RDR2 en iyi ekran ayarı nedir?

mertkaradag

Decapat
Soru başlıktaki gibi. Sizce en iyi ekran ayarı nedir en iyi FPS için? Fullscreen mi, Windowed mı yoksa Windowed Boardless mı? (yanlış yazmış olabilirim fakat anladığınızı düşünüyorum). Ek olarak Fullscreen modunda çözünürlük ayarlarını değiştiriyorum fakat Windowed gibi oluyor ama ayarlarda Fullscreen olarak gözüküyor.

Hocam bunu yaparsam sanırım benim bilgisayar yanar :D. 12 GB ram, MX110 ekran kartı ve i5-7200U ile oynuyorum oyunu.
MX110 mu? Kaç FPS alıyorsun? Çözünürlük ölçeklendirme ayarı açık mı?
Soru başlıktaki gibi. Sizce en iyi ekran ayarı nedir en iyi FPS için? Fullscreen mi, Windowed mı yoksa Windowed Boardless mı? (yanlış yazmış olabilirim fakat anladığınızı düşünüyorum). Ek olarak Fullscreen modunda çözünürlük ayarlarını değiştiriyorum fakat Windowed gibi oluyor ama ayarlarda Fullscreen olarak gözüküyor.
Daha düşük bir çözünürlük oynamak istiyorsanız Windowed Borderless deneyebilirsiniz.

MX110 mu? Kaç FPS alıyorsun? Çözünürlük ölçeklendirme ayarı açık mı?

Daha düşük bir çözünürlük oynamak istiyorsanız Windowed Borderless deneyebilirsiniz.
Hocam genelde çözünürlük ayarı 1/2 ile 4/5 arasında oluyor benim. 1/2'de 30-40 fps alabiliyorsunuz. Benim oynadığım şekil 1280x720p'de 4/5'tir.

Afterburner'dan bakmadım fakat sanırsam ortalama 30. 30 diyorum ama çokta kötü değil açıkcası, 40-50 gibi bir şey. Ben oynayabiliyorum.
Hocam bu 1/2'de olmasın? Çünkü MX130 bile bu kadar alamıyor 0.800'de. Bu arada ekran ayarı konusuna tekrar gelirsek RDR2 gibi bir oyunda fark oluşturmayacaktır.
Peki çözünürlük ayarlarında bir sorun var mı sizde? Benim ekranım 1366x768, ben 1024x768'e alınca fullscreen modda Window Boardless gibi bi' durum alıyor.
Windows'u 1024x768'e alın, Windowed yapın, sonrasında sağ üstte pencere büyütme tuşuna basın, sonrasında Alt+Enter'a basınca 1024x768'de oynatması lazım.
Low 45-50 götürür bence ama doku ayarını Ultra yapın yoksq pek bir zevk alamazsınız.
MX110 ve 45-50 mi? İmkanı yok, ancak çözünürlük ölçeklendirmesini 1/2 yaparsa olabilir. O şekilde de oyun piksel art'a dönüşüyor. Ultrada 2 FPS alırsan şükredersin.
Tamam sağ olasın

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Hocam bu 1/2'de olmasın? Çünkü MX130 bile bu kadar alamıyor 0.800'de. Bu arada ekran ayarı konusuna tekrar gelirsek RDR2 gibi bir oyunda fark oluşturmayacaktır.

MX110 ve 45-50 mi? İmkanı yok, ancak çözünürlük ölçeklendirmesini 1/2 yaparsa olabilir. O şekilde de oyun piksel art'a dönüşüyor. Ultrada 2 FPS alırsan şükredersin.
Hocam şimdi o durum şöyle; bazı yerlerde 30-40 oluyor, fakat bazı yerlerde ise 10-20'ye kadar düşüyor. Bu durumlarda 3/4 veya 1/2 yapınca düzeliyor. Olay bundan ibaret.

Geri
Yukarı