RDR 2'de monitör 60 Hz oluyor

YsfGms

Hectopat
RDR 2'de böyle saçma bir sorun ile karşı karşıyayım. Monitörüm 144 Hz ancak oyuna girdiğimde ekran kapanıp 60hze geçiyor yeniden masaüstüne döndüğümde tekrar kapanıp 144hze geçiyor. Oyun Steam'de orijinal. V-Sync kapalı ve oyun 144Hz şeklinde ayarlı. Uzun uğraşlar sonucu sorunun DX12'ye geçince ortadan kalktığını keşfettim. Bu konuyu sorunu yaşayıp çözümünü bulamayanlar için oluşturayım dedim. Ancak Vulkan daha performanslı çalıştığı için Vulkan ile oynamak istiyorum. Ekran kartım RX 570 olduğu için 60 FPS'yi görmek Vulkan'sız zor oluyor. Bu sorunun neden kaynaklandığını bilen varsa yardımcı olabilir mi? Bu sorunu sadece RDR 2 de yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fullscreene alıyorum oyunu aşağı alıp tekrar açtığımda çerçeveli olarak otomatik ayarlıyor
Bu sorun bende de mevcut, oyunu her açışımda Pencereli olarak açılıyor. Tam ekrana alsam bile kendi kendine Tam ekran pencereliye dönüyor. Bunu çözebilmenin yolu yok mu?

Oyunun dosya konumuna girip .exe’sine sağ tıklayıp ‘ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak’ gibi bir seçenek olması gerek, onu bulabilirseniz tıklayıp uygular mısınız? Tahminde bulunuyorum yalnızca.

Oyunun dosya konumuna girip .exe’sine sağ tıklayıp ‘ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak’ gibi bir seçenek olması gerek, onu bulabilirseniz tıklayıp uygular mısınız? Tahminde bulunuyorum yalnızca.
Denedim ancak işe yaramadı.
Alt+enter yaparsanız kendisi düzelticektir.
alt enter yaptığımda fullscreen oluyor alt taba atıp geri geldiğimde yine çerçeveli oluyor. Oyunun ayarları yüzünden muhtemelen ancak değiştirmene izin vermiyor.
Oyun ayarlarıyla alakalı büyük ihtimalle ama zaten bu kartla 60'dan fazla FPS alamazsınız. Pek bir sıkıntı yok yani.
evet öyle ancak 60 hz iken freesync kullanamıyorum ve görüntü çok fazla yırtılıyor. Çok kötü bi görüntü ortaya çıkıyor. Vsync açarsamda fpsde anlık droplar ve input lag oluyor.

Denedim ancak işe yaramadı.

alt enter yaptığımda fullscreen oluyor alt taba atıp geri geldiğimde yine çerçeveli oluyor. Oyunun ayarları yüzünden muhtemelen ancak değiştirmene izin vermiyor.

evet öyle ancak 60 hz iken freesync kullanamıyorum ve görüntü çok fazla yırtılıyor. Çok kötü bi deneyim elde ediyorsunuz. Vsync açarsamda fpsde anlık droplar ve input lag oluyor.
Sürücülerle alakalı bir sorun olabilir, bende yoktu mesela böyle bir sorun. Şu anda 22.4.2 kullanıyorum, en stabil sürücüyü bu olarak belirledim. Bir deneyin isterseniz. Ancak kurarken fabrika ayarlarına sıfırlayarak kurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı