RDR 2 vs Cyberpunk 2077

Epic Games'den bir oyun alacağım. Sizce RDR2 mi alayım yoksa Cyberpunk 2077 mi? (RDR'nin 1.oyununu oynamadım. Sorun olur mu 2'yi oynarsam? Ona göre satın alacağım.)

Eki Görüntüle 1058823
Böyle haksız bir karşılaştırma olmaz olamaz. Hiçkimse kusura bakmasın bu konuda yok renkmiş yok zevkmiş umurumda olmaz. RDR 2 ve Cyberpunk 2077 kıyaslanamaz bile. Cyberpunk bir oyunda incelenebilecek her konuda, her alanda RDR 2'nin yanına yaklaşamaz. Diğerleri sadece oyun, RDR 2 bambaşka bir evrendir.

Cyberpunk şuan oynanmaz,yani verdiğin paraya değmez, düzeltilmesi gerekli.RDR2 al dolu dolu oynarsın keşfedilecek çok şey var ve ayrıca RDR2nın hikayesi ilk oyundan önce geçer yani RDR2 yi alırsan bı sıkıntı çekmezsin parasını sonuna kadar hakediyor ben zamanında korsan olarak deneyim etmiştim, verdiğin para pişman etmez benim ona gücüm yetmez diye almamıştım

İkisi de güzel oyun fakat Cyberpunk biraz canını sıkabilir oyunda çok fazla hata var ve optimizasyon konusunda kötü alacaksan Cyberpunk'ın büyük güncellemeleri geldikten sonra almanı tavsiye ederim RDR 2'ye gelecek olursakta oyun çok detaylı güzel bir deneyim sunuyor ilk oyunu oynamadıysan sıkıntı yok çünkü hikayesi ilk oyunun öncesini anlatıyor iyi bir PC varsa güzel grafiklerle oynarsın.

Rdr2 her yonden bin basar ama zevk meselesi. Mesela yavas temposu yuzunden sevmeyebilirsin. Ana hikayesi, yan hikayeler, eastereggler, teknik yonden vs her turlu bin basar. İki oyunuda yaklasik 100er saat oynadim. Bu demek degil ki cyberpunk kotu. Rdr2 ye gore bir cok yonu kotu olabilir ama onunda kendine ceken bir cok ozelligi var. 1.2 yamasi ile seni oyundan sogutacak bir cok eksiklik giderilmis. İki oyunuda sevdim saatlerce oynadim ama hic bir sekilde rdr2nin eline su dokemez.

RDR2’nin açık dünyası ve mekanikleri daha iyi. Ama hikayesi ve karakterleri (Arthur hariç) daha sıkıcı, oldukça da yavaş tempolu. Hikayenin son kısmı oldukça etkileyici ve duygulandırıyor sizi.

CP2077 ise çok daha iyi ve eğlenceli karakterlere ve diyaloglara; hızlı bir oynanışa, yüksek tempolu bol aksiyonlu bir hikayeye sahip. Ama oynanış kısmında biraz geride kalıyor. Teknik sorunları şu an ne durumda bilmiyorum. Çıktığı haftaya oynamış ve RDR2’den aldığımdan çok daha fazla keyif almıştım.

Geri
Yukarı