RDR 2 neden hiç sevilmiyor?

Çoğunluk olarak yorumlarda herkesin zevki farklıdır denmiş ama anlattığım konu bu değil oyun Rockstar Games'in üvey oyunu gibi Rockstar Games oyununa ek şeyler getirmiyor. Yeni oyun çıkarıyor ama hala asıl destek hâlâ GTA 5 için bende bunu merak ediyorum neden yeni çıkan ve çok iyi olan bu oyuna yenilik yapmak yerine GTA 5'e yapıyor? Oyunun "indie" oyun çıkar gibi sessiz sessiz çıkmasını söylemiyorum bile çok garip yani.

Çünkü hala GTA 5 kaç yıl geçmesine rağmen en çok satanlarda oyun bedava verildi ona rağmen yine çok satanlardaydı. Bence bu duruma Rockstar Games'de anlam veremiyor ve kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez hesabı RDR 2'i göz ardı edebiliyor. Zaten ilk çıkışında beklenilenden daha çok satıp görevini yaptı RDR 2 fakat GTA 5 hala satıyor ve ekmeğini daha çok yiyeceğe benziyor bu durumdan da oldukça memnun gibiler olmasalar GTA 6 illaki bir kaç sene önce çoktan duyurulurdu.

Senaryosu dışında çok sevdiğim bir oyun RDR 2. Senaryosu kötü değil ama bu kadar güzel bir oyuna daha iyi bir senaryo ve baymayan görevler yerleştirilebilirdi. Bir de müzikleri pek güzel değil. Onun dışında on numara oyun.

Senaryosu dışında çok sevdiğim bir oyun RDR 2. Senaryosu kötü değil ama bu kadar güzel bir oyuna daha iyi bir senaryo ve baymayan görevler yerleştirilebilirdi. Bir de müzikleri pek güzel değil. Onun dışında on numara oyun.
Senaryosu daha iyi olabilir miydi? :D Kıyaslayacak ne oyun ne film var bence resmen hakaret hahah :D Hantal kısımları var tabii ancak herkes direk ana görevlerden ilerlemek istemez, ki böyle bir oyuna tonla yan görev zaten şart.

İşte sorun burada, Witcher 3 bir fantastik bilim-kurgu kategorisinde ve benimde bayıla bayıla oynadığım oyundur, ancak gerçek dünyanın hantallığına kötü demekte garip bir bakış açısı.

İşte sorun burada, Witcher 3 bir fantastik bilim-kurgu kategorisinde ve benimde bayıla bayıla oynadığım oyundur, ancak gerçek dünyanın hantallığına kötü demekte garip bir bakış açısı.
Oyuna kötü diyen olmadı, daha iyi senaryo beklerdim dedim. Görevler çok tekdüze. Senaryosu kötü mü? Hayır elbette değil ama o oyuna daha iyi senaryo olabilirdi. Şahsi fikrim.

Oyuna kötü diyen olmadı, daha iyi senaryo beklerdim dedim. Görevler çok tekdüze. Senaryosu kötü mü? Hayır elbette değil ama o oyuna daha iyi senaryo olabilirdi. Şahsi fikrim.
Ben oyuna kötü dedin demedim ki, "gerçek dünyanın hantallığına kötü" diyerek senaryoyu eleştirmeni eleştiriyorum sadece. Çünkü bilimini kurgusunu, canavarını, fantastiğini, uçuşunu kaçışını bir kenara bırakıp gerçek hayattan bir alıntıymış gibi baktığında oyunu bir film gibi izleyip oynadığında diğer yapımlar gerçekten sıradan kalıyor (senaryodan bahsediyorum oyundan değil, orada bir karar kılalım da)

Geri
Yukarı