Sürprizbozan RDR 2 hakkındaki düşüncelerim

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sizce oyunun finali güzelmiydi ?

• Oy verenlerin toplamı
    41
Yani tabii gönül ister ki Kış unutmaz tarzında bir Arya Stark intikamı ama böyle sakin bir intikamla aslında daha gerçekçi olmaya çalışmışlar.

Hikaye ile yaşadığınız bir çok soru işaretinin sebebi RDR1 oyunu oynamadım sadece belli başlı spoiler sayılabilecek detayı biliyorum hikayesiyle ilgili çok spoiler sayılmaz ama anlatmamı isterseniz söylerim.

Bugüne kadar hangi eğlence ürünün'de intikam tatmin etti ki zaten.

Son düzenleme:

RDR 1 oynamadım bana kısa ve öz açıklarsan sevinirim.

RDR 1 oynamadım bana kısa ve öz açıklarsan sevinirim.
RDR1 çıktığı zamanlarda Arthur diye bir karakter hiç yaratılmadı daha taslağı bile yoktu. Arthur ikinci oyunla beraber seriye dahil oldu ve adamlar cidden üzerine çok fazla emek harcayıp Arthur'u John'dan bile daha akılda kalıcı yaptılar bu yüzden insanlar ilk oyuna kızıyor. Ayrıca ilk oyunda Havier, Bill, Dutch zaten kötü adamlardı ilk oyunda iyi yapamazlardı belki Havier olmasaydı ikinci oyunda iyi bir karakter olarak karşımıza çıkabilirdi hatta Havier'in seslendirme sanatçısı bile Arthur'un tarafında olmak istiyordu ama o zaman'da ilk oyuna bağlanmazdı bu sebeple Rockstar bunu reddetti.

Öncelikle açıklaman için teşekkür ediyorum. Sana bir sorum daha olacak. Benim anlamadığım bir şey var. İki oyundada neden aynı senaryoyu düşünmüşler? İzlediğim bir YouTuber'in güzel bir lafı oldu RDR hakkında. "bu oyundada içimiz karardı arkadaş." çok haklı bir isyan. 2 oyundada ana karakterlerimiz ölüyor. Hadi ilk oyunda John karakteri öldü, bari ikinci oyundaki karakteri öldürtme. Başka bir senaryo yapabilirlerdi. Mesela Arthur'un gömülme sahnesini görmedik. American Venom görevinden sonra bir ara sahnede Arthur aslında ölmemiş, oradan kurtulmuş bir şekilde beachers Hope'a dönebilirdi. Ardından sevdiği kızın yanına gidip daha büyük bir şehirde hastalığına tedavi arayabilirdi. Bu da mantıklı senaryo. İlk oyun ile ikinci oyunun sonları apaynı neredeyse.

Hocam bende 2 saat oynadım sıktı tavsiyen nedir ucuz diyr almistim 2 ay once 475Ti sanirim alayim dedim.
Hacı 2 saatte ne gördün de sıktı? Oyunun ağır olduğu doğrudur, tempoya ayak uydurarak, açık dünyanın tadını çıkararak oynayın gayet keyifli bir hâl alıyor.

Arthur'un insanların gözünde efsane olmasının sebebi ölümü zaten. John'un ölümü o kadar etki etmiyor çünkü Arthur kadar detaylı bir karakter portresi yok. Ayrıca burası GTA değil RDR serisinde işler her zaman ciddiydi ara sıra geyik sahneler oluyordu ama büyük çoğunluğunda ciddiydi mutlu sonu elde etmek sanıldığı kadar zor değil aksine çok zor ve hikayesel olarak RDR2'nin kısıtlandığı yerler var tam anlamıyla mükemmel değil bir kaç eksiklik mevcut bunun nedeni önceden söylediğim gibi RDR1 o oyun olmasaydı biz şuan cidden her şeyiyle mükemmel bir oyun görmüştük.

John ölürken üzülen tek kişi benim sanırım. Tabi ben önce 2. sonra 1. oyunu oynadım ve John 2. oyunda da çok sevdiğim bir karakterdi. John ile New Austin'de gezmek de çok çok keyifli Oyuna 2. kez başladım bitse de John'a geçsem diyorum.

Çok saçma olurdu. Ama bence şöyle bir şey olabilirdi Arthur hiç hasta olmasın. John ve Arthur oyun başında birbirleriyle konuşmuyorlardı işlerin karıştığı zamanlarda Arthur John ile aynı şekilde konuşmadan mary ile kaçsa ve John'un RDR1 de Arthur'dan bahsetmemesine bağlanırdı.

Aynı ben. RDR2 de John'u çetedekiler (Dutch vb.) sevdiğim kadar seviyordum. John'u RDR1 den sonra aşırı sevdim ve bağım arttı. Ölümü Arthur'a göre gerçekten üzmüştü.

RDR2 de mod yükleyip John'a orjinal saçını koyup öyle oynuyorum şuan aşırı karizma karakter.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…