarın.
7- Windows 10 da arama kısmına Gelişmiş Güvenlik Özellikli WD güvenlik duvarı isimli uygulamayı açıp sol menüden "gelen kuralları" na Sağ menüden "yeni kural" ekleyin. Program tikliyken sonraki deyin, burada razer sitesinden indirdiğiniz synepse installer'ı neredeyse onu seçin ve kaydedin.
7- Sorun yaratan çıkaran cihaz hariç hiçbir razer cihazı bağlı olmayan bilgisayarınızı yeniden başlatın.
8- Ryzer Synapse Installer'ını yönetici olarak çalıştırın.

Sorununuz düzelmiş olmalı. Benim başıma bunu yükledikten sonra servislerin başlamaması problemi çıktı ama herkeste olur mu bilmiyorum. Öyle olursa (hiçbir uyarı olmaksızın uygulama bir türlü başlamaz ise) arama kısmına Uygulamalar ve özellikler yazın burada synapse tıklayıp değiştir deyin. Açılan ekranda repair'i seçin.
Bu adımlar bu sorunu da düzeltiyor, unuttuğum adımlar olabilir yardımcı olmak isterim sormaktan çekinmeyin.
Ayrıca,
Güncelleme sırasında hata olursa güvenlik duvarı olayını bir de razer klasörünün altında framework klasörü içerisindeki ryzer installer .exe için yapıp sorunu çözün. Synapse'ı güncellemeden info kısmına gittiğimde güncellemeye çalıştığı ve hata aldığı sürüme sahip olduğunu gördüm. Koskoca bir boş olabilir yani bu olay.

Synapse 3 ile uyumlu olmayan eski Razer ekipmanlarının sorun yaratabileceğini düşündüm. Aşağıdaki adımları uygularsanız Synapse yüklenme sorunu çözülüyor.
1- Synapse'ı öyle ya da böyle kurduysanız kendi uninstaller'ını kullanarak bilgisayarınızdan kaldırın. ( Razer Synapse clean reinstall yazarak aratabilirsiniz).
3- Razer'ın sitesinden Razer drivercleanup programını kurup bütün driverları silin.
4- cleanup programı başarılı olamazsa aygıt listesinden Razer aygıtlarının tek tek Driver'ını silin.
5- Razer'ın dosyalarını yüklediği yolu bulun ve Razer dosyasını tamamen silin.( burada kullanıldığı için silinemiyor uyarısı geliyorsa Razer'e bağlı tüm hizmetleri sonlandırın. C:\program files (x86)\Razer\Razer Services\GMS içerisindeki uninstallerı kullanın.)
6- bilgisayarınızda hiçbir Razer yazılımının kalmadığından emin olduğunuzda yüklerken sorun aldığınız cihaz hariç ( benim case'imde Kraken V3 hypersense) bütün Razer cihazlarını bilgisayardan çıkarın.
7- Windows 10 da arama kısmına gelişmiş güvenlik özellikli WD güvenlik duvarı isimli uygulamayı açıp sol menüden "gelen kuralları"na sağ menüden "yeni kural" ekleyin. Program tikliyken sonraki deyin, burada Razer sitesinden indirdiğiniz synepse Installer'ı neredeyse onu seçin ve kaydedin.
7- sorun yaratan çıkaran cihaz hariç hiçbir Razer cihazı bağlı olmayan bilgisayarınızı yeniden başlatın.
8- ryzer Synapse ınstaller'ını yönetici olarak çalıştırın.

Sorununuz düzelmiş olmalı. Benim başıma bunu yükledikten sonra servislerin başlamaması problemi çıktı ama herkeste olur mu bilmiyorum. Öyle olursa (hiçbir uyarı olmaksızın uygulama bir türlü başlamaz ise) arama kısmına uygulamalar ve özellikler yazın burada Synapse tıklayıp değiştir deyin. Açılan ekranda Repair'i seçin.
Bu adımlar bu sorunu da düzeltiyor, unuttuğum adımlar olabilir yardımcı olmak isterim sormaktan çekinmeyin.
Ayrıca,
Güncelleme sırasında hata olursa güvenlik duvarı olayını bir de Razer klasörünün altında Framework klasörü içerisindeki ryzer installer .exe için yapıp sorunu çözün. Synapse'ı güncellemeden info kısmına gittiğimde güncellemeye çalıştığı ve hata aldığı sürüme sahip olduğunu gördüm. Koskoca bir boş olabilir yani bu olay.

