Razer Viper fare aşağı kayıyor

BeTas

Hectopat
Merhaba faremde bir sorun var şimdi öncelikle bu onun 8khz olmasından kaynaklı değil 2000 aldım 1000 aldım aynı sonuç.
Şimdi nasıl olduğunu anlatayım CS örnek vereyim ben A longdan bakıyorum AWP ile ve bir anda aim aşa iniyor yere bakıyorum böyle bir sorun var
Bu fare kullanan ya da başka farelerde bu sorunu yaşayan var mı?
@Day Time In Backyard sizde bu fareyi kullanıyordunuz sanırım sizde böyle bir sorun var mı?

Kullandığınız Mousepad nedir?
Bende desenli, kötü bir mousepad varken kendi kendine kayıyordu. Düzgün bir pad'e geçince sorun çözülmüştü ama sizin için aynı durum olmaz herhalde.

Merhaba faremde bir sorun var şimdi öncelikle bu onun 8khz olmasından kaynaklı değil 2000 aldım 1000 aldım aynı sonuç.
Şimdi nasıl olduğunu anlatayım CS örnek vereyim ben A longdan bakıyorum AWP ile ve bir anda aim aşa iniyor yere bakıyorum böyle bir sorun var
Bu fare kullanan ya da başka farelerde bu sorunu yaşayan var mı?
@Day Time In Backyard sizde bu fareyi kullanıyordunuz sanırım sizde böyle bir sorun var mı?
Sensörde sorun olabilir mi?

%90 Mouse'un altındaki sensörde sorun var. Toz falan da kaçmış olabilir. Güzelce temizle sonra tekrar dene. Benimde aynı durum başka marka mouse'da başıma geldi sensör arızasıydı.

Farklı kalite bir mouse pad ile deneme imkanın varsa dene eğer sorun düzelmez ise sensör kaynaklı.

Mouse masaüstünde de mi aynı sorunu yapıyor? Aklıma direkt fake hile geldi, hile kullananları trollemek için bir YT kanalı anlattığınız gibi bir kod yazıyordu. Tabii durum çok farklı olabilir aklıma geldiği için sormak istedim.

Mouse pad eskiden almıştım 2 yıl oldu vatandan Rampage bir mouse pad i
Yavaş bir şekilde kaymıyor direk kayıyor. O yüzden mouse pad ile alakalı olmayabilir dedim Sensör'e bakacağım şimdi
Sensörü temizledim ve fare driver üzerinden mouse pad kalibrasyon yapmıştım, ama tekrar yaptım.
Sorun yine aynı.
Şimdi daha kaliteli bir mouse pad geçtim bir de bunda bakacağım

Son düzenleme:
Benim de bazen fare mousepad üzerinde hareketsizken titreyerek sağa doğru veya başka bir yöne gitmeye başlıyor. Bir de elimin fareyi kavramasına alışamadım büyük mü geldi nedir? Windows 10 temiz format attım ama bu titreme düzelmedi. 5 Mayıs'a kadar sürem var. İade mi değişim mi henüz karar veremedim. İade edince Amazon hangi fiyattan ödeme yapar? Zamlanan fiyattan mı iade işlemi gerçekleşir? Ek olarak fareyi kaydırırken sürtünme sesi gelmeye başladı kulaklık yokken. Başta çok iyi kayıyordu. Altında gözle görülür bir toz kıl saç tüy yok. Mikroskobik zerrecikler olabilir. Mikroskobik bir toz tanesinin kulaklık yokken rahatsız edici ses çıkarması küçük birşey gibi gelebilir, evet çok gürültülü değil ama sinir bozucu.
Bu imlecin kendiliğinden titreyip bir yöne doğru gitmesi çok defa denk geldim, nadiren oluyor. Ama bu fiyat segmentinde de yani bilemiyorum. Viper 8k mousepad-yüzey seçiyorsa 10 liralık fare de yüzey ve mousepad seçiyor ne farkı kaldı onunla bunun o zaman?
@Day Time In Backyard hocam size ufak bir sorum var fare sizde de ara sıra direk aşa kayıyor mu?
Ben 125 Hz yaptığım zaman FPS düşmemeye başlıyor ve fareyi çevirince frametime düşük milisaniyelerden yukarılara fırlamıyor. 1000Hz veya 4000 gibi değerlerde fareyi sağa sola çevirince yatay grafikte Frametime Spike'ları oluşuyor. Ama aşağı kaymaya denk gelmedim veya hatırlamıyorum hocam.
Buradan mouse pad yüzeyini belirliyorsunuz bunu yapmayı unutmayın eğer yapmadıysanız
O ayarı defaulttan özel yüzeye geçirip ayarlayınca daha çok oluyor kendiliğinden imleç kayması. Hatta asimetrik cut-off özelliği de açıkken daha olası oluyor.
Hocam Amazon ile ilgili olan sorunuz için müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz
Yazışma şeklinde link var mı hocam; yoksa telefondan mı aradınız?

