RDR 2 hayvanların çürümesi olayı var

ozan kınalı

Kilopat
Daha fazla  
RDR2 de hayvanları ve insanları öldürünce ceseti zamanla çürüyor bunu herkes bilir ama bugün fark ettiğim bir detayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Soğukta hayvanı öldürüp üzerinden 28 saat zaman geçtikten sonra tekrar buraya geldiğimde cesedi ilk hali gibi buluyorum.

1712446703092.jpeg

Hava sıcakken aynı saat geçtikten sonra geldiğimde cesedin yavaştan çürümeye durduğunu üzerinde sineklerin gezdiğini fark ettim.

1712446857302.jpeg

RDR2 de hayvanları ve insanları öldürünce ceseti zamanla çürüyor bunu herkes bilir ama bugün fark ettiğim bir detayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Soğukta hayvanı öldürüp üzerinden 28 saat zaman geçtikten sonra tekrar buraya geldiğimde cesedi ilk hali gibi buluyorum.

Eki Görüntüle 2161419

Hava sıcakken aynı saat geçtikten sonra geldiğimde cesedin yavaştan çürümeye durduğunu üzerinde sineklerin gezdiğini fark ettim.

Eki Görüntüle 2161423

Belli bir süre sonra sadece iskeleti kalacaktır gerçekten çok detaylı bir oyun.

Üretilmiş en iyi oyun bence RDR 2'dir, adamların 2018'de yaptığı oyun 2024 oyunlarına kafa tutuyor. Grafik desen var, hikaye zaten güzel, müzik, fizik, detay olayları da mükemmel.

Fark ettiğim ikinci detay ise oyundaki ayak izleri hakkında
1712447500970.jpeg
Sol tarafta 1 gün önce geçtiğim bölgenin ayak izi var. Sağ tarafta ise 2 gün önce geçtiğim yerin ayak izi duruyor. Fotoğrafta görüldüğü gibi üzerinden geçen süreyle orantılı olarak ayak izleri de zamana göre yavaştan kaybolmaya başlıyor

Üretilmiş en iyi oyun bence RDR 2'dir, adamların 2018'de yaptığı oyun 2024 oyunlarına kafa tutuyor. Grafik desen var, hikaye zaten güzel, müzik, fizik, detay olayları da mükemmel.

Kafa tutmayada devam edecek bana göre. Rockstar yapıyor bu işi.

Fark ettiğim ikinci detay ise oyundaki ayak izleri hakkında
Eki Görüntüle 2161428Sol tarafta 1 gün önce geçtiğim bölgenin ayak izi var. Sağ tarafta ise 2 gün önce geçtiğim yerin ayak izi duruyor. Fotoğrafta görüldüğü gibi üzerinden geçen süreyle orantılı olarak ayak izleri de zamana göre yavaştan kaybolmaya başlıyor
Bir NPC gibi, İnanılmaz! , Olağanüstü! , Şahane! , Efsanevi! , deyip geçiyorum.

Bu tarz detayların daha daha geliştirilmiş hali RDR3'de olacaksa bence bir an önce çıksın.

Olması gereken değil, bir çok günümüz oyununda böyle şeyler yok ki.

Bir çok günümüz oyununda avcılık simülasyonu oyunların bir parçası değil, RDR2'de oyunun çok ciddi bir oynanış süresi trophy ve avcılık görevleriyle geçiyor. Tabii bu avcılıktan gelen et, kürk çıkarma, avcılık ticareti, bir şeyler üretme de cabası.

Bir nevi oyun içerisinde oyun gibi düşün, ona göre de ince detay ve gerçeklik sunuyorlar. RDR2'nin hikayeli DLC eksikliğini bunlar kapatıyor.

Geri
Yukarı