Razer Synapse 3 "error code 1603" hatası

RavenLoft

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Razer Synapse 3 uygulamasını Razer BlackShark V2 Pro 2023 kulaklığımı görmediği gerekçesiyle silip tekrar yüklemek istedim ancak tekrar yüklerken error code 1603 uyarısı veriyor ve yüklenmiyor. Bu sorunu daha önce yaşayan ya da çözümü olan var mı?

Dediğiniz şekilde yaptım fakat yine olmadı. EQ ve THX tepki vermiyor. THX'i kaldıramadığından dolayı takıldığını düşünüyorum. THX'i Synapse üzerinden indirdiğim zaman THX sekmesinden kontrol edebiliyorum fakat Synapse üzerinden ettirmiyor. Formatlamak gerekiyor sanırım ama formatlayacak vaktim yok ne yazık ki. Teşekkür ederim tekrardan :)

Yüklerken Synapse dışında bir şey seçmeyip deneyin. Sadece Synapse.
1- Synapse silin.
2- driver temizleyici çalıştırın.
3- unicode dili uygulayın.
4- Synapse'yi yeniden yükleyin sadece Synapse seçili olacak şekilde.

Yüklerken Synapse dışında bir şey seçmeyip deneyin. Sadece Synapse.
1- Synapse silin.
2- driver temizleyici çalıştırın.
3- unicode dili uygulayın.
4- Synapse'yi yeniden yükleyin sadece Synapse seçili olacak şekilde.
En sonunda yapabildim, thx'i kaldıramadığım için olmadığını düşünüyorum. Synapse'ı kaldırırken cmd ekranı gibi bir ekranda failed yazıyor idi, tam o sırada THX'i manuel olarak kaldır seçeneğine tıklayınca işlem devam etti ve hem synapse hem THX'i kaldırdı. Yeniden başlattım unicode'u çevirdim tekrardan driver'ları kaldırdım ve yeniden başlatıp sadece synapse'ı yükledim. Ve şuan tüm kontrolleri ile birlikte kullanabiliyorum. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Ayrıca unicode'u tekrardan Türkçe yapınca ayarlar bozulmuyor değil mi?

En sonunda yapabildim, THX'i kaldıramadığım için olmadığını düşünüyorum. Synapse'ı kaldırırken CMD ekranı gibi bir ekranda failed yazıyor idi, tam o sırada THX'i manuel olarak kaldır seçeneğine tıklayınca işlem devam etti ve hem Synapse hem THX'i kaldırdı. Yeniden başlattım Unicode'u çevirdim tekrardan Driver'ları kaldırdım ve yeniden başlatıp sadece Synapse'ı yükledim. Ve şu an tüm kontrolleri ile birlikte kullanabiliyorum. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Ayrıca Unicode'u tekrardan Türkçe yapınca ayarlar bozulmuyor değil mi?

Yok bozulmuyor, manuel silmeye gerek kalmamıştı bende bilmiyordum.

Hocam dediğiniz her şeyi yaptım bir sonuç alamadım nasıl çözücez bu durumu varmı bir şekilde çözen yeni naptım ettim yinede kuramadım
@Error 'un yazdığı sıra ile birlikte denediğiniz zaman birkaç defadan sonra çözebiliyorsunuz. İlk başlarda birkaç defa denediğim halde olmamıştı fakat kulaklığın usb bağlantısını hiç çıkarmadan ve synapse'ı silip bilgisayarı yeniden başlatarak, sonra @Error 'un verdiği linkteki driver silme yazılımını yönetici olarak çalıştırıp tekrardan bilgisayarı yeniden başlatarak synapse'ı (yazılım içinden de sadece synapse'I) yönetici olarak çalıştırıp kurulum sağlayarak çözülüyor.

Hocam dediğiniz her şeyi yaptım bir sonuç alamadım nasıl çözeceğiz bu durumu var mı bir şekilde çözen yeni ne yaptım ettim yine de kuramadım.

Konuyu yeni gördüm bir taktik uyguladım yükledi. Genellikle BlackShark V2 Pro 2023 kulaklık kullananlarda oluyor. İlk önce kulaklığın Wireless dongle çıkar sonra Razer Synapse 3 uygulamasını kaldır, bilgisayar reset at. Bilgisayarında ekran geldiğinde kurmayı tekrar dene muhtemelen olacaktır.

@Error'un yazdığı sıra ile birlikte denediğiniz zaman birkaç defadan sonra çözebiliyorsunuz. İlk başlarda birkaç defa denediğim halde olmamıştı fakat kulaklığın USB bağlantısını hiç çıkarmadan ve Synapse'ı silip bilgisayarı yeniden başlatarak, sonra @Error'un verdiği linkteki driver silme yazılımını yönetici olarak çalıştırıp tekrardan bilgisayarı yeniden başlatarak Synapse'ı (yazılım içinden de sadece Synapse'ı) yönetici olarak çalıştırıp kurulum sağlayarak çözülüyor.

Hocam çok teşekkür ederim bende dediğiniz tüm işlemleri yaptım sildikten sonra yerel disk Cden ve X86 kısmında Razer dosyalarını komple sildim program datadanda kaldırdım razera ayit tüm dosyaları ondan sonra kayıt defterinden Razer aratıp sofware kısmındakini sildim ve bilgisayarım yönet kısmına girip aygıt yöneticilerinden takılıyken ses aygıtlarını kaldırdım ve dongleları çıkarıp PC resetledim(Bluetooth kısmındanda kaldırın isterseniz garanti olması açısından)ondan sonra Synapse 3'ü yükledim yönetici olarak dediğiniz gibi ana klosöründen Synapse'yi yönetici olarak açtım daha sonra doungle taktım ve cihazı gördü. Extra olarak bu sefer dongle ı kendi kutusundan çıkan uzatma kablosuna taktım bir extrası olmuş mudur bilmiyorum ama bir de Aygıt Yöneticisi'nden Intel ses kartını devre dışı bıraktım bazı yabancı forumlarda kapatıp resetledikten sonra görüldüğünü yazmışlar şükür çözdüm umarım her portta sorunsuz takıp çözülür.

Tekrar yazıyorum yukarıda yazdığıma itafen gözüküyor fakat hiç bir işlevi çalışmıyor bu seferde update sorunu oluyor birde sürekli (failed to comple hatası veriyor) açıyor gözüküyor işlevlerin hiç biri çalışmıyor @Error @ozang98

Son düzenleme:
Hocam çok teşekkür ederim bende dediğiniz tüm işlemleri yaptım sildikten sonra yerel disk Cden ve X86 kısmında Razer dosyalarını komple sildim program datadanda kaldırdım razera ayit tüm dosyaları ondan sonra kayıt defterinden Razer aratıp sofware kısmındakini sildim ve bilgisayarım yönet kısmına girip aygıt yöneticilerinden takılıyken ses aygıtlarını kaldırdım ve dongleları çıkarıp PC resetledim(Bluetooth kısmındanda kaldırın isterseniz garanti olması açısından)ondan sonra Synapse 3'ü yükledim yönetici olarak dediğiniz gibi ana klosöründen Synapse'yi yönetici olarak açtım daha sonra doungle taktım ve cihazı gördü. Extra olarak bu sefer dongle ı kendi kutusundan çıkan uzatma kablosuna taktım bir extrası olmuş mudur bilmiyorum ama bir de Aygıt Yöneticisi'nden Intel ses kartını devre dışı bıraktım bazı yabancı forumlarda kapatıp resetledikten sonra görüldüğünü yazmışlar şükür çözdüm umarım her portta sorunsuz takıp çözülür.

Tekrar yazıyorum yukarıda yazdığıma itafen gözüküyor fakat hiç bir işlevi çalışmıyor bu seferde update sorunu oluyor birde sürekli (failed to comple hatası veriyor) açıyor gözüküyor işlevlerin hiç biri çalışmıyor @Error @ozang98
Synapse programını yüklerken herhangi ek başka bir program yüklemiş miydiniz başlangıçta? Ayarların işlevsiz olmasının sebebi benim synapse yüklerken yanıma THX spatial audio'yu da yüklemiş olmamdan kaynaklanıyor idi.

Kulaklığı alıyordum ama biraz araştırayım derken konu nerelere geldi herkes kulaklıktan memnun ama yazılımı hala düzeltememiş olmaları baya bir soğuttu beni şuan vazgeçtim sanırım. Sorun yaşayanlar hangi Windows kullanıyor 10 yada 11 farketmiyor değil mi ?

Geri
Yukarı