Son düzenleme:
Benim de bazen fare mouse pad üzerinde hareketsizken titreyerek sağa doğru veya başka bir yöne gitmeye başlıyor. Bir de elimin fareyi kavramasına alışamadım büyük mü geldi nedir? Windows 10 temiz format attım ama bu titreme düzelmedi. 5 Mayıs'a kadar sürem var. İade mi değişim mi henüz karar veremedim. İade edince Amazon hangi fiyattan ödeme yapar? Zamlanan fiyattan mı iade işlemi gerçekleşir? Ek olarak fareyi kaydırırken sürtünme sesi gelmeye başladı kulaklık yokken. Başta çok iyi kayıyordu. Altında gözle görülür bir toz kıl saç tüy yok. Mikroskobik zerrecikler olabilir. Mikroskobik bir toz tanesinin kulaklık yokken rahatsız edici ses çıkarması küçük bir şey gibi gelebilir, evet çok gürültülü değil ama sinir bozucu.
Bu imlecin kendiliğinden titreyip bir yöne doğru gitmesi çok defa denk geldim, nadiren oluyor. Ama bu fiyat segmentinde de yani bilemiyorum. Viper 8K mouse pad-yüzey seçiyorsa 10 liralık fare de yüzey ve mouse pad seçiyor ne farkı kaldı onunla bunun o zaman?

Hocam Amazon ile ilgili olan sorunuz için müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz
Ben sorunumu çözdüm sanırım benim için sorun mouse pad kardeşimin mouse pad daha kaliteli onla denedim ve bir sorun ile karşılaşmadım kendi mouse pad de şöyle bir sorun oluyor anında aşa kayıyor hafif bir titreme asla olmuyor olursa anında aşa kayma sorunu oluyor. Bir de sizin sorununuz ile ilgili olarak Razer driver indirip Bunu yaptınız mı?
Buradan mouse pad yüzeyini belirliyorsunuz bunu yapmayı unutmayın eğer yapmadıysanız

1651509264114.png

Ben 125 Hz yaptığım zaman FPS düşmemeye başlıyor ve fareyi çevirince frametime düşük milisaniyelerden yukarılara fırlamıyor. 1000Hz veya 4000 gibi değerlerde fareyi sağa sola çevirince yatay grafikte Frametime Spike'ları oluşuyor. Ama aşağı kaymaya denk gelmedim veya hatırlamıyorum hocam.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynarken 8000 bile kullanabiliyorum Raimbow bu konuda sıkıntı yok ama Rust oynarken 8000'den 4000 2000 düşürüyorum
Yazışma şeklinde link var mı? Hocam yoksa telefondan mı aradınız?

Hocam ürünü seçip orada beni arayın olması lazım şimdi rahatsız etmek istemiyorum onları orada sekme olması lazım

Son düzenleme:
Müşteri hizmetleri ekranından canlı sohbete bağlandım, dediğim sebepler (titreme, sürtünme cızırtısı) iade için uygunmuş ama güncel fiyattan iade edilmiyormuş. Ben de 564'e aldığım için zarar etmemek için mecbur değişim seçtim, değişim talebini yapmama bile gerek kalmadı canlı sohbette çok ilgililerdi siparişi onlar oluşturup MNG kodu verildi. Amazon yazılı kargo kutusu yok dedim; kutuya gerek yok, hasar görmeyecek şekilde paketleyin yeter dediler. Hatta kutuya gerek yok derken Razer kutusunu kastetti sanırım ilk başta. Ama ürünün orijinal kutusu/belgeleri var dedim.

Kullanıcı hatası olduğunu düşünmüyorum ama; acaba boş yere mi meşgul ediyorum sudan sebeplerle? Ama bana göre çok pahalı bir ürün sonuçta. Hatta olmadı kutuyu açmayabilirim bilmiyorum mouse ihtiyacım da var aslında ama ilan açabilirim bazı sitelerden. Elimin fareyi kavramasına alışamadım hafifçe büyük geldi gibi. Rampage RX-9 kullandıktan sonra o fare 'palm grip' için üretildiği için 'claw' tutuşum bozuldu😁

6 Mayıs'tan önce elimden çıkması yeterliymiş MNG'nin gecikmesinden sorumlu değilmişim 30 gün iade süresi için.

Geri
Yukarı