RDR 2 mekaniklerin ağırlığı

Oyun kusursuz olmak zorunda değil? Hiçbir şey kusursuz değildir. Sen daha oyunun en temel mekaniğin bile sıkıcı buluyorsun at sürmeyi yani. O zaman oyun sana göre değildir belki? Oynamazsın olur biter. Eleştiriyorsunuz ama altını doldurmanız lazım. Beğenmeyebilirsin ama bu oyunu kötü yapmıyor.
Ben at sürmeyi sıkıcı bulmadım dostum. At mekaniği zart zurt aşırı iyi fakat İyi güzel hoş olan şey sana 50 saat boyunca zorla dayatılsa çok mu güzel olur? Elbette olmaz. Tamam, güldük eğlendik at sürdük gayet eğlenceli ama 50 kez aynı şeyi yapınca artık zevk almıyorsun.

Dediğim gibi zorla dayatmamalı, sıkıyor çünkü. Neden göreve giderken her seferinde 10 dakika at sürmek zorundayım?

Ben at sürmeyi sıkıcı bulmadım dostum. İyi güzel hoş olan şey sana 50 saat boyunca zorla dayatılsa çok mu güzel olur? Elbette olmaz. Tamam, güldük eğlendik at sürdük gayet eğlenceli ama 50 kez aynı şeyi yapınca artık zevk almıyorsun.

Dediğim gibi zorla dayatmamalı, sıkıyor çünkü. Neden göreve giderken her seferinde 10 dakika at sürmek zorundayım?

Uçarak mı gideceksin?

Ben at sürmeyi sıkıcı bulmadım dostum. At mekaniği zart zurt aşırı iyi fakat İyi güzel hoş olan şey sana 50 saat boyunca zorla dayatılsa çok mu güzel olur? Elbette olmaz. Tamam, güldük eğlendik at sürdük gayet eğlenceli ama 50 kez aynı şeyi yapınca artık zevk almıyorsun.

Tren gibi hızlı seyahat noktalarını kullansanız aslında o kadar sıkıcı bir hale gelmiyor. Genelde göreve yakın yerde iniyorsunuz zaten. En fazla 2-3 dakika at sürersiniz olur biter. Oyunda zaten otomatik at sürme var.

Uçarak mı gideceksin?
Ne alaka ya? Düzgün argüman sunun lütfen.

Tekrar diyeyim, 50 kez aynı şeyi dayatınca sıkıyor. Bunun iyi kötü olmasıyla hiçbir alakası yok. Ben her göreve gittiğimde bir de 10 dakika at sürmek istemiyorum, Witcher 3 gibi fast travel çok mu zor yahu? Keşfettiğin bölgelerin tabelası açılsın, bir dahakine oraya gidebilelim kafası.

Tren gibi hızlı seyahat noktalarını kullansanız aslında o kadar sıkıcı bir hale gelmiyor. Genelde göreve yakın yerde iniyorsunuz zaten. En fazla 2-3 dakika at sürersiniz olur biter. Oyunda zaten otomatik at sürme var.
O hızlı seyahat noktaları da dediğim gibi çok sönük.

Otomatik at sürme olayı da kamera modunu açıp shifte basılı tutmak. Değişen bir şey olmuyor, ben direkt orada olmak istiyorum.

Kullanılan oyun motorundan kaynaklı bir durum. GTA serileri de aynı şekilde hantal oynanışa sahip. Rockstar'ın tercihi bir bakıma. Ama RDR2 için fazla hantallık söz konusu. Input lag varmış hissi veriyor. Bence de biraz abartı. Bazı yerlerde sinir krizi geçirtebiliyor. Bir tık daha iyi olabilirdi. Bunun gerçeklik ile alakası yok. Karakterin ağırlığını hissetmemiz için yapmış olabilirler fakat ayarını kesinlikle tutturamamışlar. Kendileri de durumun farkındadır diye düşünüyorum. Benim en sevmediğim konu at sürüşüne gereksiz assist verilmesi. Konsollar için sürmeye assist olabilir ama PC için çok gereksiz. Assist yüzünden olmadık yerde bir yere çarpıp düşüyoruz.

Kullanılan oyun motorundan kaynaklı bir durum. GTA serileri de aynı şekilde hantal oynanışa sahip. Rockstar'ın tercihi bir bakıma. Ama RDR2 için fazla hantallık söz konusu. Input lag varmış hissi veriyor. Bence de biraz abartı. Bazı yerlerde sinir krizi geçirtebiliyor. Bir tık daha iyi olabilirdi. Bunun gerçeklik ile alakası yok. Karakterin ağırlığını hissetmemiz için yapmış olabilirler fakat ayarını kesinlikle tutturamamışlar. Kendileri de durumun farkındadır diye düşünüyorum. Benim en sevmediğim konu at sürüşüne gereksiz assist verilmesi. Konsollar için sürmeye assist olabilir ama PC için çok gereksiz. Assist yüzünden olmadık yerde bir yere çarpıp düşüyoruz.
Kimse yaşadı mı bilmiyorum ama benim At arada sapıtıp gitmek istemediğim farklı yöne doğru gidiyordu 3-4 saniye.

Ne alaka ya? Düzgün argüman sunun lütfen.

Tekrar diyeyim, 50 kez aynı şeyi dayatınca sıkıyor. Bunun iyi kötü olmasıyla hiçbir alakası yok. Ben her göreve gittiğimde bir de 10 dakika at sürmek istemiyorum, Witcher 3 gibi Fast travel çok mu zor yahu? Keşfettiğin bölgelerin tabelası açılsın, bir dahakine oraya gidebilelim kafası.

Hiçbir oyun kusursuz değildir zaten hocam. Kesinlikle katılıyorum. Keşke Fast Travel sistemi W3'deki gibi olsaymış. W3 de çok rahattı. Hem o uçsuz bucaksız dünyanın tadına bakıp hem istediğin yere saniyesinde gidebilmek iyiydi.

Geri
Yukarı