RDR2 300 TL iken 180 TL'ye nasıl alınabiliyor?

William Crusader

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Yok
Arkadaşlar yaptığım bir işlem sonucunda şunu yaptım: Red Dead Online'yi alınca RDR2'yi 140 TL'ye alıyorsun. 40 TL + 300 TL = 340 TL. 40 TL + 140 = 180 TL. Neden Rockstar böyle bir şey yaptı?

Ama adamlar ikisiniz satışından 300 TL kazanıcak iken 180 TL kazanıyor. Ve şuanlık bir indirim var diyorsunuz ama indirim bayadır var. Ve ülkemizde oyunlar çok pahalı. O yüzden insanlar 180 TL'ye almak varken 300 TL asla almaz.
Hocam steam da öyle yazıyor. Sınırlı süreliğine 40 TL diye. Ondan dolayı dedim.

Hocam Steam'de öyle yazıyor. Sınırlı süreliğine 40 TL diye. Ondan dolayı dedim.
Konu sahibi onu anladı, hepimiz anladık da şu anda ne olursa olsun sonuçta 300 TL kazanmaları gereken durumda 180 TL kazanıyorlar. İndirim de olsa saçma bir durum.

140 TL hikaye modu indirimli halimi oluyor peki? 40 TL Online satın alırsam oyun içinden hikaye modunu 140 TL'ye satın alıyorum doğru anladım değil mi? Eğer öyleyse satın alacağım. Bayağı uygun geliyor fiyatı.

140 TL hikaye modu indirimli halimi oluyor peki? 40 TL Online satın alırsam oyun içinden hikaye modunu 140 TL'ye satın alıyorum doğru anladım değil mi? Eğer öyleyse satın alacağım. Bayağı uygun geliyor fiyatı.

Hocam indirimli olan Hikaye kısmı değil. İndirimli olan Red Dead Online. Siz Red Dead Online alırsanız eğer oyun içinden Hikaye kısmını 140 TL'ye satın alabilirsiniz. Hikaye kısmının normal fiyatı 140 TL.

Şu anda RDR Online indirimli olduğu için 40 TL, buna oyun içinden RDR2'nin satın alma fiyatı eklendiğinde 40+140 TL = 180 TL oluyor.
Fakat RDR Online'ın indirimi bittiğinde 160 TL olacak, buna oyun içinden RDR2'nin satın alma fiyatı eklendiğinde 160+140 TL = 300 oluyor. Yani oyunun şu anki satış fiyatı.

Güzel fırsat fakat konu sahibinin anlatmak istediği şu: Neden Rockstar daha fazla kar edebilecekken bu yöntemi uyguluyor?

@ÇakmaAppleÇentiği
Kaç defa anlatacağım bilmiyorum. :)
Şu anda RDR Online indirimli olduğu için 40 TL, buna oyun içinden RDR2'nin satın alma fiyatı eklendiğinde 40+140 TL = 180 TL oluyor.
Fakat RDR Online'ın indirimi bittiğinde 160 TL olacak, buna oyun içinden RDR2'nin satın alma fiyatı eklendiğinde 160+140 TL = 300 oluyor. Yani oyunun şu anki satış fiyatı.

Güzel fırsat fakat konu sahibinin anlatmak istediği şu: Neden Rockstar daha fazla kar edebilecekken bu yöntemi uyguluyor?
Şu anda 40 TL'ye RDR Online alırsanız Story Mode 140 TL'ye alınabiliyor.

Geri
Yukarı