RDR 2 mekaniklerin ağırlığı

Ben düzeltebileceklerini sanmıyorum. Tüm yapabilecekleri en fazla bu kadar. Çünkü temel sağlam değil. Oyunun temelini ise güncellemeler ile değiştiremezler. Cyberpunk güncellemeler ile değil ancak sıfırdan yapılırsa düzelebilecek bir oyun. Yani yok düzelteceğiz falan diyorlar ama o da işte yeni satın alacak insanları ve zaten satın almış olanları oyalamaktan ibaret açıklamalar. Temeli o kadar bozuk ki oyunun bir şeyi düzeltip başka bir şeyi bozuyorlar. Nasıl bir motor yapmışlar anlamak güç. Keşke hazır bir motor satın alsalarmış. Aynı durum Bannerlord için geçerli. 1,5 senedir erken erişim oyun daha ilk çıktığı sürümden bir farkı yok ama sorsan 1000 tane güncelleme getirdik derler. Niye böyle oluyor çünkü oyuncuları dinlemiyorlar. Amaçları iyi bir oyun yapmak değil para kazanmak.
Temeli bu saatten sonra değiştirmek mümkün değil tabi ki ama temeli o kadar kusurlu değil bence. Tek sıkıntı şu optimizasyon ve bug tarzı sıkıntılar ki günden güne de bu durumu düzeltiyorlar.

Temeli bu saatten sonra değiştirmek mümkün değil tabii ki ama temeli o kadar kusurlu değil bence. Tek sıkıntı şu optimizasyon ve bug tarzı sıkıntılar ki günden güne de bu durumu düzeltiyorlar.

Ben inanmıyorum. Kaç yıldır geliştirme aşamasındaydı oyun o bile belli değil ama tahmini olarak 4-5 senedir yaptıklarını düşünürsek bu kadar zaman ve parayla yapamadıkları optimizasyonu güncellemelerle yapacaklarını beklemek büyük hayalperestlik olur bence. Zaten başta sorunlu çıkan ve sonradan güncellenen oyun örneklerine bakarsanız çok ufak düzeltmeler ile geçiştirilmiş oluyor o tür oyunlar ve Cyberpunk en kötü örneklerden biri.

Ben inanmıyorum. Kaç yıldır geliştirme aşamasındaydı oyun o bile belli değil ama tahmini olarak 4-5 senedir yaptıklarını düşünürsek bu kadar zaman ve parayla yapamadıkları optimizasyonu güncellemelerle yapacaklarını beklemek büyük hayalperestlik olur bence. Zaten başta sorunlu çıkan ve sonradan güncellenen oyun örneklerine bakarsanız çok ufak düzeltmeler ile geçiştirilmiş oluyor o tür oyunlar ve Cyberpunk en kötü örneklerden biri.

Cidden 7 senedir geliştirip de nasıl bu kadar problemli ve optimizasyon özürlüsü bir oyun sundular anlamak zor. Tanıtım videolarında gösterdikleri birçok şeyinde oyunun içinde olmadığını düşünürsek daha da ilginçleşiyor iş. Muhtemelen geliştirilme aşamasında bir sıkıntı oluştu bu yüzden yeniden başladılar yapıma. Başka bir açıklaması olamaz herhalde bunların.

Saatte geç oldu hocam. Sizi de daha fazla rahatsız et miyim. İyi Geceler

Hocam daha oyunun başlarındayım da bu at geliştirme olayı oynanışa ne kadar etki ediyor. Ben daha ilk görevlerden gelen oyunun bana verdiği ilk attayım. Bu Arap atı olayı falan nedir? Zahmet olmazsa ve spoiler içermiyorsa.

Hocam siz chapter 1 desiniz şu an chapter 2 de hosea adlı abimizin görevini yapınca. Gizli bir bölgede oyundaki en iyi atlardan biri açılıyor beyaz Arap atı diye. Onu vahşi doğada yakalıyorsun geliştirmek içinde ahırlarda gidip eğer falan alıyorsun. Ama bunları yapmak için hoseanin görevini bitirmelisin.

Geri
Yukarı