RDR 2 sıkıcı mı?

Evet, birçok kişinin karşılaştığı bir sorunla karşı karşıyayız. Bazı insanlar RDR2 oyunlarına ısınamadığına ve hantal geldiğini söylüyor.
Ve bende bu kişilerden birisiyim. Size insanların RDR2'yi neden sevdiğini açıklayayım. İnsanlar RDR2'nin genel olarak grafiklerini ve hikaye anlatımını seviyor.
Dolayısıyla akıcı bir şekilde oynayamıyorsanız oyunu sevemezsiniz. Oyun iyi bir bilgisayarla akıcı oynandığında zevkini veriyor sadece.

Ayrıca bu oyunda oyunun içine girmek çok önemli. Bizi oyuna bağlayan en önemli şey ise grafikler ve çözünürlüktür. Bu bizim gerçeklik algımıza yansır.
Ve oyunun içine daha da çok bağlanırız.

Kısaca fakirseniz oyundan zevk alamazsınız.

Bir kere her şeyden önce insanların şu oyunu oynayan böyle şöyle tabirlerini artık bırakması gerektiğini düşünüyorum sonuçta herkes farklı zevkler ayrı sen eleştirini yaparsın ama bir oyunu oynuyor diye bir insanı yargılamak çok yanlış bu tarz ben bu oyunu oynuyorum oyun böyle şöyle deyip insanlara aşılamak da yanlış.

Evet, birçok kişinin karşılaştığı bir sorunla karşı karşıyayız. Bazı insanlar RDR2 oyunlarına ısınamadığına ve hantal geldiğini söylüyor.
Ve bende bu kişilerden birisiyim. Size insanların RDR2'yi neden sevdiğini açıklayayım. İnsanlar RDR2'nin genel olarak grafiklerini ve hikaye anlatımını seviyor.
Dolayısıyla akıcı bir şekilde oynayamıyorsanız oyunu sevemezsiniz. Oyun iyi bir bilgisayarla akıcı oynandığında zevkini veriyor sadece.

Ayrıca bu oyunda oyunun içine girmek çok önemli. Bizi oyuna bağlayan en önemli şey ise grafikler ve çözünürlüktür. Bu bizim gerçeklik algımıza yansır.

Bu eleştiriyi yazmamın nedeni, bu oyundan çok umutlu olmam ve oyunu oynayan çevremin etkisiyle oyun için büyük beklentilerimin olmasıdır. Hantal oyunlarda bir sorunum olduğunu düşünmüyorum. çünki 450 saatlik bir hoi4 geçmişim var. Oyuna dair beni iten bişey var ve bunu anlandırdığımı düşünmüştüm. Bu kadar eleştiriye maruz kalacağımı bilmiyordum. Benim gördüğüm şey ise oyunun çoğunda aslında atla geziyorsunuz. Ve atla gezerken eğlenmeniz ve oyunun içine girmeniz için grafiklerle bağdaştırdım. Hatam varsa kusura bakmayın ama rdr oyununda 16 saatim var. Yani oyunu az çok oynadım.

Rdr2 sıkıcı mı? Oynadığım en iyi oyun rdr2 ama bu yorum sıkıcı.

Ryzen 3 3200G sistemde de oynama fırsatım oldu 1080ti sistemde de.İki sistemde de zevk ala ala oynadım.O sizin bakış açınız.Bana kalırsa oyun hikaye olarak zevkli ve guzel grafikleriyle sürüklüyor.

RDR 2'yi oynarken ilk 10 dakikasında cidden hantal gelmişti ancak sonradan alışıyorsun ve aksine gayet seri bir oyun oluyor. Hele ki çatışma olayları muazzam bir ayarda gidiyor. Yani en az 30 dakika oynayıp hala hantal diyen varsa Death Stranding, Detroit Become Human gibi oyunlara ne der çok merak ediyorum.

Yeni bir düzenleme yapayım dedim.
Oyunu oynamak için özel odak ve zamanınızı ayırmanız lazım.
Yazdığım yorum için kusura bakmayın sonradan öğrendim ki oyunu oynamak için doğru bir kafa yapısı eşleşmesi lazım. Ben 17 yaşında bir öğrenciyim ve zaman zaman aşırı stresli zamanlarım olabiliyor ve bende genelde oyun oynayarak vakit geçiririm. Ancak rdr stresli zamanlarda kafa boşaltmak için iyi bir oyun değil. Hikeyeye kapılmanız falan lazım. Ya da en azından sakin bir şekilde avcılık yapabilirsiniz. Bu her ne kadar stresi azaltmak için iyi bir yöntem olsada oyuna odaklanmanız gerekiyor. Avcılık yaparken odaklanmanız gerek ki daha iyi bir avcılık yapabilirsiniz. Sadece avcılıktan bahsetmiyorum genelleme olarak düşünün. Benim de stresli zamanlarım çok oluyor. Çünki bir meslek lisesine gidiyorum ve üzerinde çalıştığım meslek pek kolay değil. Bu yüzden genelde daha aksiyonlu beni daha hızlı bir şekilde hayattan koparacak bazı şeylere ihtiyaç duyuyorum. Bu yüzden maalesef rdr'den zevk almam çok zor. Bunu anlayabilmemin sebebi son zamanlarda memleketime gittim ve yanımda bilgisayarım vardı. Boş zamanım varken bi Rdr'ye göz atmak istedim. Evimde, yani otoban kenarında sesin durmadığı ve sürekli işlerimi aksattığım bir hayattan uzaklaşınca rdr'den daha da zevk aldığımı fark ettim. Maalesef evime geri döndüm ve 2-3 gün sonra o stresli yaşantıma geri dönünce rdr'den yine sıkıldım. Maalesef Rdr'nin zevkine kavuşmam mümkün gözükmüyor. Bundan sonra yani 2-3 sene sonra işe başlayacağım falan filan. Dolayısıyla rdr sevenlerden yazdığım yorum için özür diliyorum. Size iyi oyunlar. :)

RDR 2'yi oynarken ilk 10 dakikasında cidden hantal gelmişti ancak sonradan alışıyorsun ve aksine gayet seri bir oyun oluyor. Hele ki çatışma olayları muazzam bir ayarda gidiyor. Yani en az 30 dakika oynayıp hala hantal diyen varsa Death Stranding, Detroit Become Human gibi oyunlara ne der çok merak ediyorum.
Dediğin oyunları hiç oynamadım, oyunda 30 saatim var ve genelde online takıldım. Oda arkadaşlar istedi diye. Yazdığım son cevabı kontrol et. Oyundan neden zevk alamadığımı orada açıkladım. Rdr güzel bir oyun, ama benim için değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı