Razer Viper V2 Pro vs Razer Viper Ultimate vs Logitech G PRO

Emircan125

Decipat
Makaleler
1
Razer Viper V2 Pro vs Logitech G PRO X superlight Hero vs Razer Viper Ultimate. Hangisi daha iyidir? Çalışıp almayı düşünüyorum, farklı önerilerinizi alabilirim.

Basilisk Ultimate öneririm. Ölçülerinizi karşılaştırmayı unutmayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@mavigezegen neden beğenmedin? 😃

Son düzenleme:
Bu 3 mouse arasında karşılaştırma yapmak biraz saçma, çünkü biri bana göre ofis mouse'u diğer ikisinde de segment farkı var. Hani ucuz istiyorsan Viper V2 Pro al, daha üst segment olsun hiç eksiği olmasın diyorsan pahalısı olan Viper Ultimate al.

Daha önce Viper Ultimate kullanma imkanım oldu gayet hafif bir mouse, batarya ömrü çok uzun asla yarı yolda bırakmaz. Tek eksi yanı (bana göre) ekstra tuşları yok. War Thunder gibi çok fazla tuş isteyen oyunlarda yetersiz kalıyor. Uzun süredir Razer Basilisk Ultimate kullanıyorum Viper'daki tüm özelliklerin üstüne ekstra bir kaç tuşu daha var fakat biraz daha ağır bir mouse.

@BerzerkFrost V2 Pro ile Ultimate'i karıştırdınız sanırım.

Aralarında en iyisi tartışmasız Viper V2 Pro'dur. Daha fazla bakmaya gerek yok eğer bütçe yetiyorsa.

Tier listlere bakıp alabilirsin sadece TR'de ki tier listlere bakma. Yurt dışında ki youtuberların tier listlerine bakarsan sonuç hakkında sana detaylı bilgi verecektir. Ayrıca daha işe gireceksin de para biriktireceksin de şartlar her zaman değişir ilk olarak paranı kazan paran elinde oldugunda bakarsın bizde boş muhabbet yapmayız. Tahminimce işe girdikten sonra aylıgımın yarısını bir mouse'a mı verecegim... Saçmalık diyip daha uygun birşey bakacasın. :D

Basilisk Ultimate öneririm. Ölçülerinizi karşılaştırmayı unutmayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@mavigezegen neden beğenmedin? 😃
Çünkü önerdiğiniz ürün diğer ürünler ile kıyaslanamayacak bir ürün, örnekle en iyi mouse tier listlerine bile bir cogu zaman alınmayan ürün veya TR değil de yurt dışında ki bir çok yayıncı arkadaşın önerdiği mouse'ları S tier'e koyuyor lakin senin önerdigini listede olmayabiliyor cogu zaman. Viper v2 pro ile Superlight her zaman S tier olarak görüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü önerdiğiniz ürün diğer ürünler ile kıyaslanamayacak bir ürün, örnekle en iyi mouse tier listlerine bile bir cogu zaman alınmayan ürün veya TR değil de yurt dışında ki bir çok yayıncı arkadaşın önerdiği mouse'ları S tier'e koyuyor lakin senin önerdigini listede olmayabiliyor cogu zaman. Viper v2 pro ile Superlight her zaman S tier olarak görüyorum. Yorumunu görmediğim icin 30 dk sonra cevap verdim. 30 dakika sonra cevap verdiğim için baska yerde ki yorumları beğenmeme ve beni oralarda linçleme gibi basit şeyler peşine düşmene ayrıca şaşıyorum :) senin yaptıgın yorumu begenseydim beğen'i kullanırdım beğenmediğim icin beğenmedim yaptım. Cocuklar gibi diğer konularda ki mesajlarımı bulup hepsine beğenmedim + bu arkadası takmayın gibi akılsızca seyler yapman tam bir cocukluk yada düşük zeka örneğidir.
Güldüm sana sadece. Gidip tier listlere bakacağına o listelerin nasıl hazırlandığını araştır. Sensörün ne olduğunu, hangi sensörlerin iyi olduğunu araştır. Bunun neye göre kararlaştırıldığını araştır birader. Gelip de gözünkörü öneri yapma.

Önerdiğim mouse'la G PRO neredeyse aynı mouse'lar ama sana göre benim önerdiğim kalitesiz öyle mi? Bak sen şu Allah'ın işine. Objektif ol biraz. Burada seninle benim atışmamız sadece konu sahibinin kafasını karıştırır. Artı olarak benim önerdiğim mouse'un ekstradan çok sağlam özellikleri bulunuyor. Listelerde görmemenin sebebi de yeni bir mouse olmasıdır.

Gelip de söyler misin G PRO'ya göre artılarını eksilerini? Bilmediğin için söyleyemeyeceksin. Ben söyleyeyim senin yerine de konu sahibi daha sağlıklı bir karar verebilsin. Basilisk Ultimate daha ergonomik, skatezler daha iyi, wireless performansı daha iyi, click gecikmesi daha iyi. Bunların aksine daha ağır, sensörü bir tık daha kötü. Bu söylediğim eksiler de yazılım üzerinden kat kat daha iyi bir şekilde arttırılabiliyor. Eklediğim videoyu da izlesen kapardın bir şeyler.

Senin gibi bilgisi olmayıp da Google'a "en iyi mouse" yazıp karşısına çıkan örnekleri öneren insanlar sıktı. Benim zekamı eleştireceğine bir araştır beğenmediğin mouse'u da ona göre yargıla. "Düşük zeka" kavramını bilgisi olmayıp da çok bilgili bir elemanmış gibi davranan insanlar için kullanmak daha doğru.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı