RTX 2070 Super sistemde düşük FPS

Hocam bir deneme yap önce, hemen RAM'i 2 kanal yapma dediğim gibi bir değişme belki olur belki olmaz yani. Bir tane ağır oyunda denemeni öneririm Online değil de mesela RDR2, Witcher gibi. Onda da olması gerekenden az alıyorsa bir sıkıntı olabilir.
MSI Afterburner'leri kurup laptop ekranında kullanımlarına bakıp sonra monitöre bağlayıp kullanıma bak hocam olmadı tekrar düşünürüz.
Mesela.

Mesela bende 1650 Ti var LoL'de olması gerekenden çok aşağı alıyorum. Valorant'ta 144 Hz ekranda 130 FPS falan alıyor %70 kullanımda ama ağır oyunlarda olması gerekeni alıyor. Bir süre sonra hem ısınmamak için hem de yeterli bulduğu için kendini kullanmıyor yani.
Dediğin gibi ilk önce monitörde denemeliyim, ama suanda istanbuldayım ve monitör memlekette:D ancak memlekete gidince deneyebilirim diğer türlü sıkıntı. Birde 32 Gb ram var keske 16 filan alsaydım, servise gittigimde casper yetkilileri, 16 x 16 taktırmak istersem 2 yeni raminde ücretini ödetirlermi yoksa indirime giderlermi onu düşünüyorum. Eğer isterlerse 8x8 taktırmak isticem. Nasıl bir illet almışımda haberim yokmuş nelerle uğraşıyoz🤬

Dediğin gibi ilk önce monitörde denemeliyim, ama suanda istanbuldayım ve monitör memlekette:D ancak memlekete gidince deneyebilirim diğer türlü sıkıntı. Bir de 32 GB RAM var keske 16 falan alsaydım, servise gittigimde Casper yetkilileri, 16 X 16 taktırmak istersem 2 yeni RAM'inde ücretini ödetirler mi yoksa indirime giderler mi onu düşünüyorum. Eğer isterlerse 8x8 taktırmak isteyeceğim. Nasıl bir illet almışımda haberim yokmuş nelerle uğraşıyoz🤬

Bilmiyorum ki o servisten servise değişiyor. Bir kanal 32'de aşırı yeterli şu an sorun tamamen 2 kanaldan oluşmaması değil ekran kartının yeterli gelmesi. İşlemci de Intel genellikle AMD'lerde 2 kanal çok daha öne çıkıyor. Monitörde dene hocam dönünce. Bir de birkaç sorum var hocam bence yeterli oyunlar zaten zevk eğlence için 240 Hz için 240 olsun 144 üstü bile yeter bence ama siz yine bir bakın, bir ağır oyun testi yapın dediğim gibi.

Bilmiyorum ki o servisten servise değişiyor. Bir kanal 32'de aşırı yeterli şu an sorun tamamen 2 kanaldan oluşmaması değil ekran kartının yeterli gelmesi. İşlemci de Intel genellikle AMD'lerde 2 kanal çok daha öne çıkıyor. Monitörde dene hocam dönünce. Bir de birkaç sorum var hocam bence yeterli oyunlar zaten zevk eğlence için 240 Hz için 240 olsun 144 üstü bile yeter bence ama siz yine bir bakın, bir ağır oyun testi yapın dediğim gibi.
dediğiniz gibi denicem monitör ve ağır oyun testlerini. Rami değistirme yani dual çevirmeyi stememin nedeni çözümün çoğu yerde g900 için bu olduğunu yazmışlar aynı zamanda sizde aynı şeyden bahsettiniz. 240 hz derken monitör içinmi söylediniz anlayamadım?
Dostum evde monitörü takdım ve deneme yaptım. Sorun çözüldü fps cs go da 250 lerden 350-400 lere çıktı neredeyse. Diğer oyunlarda da belli seviyede fps artışı yakaladım. Ama hala tek slot ram kullanmaya devam ediyorum, bide onuda çift slot yapsam tadından yenmezdi herhalde😁
Kısacası asıl ekran kartı monitörde kendini %100 kullanmaya başladı.

Son düzenleme:
dediğiniz gibi denicem monitör ve ağır oyun testlerini. Rami değistirme yani dual çevirmeyi stememin nedeni çözümün çoğu yerde g900 için bu olduğunu yazmışlar aynı zamanda sizde aynı şeyden bahsettiniz. 240 hz derken monitör içinmi söylediniz anlayamadım?

Dostum evde monitörü takdım ve deneme yaptım. Sorun çözüldü fps cs go da 250 lerden 350-400 lere çıktı neredeyse. Diğer oyunlarda da belli seviyede fps artışı yakaladım. Ama hala tek slot ram kullanmaya devam ediyorum, bide onuda çift slot yapsam tadından yenmezdi herhalde😁
Kısacası asıl ekran kartı monitörde kendini %100 kullanmaya başladı.
HDMI ile mi bağladınız monitöre ?

Yeni konular

Geri
Yukarı