RDR 2 RTX 2070 Super sistemde düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Mr. A

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB, 3200 MHz,
Ekran kartı
Gigabyte Windforce OC RTX 2070 Super
Anakart
MSI B450M-A Pro Max
İşlemci
AMD 3700X
Arkadaşlar herkese merhabalar...

3700X işlemcim ve 2070 Super ekran kartım mevcut. Technopat'ın yaptığı video neredeyse 1 yıl önceydi ve adamlar 1440P'de 56-58 FPS alıyorlardı. Hem de Ultra ayarlarda. Yahu 1080p Ultra ayarlarda ben 27 FPS alıyorum. Birisi bu işin mantığını bana izah edebilir mi? Ona göre optimizasyon yapayım ben de...

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerek vulkan gerekse de directx de denedim. Şimdi düzgün çalışıyor. MSİ Afterburner'a gerek kalmadan Nvidia'nın Alt+Z yapınca performans göstergeleri çıktığı için onları kullandım. Şu an gayet iyi...
Hocam size önerim o optimizasyonu kullanmamanız. Ben onların çok doğru olduğunu düşünmüyorum çünkü bende de kasıyor. Ben bu videodaki ayarlarla RTX 2060 ile 60 FPS ve gayet kaliteli oynayabiliyorum. Siz de istediklerinizi biraz yükseltip kaliteli ve akıcı oynayabilirsiniz bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Belki bir çözüm olarak yazılır. Ortalama 64 FPS olan durum şimdi ortalama 104 FPS oldu. Maximum 135'i gördü. Ekran kartım 220 Wattlardan şimdi 184'e düştü. Sadece Directx 12'ye geçince CPU kullanımım %30'lardan %50'lere çıktı. Bir tek o eksisi var. Ama geri kalanında harika bir performans sergilendi. Açıkçası bu kalite ayarlarını da sevdim. Belki bir çözüm olarak düşünülebilir. Bu ayarları gayet iyi...

Son düzenleme:
Gerek Vulkan gerekse de DirectX de denedim. Şimdi düzgün çalışıyor. MSI Afterburner'a gerek kalmadan NVIDIA'nın alt+Z yapınca performans göstergeleri çıktığı için onları kullandım. Şu an gayet iyi...

Belki bir çözüm olarak yazılır. Ortalama 64 FPS olan durum şimdi ortalama 104 FPS oldu. Maximum 135'i gördü. Ekran kartım 220 wattlardan şimdi 184'e düştü. Sadece DirectX 12'ye geçince CPU kullanımım %30'lardan %50'lere çıktı. Bir tek o eksisi var. Ama geri kalanında harika bir performans sergilendi. Açıkçası bu kalite ayarlarını da sevdim. Belki bir çözüm olarak düşünülebilir. Bu ayarları gayet iyi...

Ayarları atma şansın var mı hocam? Bende o ayarları deneyim kalitesi iyiyse.

Gerek Vulkan gerekse de DirectX de denedim. Şimdi düzgün çalışıyor. MSI Afterburner'a gerek kalmadan NVIDIA'nın alt+Z yapınca performans göstergeleri çıktığı için onları kullandım. Şu an gayet iyi...

Belki bir çözüm olarak yazılır. Ortalama 64 FPS olan durum şimdi ortalama 104 FPS oldu. Maximum 135'i gördü. Ekran kartım 220 wattlardan şimdi 184'e düştü. Sadece DirectX 12'ye geçince CPU kullanımım %30'lardan %50'lere çıktı. Bir tek o eksisi var. Ama geri kalanında harika bir performans sergilendi. Açıkçası bu kalite ayarlarını da sevdim. Belki bir çözüm olarak düşünülebilir. Bu ayarları gayet iyi...

Yardım edebildiysem ne mutlu bana.

İyi akşamlar. Ben de az önce paylaştığınız videodaki ayarları uyguladım. FPS'de ciddi bir artış oldu. Grafikler gayet güzel görünüyor fakat tek sorun, dikkatli bir şekilde baktığımda gökyüzünde, karakterin saç kısmında ve tren rayı gibi alanlarda pikselleşme görüyorum. Bunu nasıl giderebilirim bilginiz var mı ?

Sistem özelliklerim şu şekilde:
Ekran kartı: EVGA RTX 2060 Super XC Ultra 8 GB.
İşlemci: Ryzen 5 3600X ( CPB kapalı kullanıyorum ).
RAM: 16 GB 3600 MHz.
Anakart: ASUS TUF b-450M Plus.

İyi akşamlar. Ben de az önce paylaştığınız videodaki ayarları uyguladım. FPS'de ciddi bir artış oldu. Grafikler gayet güzel görünüyor fakat tek sorun, dikkatli bir şekilde baktığımda gökyüzünde, karakterin saç kısmında ve tren rayı gibi alanlarda pikselleşme görüyorum. Bunu nasıl giderebilirim bilginiz var mı ?

Sistem özelliklerim şu şekilde:
Ekran kartı: EVGA RTX 2060 Super XC Ultra 8 GB.
İşlemci: Ryzen 5 3600X ( CPB kapalı kullanıyorum ).
RAM: 16 GB 3600 MHz.
Anakart: ASUS TUF b-450M Plus.
Valla bende de o piksellenme var. Ama ne diyelim? O kadar hata kadı kızında da olur. Ekran kartının ömründen yiyeceğine biraz pikselli olsun daha iyi...

Birde şunu belirteyim -tabi bu kendi değerlendirmem. Siz ne düşünürsünüz bilmem?-. Önceden ultra ayarlarda zorlayarak oynadığımda gözümü yoran bir şeyler vardı. Şimdi mevcut bulunan ayarlarda gözlerimde yorulmuyor. Dolayısıyla, her şeyin en iyisi bazen çok da iyi olmayabiliyor.

Geri
Yukarı