Günaydın. Sabah sabah bu sorunu çözmeye çalışıyordum da. Uninstallerı kurdum her şeyi sildim fakat böyle dosyalar hala duruyor bunların hepsini manuel silmem gerekiyor mu?

Denetim Masası'ndan program kaldır demiştim Razer'a tıklayınca otomatik olarak uninstaller açıldı oradan da sildim.

Synapse 3 ile uyumlu olmayan eski Razer ekipmanlarının sorun yaratabileceğini düşündüm. Aşağıdaki adımları uygularsanız Synapse yüklenme sorunu çözülüyor.
1- Synapse'ı öyle ya da böyle kurduysanız kendi uninstaller'ını kullanarak bilgisayarınızdan kaldırın. ( Razer Synapse clean reinstall yazarak aratabilirsiniz).
3- Razer'ın sitesinden Razer drivercleanup programını kurup bütün driverları silin.
4- cleanup programı başarılı olamazsa aygıt listesinden Razer aygıtlarının tek tek Driver'ını silin.
5- Razer'ın dosyalarını yüklediği yolu bulun ve Razer dosyasını tamamen silin.( burada kullanıldığı için silinemiyor uyarısı geliyorsa Razer'e bağlı tüm hizmetleri sonlandırın. C:\program files (x86)\Razer\Razer Services\GMS içerisindeki uninstallerı kullanın.)
6- bilgisayarınızda hiçbir Razer yazılımının kalmadığından emin olduğunuzda yüklerken sorun aldığınız cihaz hariç ( benim case'imde Kraken V3 hypersense) bütün Razer cihazlarını bilgisayardan çıkarın.
7- Windows 10 da arama kısmına gelişmiş güvenlik özellikli WD güvenlik duvarı isimli uygulamayı açıp sol menüden "gelen kuralları"na sağ menüden "yeni kural" ekleyin. Program tikliyken sonraki deyin, burada Razer sitesinden indirdiğiniz synepse ınstaller'ı neredeyse onu seçin ve kaydedin.
7- sorun yaratan çıkaran cihaz hariç hiçbir Razer cihazı bağlı olmayan bilgisayarınızı yeniden başlatın.
8- ryzer Synapse ınstaller'ını yönetici olarak çalıştırın.

Sorununuz düzelmiş olmalı. Benim başıma bunu yükledikten sonra servislerin başlamaması problemi çıktı ama herkeste olur mu bilmiyorum. Öyle olursa (hiçbir uyarı olmaksızın uygulama bir türlü başlamaz ise) arama kısmına uygulamalar ve özellikler yazın burada Synapse tıklayıp değiştir deyin. Açılan ekranda Repair'i seçin.
Ayrıca,
Güncelleme sırasında hata olursa güvenlik duvarı olayını bir de Razer klasörünün altında Framework klasörü içerisindeki ryzer installer .exe için yapıp sorunu çözün. Synapse'ı güncellemeden info kısmına gittiğimde güncellemeye çalıştığı ve hata aldığı sürüme sahip olduğunu gördüm. Koskoca bir boş olabilir yani bu olay.

Hocam 7. de dediğiniz olay. Bende Razer Synapse gözükmüyor. Gelen kuralları diyorum oradan bakıyorum ama yok.

Dosya Ekleri

• razer.png
    razer.png
    98,8 KB · Görüntüleme: 28
  • razer2.png
    razer2.png
    116,8 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Günaydın. Sabah sabah bu sorunu çözmeye çalışıyordum da. Uninstallerı kurdum her şeyi sildim fakat böyle dosyalar hala duruyor bunların hepsini manuel silmem gerekiyor mu?

Denetim Masası'ndan program kaldır demiştim Razer'a tıklayınca otomatik olarak uninstaller açıldı oradan da sildim.

Hocam 7. de dediğiniz olay. Bende Razer Synapse gözükmüyor. Gelen kuralları diyorum oradan bakıyorum ama yok.
Hocam selamlar silme adımında bilgisayarda razer ile ilgili ne var ne yok silin. Synapse'ın sitesinden yükleyiciyi tekrar indirin. Bunun indirilenler klasörüne kaydedildiğini varsayarak,
gelişmiş güvenlik özellikli güvenlik duvarına geldiğinizde yeni kural olarak sizin eklemeniz gerekiyor. Gelen Kurallar içerisine girince sağ menüdeki "Yeni Kural" a tıklayın ve adımı devam ettirin. Size seçtirdiği dosya indirilenler klasörünüzdeki synapse installer.exe (ya da adı neyse) olmalı.

