Razer Synapse güncelleme sonrası bozuldu

abdulrahman23

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
aero 4070Ti 12G
İşlemci
r5 3600
Yeni güncelleme sonrası Razer BlackShark V2 +USB sound Card kulaklığına hiçbir ayar yapamaz oldum ve kulaklığı söküp Update attığımda başarılı oluyor ve sonra kulaklıpı taktığımda tekrar bir Update görünüyor ama bu Update'yi yaparken bir hata alıyorum ve hiçbir şekilde düzelmiyor.

Firmware updatesimi bu dediğiniz Synapse 3'ün kendi güncellemesimi.
Bende dün yeni gelen güncellemeyi yaptım bende sorun olmadı.
Hatta BlackShark V2 Pro 2023 kulaklığındaki arayüzü getirmişler.

Firmware updatesimi bu dediğiniz Synapse 3'ün kendi güncellemesimi.
Bende dün yeni gelen güncellemeyi yaptım bende sorun olmadı.
Hatta BlackShark V2 Pro 2023 kulaklığındaki arayüzü getirmişler.

Evet Firmware Update'si. O arayüz bana da geldi ancak ana bilgisayarımda ne EQ ayarı yapabildim ne de başka bir şey. Hiçbir şekilde kulaklığı ayarlayamadım ancak başka bir PC'ye taktığımda EQ ayarı ve mikrofonu ayarlayabildim ancak yine de kulaklığın bass vs. şeylerini ayarlayamadım. Genel bir sorun mevcut.

2 yıldır BlackShark V2 kullanıyorum. Dün gelen güncelleme ara yüzü değiştirdi fakat şöyle bir sorun oldu. Güncellemeyi yaptıktan sonra benden restart atmamı istedi, normalde hiçbir güncellemede bunu istemezdi. Restart attım ve bir baktım bütün EQ ayarları gitmiş mikrofon cızır cızır 10 TL bakkal mikrofonuna dönmüş. Ne kadar ayar çeksem de eski kaliteyi yakalayamadım. Sorun sadece benlik mi diye araştırdığımda bu güncellemeden sonra BlackShark kullanıcılarının çoğunda bu ayarların bozulduğunu gözlemledim. Umarım buna bir çözüm getirirler.

Evet Firmware Update'si. O arayüz bana da geldi ancak ana bilgisayarımda ne EQ ayarı yapabildim ne de başka bir şey. Hiçbir şekilde kulaklığı ayarlayamadım ancak başka bir PC'ye taktığımda EQ ayarı ve mikrofonu ayarlayabildim ancak yine de kulaklığın bass vs. şeylerini ayarlayamadım. Genel bir sorun mevcut.

Firmware Update'sini umarım düzgün yapmışsınızdır yanlış bir şey yaptıysanız ses kartı brick olmuş olabilir.

Fakat sizin @GrkmKprl yaşadığınız şeyi ben yaşamadım ses kalitesi düşmemiş.
Normalde harici başka ses kartı kullanıyorum sırf Demo'yu falan denemek için denedim fakat öyle bir sorun yaşatmadı bende.
Yakın zamanda düzelir Razer bu tarz hataları çok nadir yapar.

Ben direk BlackShark V2 Pro kullanıyorum ve her şey berabt olmuş.

Yaklaşık 5 gündür hiçbir oyuna girmiyordum o yüzden seslerin bozulduğunu çok fark etmemiştim bugün CS 2'e girdiğimde berbat bir ses kalitesi vardı uygulamayı eski sürümlerine çekmenin bir yolu yok mu? Birde eskiden THX açıkken video v.b izlerken ses geliyordu şimdi o da bozulmuş :/

Yaklaşık 5 gündür hiçbir oyuna girmiyordum o yüzden seslerin bozulduğunu çok fark etmemiştim bugün CS 2'e girdiğimde berbat bir ses kalitesi vardı uygulamayı eski sürümlerine çekmenin bir yolu yok mu? Bir de eskiden THX açıkken video vb izlerken ses geliyordu şimdi o da bozulmuş :/

Yeni bir güncelleme getirdiler dün fakat ben pek bir gelişme göremedim. Sonradan kendi çapımda bir çözüm ürettim deneyebilirsin.

1699721751472.png

Ses ayarlarında hoparlör kısmına gelince en altta Audio enchancements kısmını off yaptım aynı şekilde mikrofonda da kapattım. Eskisine yakın bir kaliteye geldi diyebilirim.

Yeni bir güncelleme getirdiler dün fakat ben pek bir gelişme göremedim. Sonradan kendi çapımda bir çözüm ürettim deneyebilirsin.

Eki Görüntüle 2010843

Ses ayarlarında hoparlör kısmına gelince en altta Audio enchancements kısmını off yaptım aynı şekilde mikrofonda da kapattım. Eskisine yakın bir kaliteye geldi diyebilirim.

Teşekkür ederim ama zaten bende o kısım kapalı ve birçok yol denedim yine de düzelmiyor galiba tek yol bu hatanın Razer tarafından fixlenmesini beklemek.

Teşekkür ederim ama zaten bende o kısım kapalı ve birçok yol denedim yine de düzelmiyor galiba tek yol bu hatanın Razer tarafından fixlenmesini beklemek.

Razer tarafından bugün tekrardan güncelleme geldi ve sorunu çözmüşler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı