RDR 2 vs. Cyberpunk 2077

Bence bu konuda düşünmene gerek yok git RDR2 al Cyberpunk neymiş ya dandik bir oyun yapmışlar bnce rengarenk grafikli oyunmu olur. Hangi oyun vahşi batı grafikli oyunun tadını verirki. Bnde RDR2 geçen sene aldım 2 kez bitti hala serbest takılıyorum Online oynuyorum silemiyorum bile.

Kişiden kişiye değişir ancak oyunu Speed runner modunda bile oynasan kısa süremez. Kemiksiz hali bile Cyberpunk'tan daha uzun bu oyunun.

Tekrar oynanabilirlik yok oyunda tekrar oynamaya kalkarsan (aradan birkaç sene geçmediyse) aynı zevki alamazsın. Cyberpunk'ı en kötü 3 farklı sınıfı seçip 3 kere bitirebilirsin.

Şimdilik ikisinide almam. Peki neden?

-Epic Games 4 gün sonra ücretsiz olarak 15 tane oyun dağıtacak ve bunlar içinden RDR2'yi ücretsiz olarak çıkartma ihtimali var. (Tamam bir az zor ama illaki güzel oyunlar çıkacaktır.)

-Gamepass sistemi var. Hem yılbaşında da yeni oyun gelecektir.

-Yılbaşı indirimleri var. O zaman bir çok oyun indirimlere girer. O zaman alırsınız. Hem CBP 2077 o zamana kadar düzelir diye düşünüyorum.

Toplamak gerekirse eğer yoksa Gamepass üyeliği alın ve içindeki oyunları bitirin. Sonra Epic Gamesin dağıtacağı oyunları oynayın. Sonra yılbaşı indirimleri geliyor. Birçok oyun ücretsiz ve indirimli olacaktır. O zamanda o oyunları alarak oynayın.

Tekrar oynanabilirlik yok oyunda tekrar oynamaya kalkarsan (aradan birkaç sene geçmediyse) aynı zevki alamazsın. Cyberpunk'ı en kötü 3 farklı sınıfı seçip 3 kere bitirebilirsin.

Sadece başlangıç sekansı değişiyor. Çeşitlilik bunun neresinde? RDR 2 ise tekrar oynanılabilir bir oyun. Seçim yapabiliyorsun. İyi veya kötü olabiliyorsun oyunda. En azından iki kere oynanılabilir.

İkisi içerik bakımından farklı oyunlar biri vahşi batı diğeri yakın gelecek bilim kurgu. RDR 2 şuan için daha stabil çalışan buglardan arındırılmış bir halde. Hikaye ve oynanış bakımından da çok sağlam bir oyun. CP2077 3-4 ay sonra toparlandığında oynanılabilir.

Hahaha herhalde hayatında hiç RPG oynamadın.

Adam hakli bu arada. Oyunda ki siniflar ilk 1 saat degisiklik sagliyor. Ana hikayede zaten yaptiginiz secimlerin oyuna hiçbir etkisi yok. En azindan RDR 2'de onurlu mu onursuz mu olduguna gore oyun sonu degisiyor. Ya da gorev alip almayacagina sen karar veriyorsun. CP 2077'de bu bile yok oyun her turlu seni kendi senaryosuna zorluyor. O yuzden ortamlardan duydugunuz bu oyun RPG moruk kafasindan cikin gidin bir Fallout New Vegas falan oynayin bakin bakalim RPG nasil olurmus gorun.

Adam hakli bu arada. Oyunda ki siniflar ilk 1 saat degisiklik sagliyor. Ana hikayede zaten yaptiginiz secimlerin oyuna hiçbir etkisi yok. En azindan RDR 2'de onurlu mu onursuz mu olduguna gore oyun sonu degisiyor. Ya da gorev alip almayacagina sen karar veriyorsun. CP 2077'de bu bile yok oyun her turlu seni kendi senaryosuna zorluyor. O yuzden ortamlardan duydugunuz bu oyun RPG moruk kafasindan cikin gidin bir Fallout New Vegas falan oynayin bakin bakalim RPG nasil olurmus gorun.

Açıklama bile yapmaya zahmet etmeseydin keşke dostum.

Geri
Yukarı