Hocam selamlar silme adımında bilgisayarda razer ile ilgili ne var ne yok silin. Synapse'ın sitesinden yükleyiciyi tekrar indirin. Bunun indirilenler klasörüne kaydedildiğini varsayarak,
gelişmiş güvenlik özellikli güvenlik duvarına geldiğinizde yeni kural olarak sizin eklemeniz gerekiyor. Gelen Kurallar içerisine girince sağ menüdeki "Yeni Kural" a tıklayın ve adımı devam ettirin. Size seçtirdiği dosya indirilenler klasörünüzdeki synapse installer.exe (ya da adı neyse) olmalı.
dediğin şekilde kurdum. Önceden çalışan program artık güncelleme almıyor. Ve razer hunstman elite klavyemi bir türlü tanıtamadım. Razer Hunstman Elite & Razer Viper Ultimate & Razer Kraken v3 Pro kullanıyorum. Razer hunstman eliteyi hiç bir şekilde yazılım görmedi.

dediğin şekilde kurdum. Önceden çalışan program artık güncelleme almıyor. Ve razer hunstman elite klavyemi bir türlü tanıtamadım. Razer Hunstman Elite & Razer Viper Ultimate & Razer Kraken v3 Pro kullanıyorum. Razer hunstman eliteyi hiç bir şekilde yazılım görmedi.
Selam hocam, önceden çalışıyorsa program neden bunları denedin ki :D
Şaka bir yana synapse geçmişte sorunsuz çalıyor ise hangi sorundan ötürü bu adımları izledin?
Güncelleme almıyor dediğin Synapse ise güncellemenin sürümünü ve synapse' ın içerisindeki bilgi bölümünden yüklü sürümü karşılaştırır mısın? Aynı olduğunu göreceksin, yani zaten güncelleme gerekmiyor.
Ayrıca klavyenin driver'ına buradan ulaşabilirsin.

Selam hocam, önceden çalışıyorsa program neden bunları denedin ki :D
Şaka bir yana synapse geçmişte sorunsuz çalıyor ise hangi sorundan ötürü bu adımları izledin?
Güncelleme almıyor dediğin Synapse ise güncellemenin sürümünü ve synapse' ın içerisindeki bilgi bölümünden yüklü sürümü karşılaştırır mısın? Aynı olduğunu göreceksin, yani zaten güncelleme gerekmiyor.
Ayrıca klavyenin driver'ına buradan ulaşabilirsin.
Şimdi şöyle birşey söyliyim ben çok uzun yıllardır razer kullanıyorum ilk defa böyle saçma bişey gördüm içerden bir iş bilmez programın içine bildiğin etmiş bunu diyim son 2 güncellemeye kadar hiç bir sıkıntı yoktu. Son 2 güncelleme olduğundan beri update failed hatası veriyordu update yapıyorum bir şekilde hata veriyor updateyi kuruyor hop tech support felan yazıp cancele bastıgımda tekrar synapse açılıyordu. Dolayısıyla herhalde bir sıktıntı var diyip sildim. Sildiğimden beridir temiz kurulum yaptım o bu şu derken 2 saattir uğraşıyorum her açtığımda kendi kendine install ekranı cıkıp daha sonra update failed contact support diyor. Bc unistaller ile herşeyi başlı başına silip bir şekilde yükledim bu sefer klavye çalışmıyordu program ekle kaldırdan repair yapıp düzelttim. Tüm cihazların firmwarelerini güncellemiştim. Tekrar kontrol ettim hepsi güncel umarım kısa zamanda bu sorunu çözerler ciddi anlamda hatalı.Her bilgisayarı açtığında update deniyor failed verip contact support diyip geçiyor.

hocam boşuna alttan girip üsten çıkmayın , vaktinize yazık. Razer bir güncelleme atmadan bu olay çözülmez. Klavye mouse için synapse önemli değil ama 15 gün daha böyle giderse kulaklığı satacağım bende. Kulaklıkta eq ayarları çok önemliydi

Geri
Yukarı