Çözüldü RDR2 "exited unexpectedly" hatası | 0xc000001d

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Whizzk

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Oto Galeri
Merhaba kardeşlerim, abilerim. Ben oyunu 13 Mayıs'ta Steam'den aldım 18 Mayıs oldu 1 dk bile oynayamadım bu hata yüzünden internette ne önerdilerse yaptım anakartı bile bozdum 200 TL masraf yaptım 5 gün içinde destekle görüştüm biliyorsunuz destek hiçbir zaman işe yaramamıştır halende yaramıyor bu hata çözülürmü veya gelecek olan güncelleme ile mi çözülür beklemeli miyim?

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2020.05.18 - 09.09.47.44.png
    Desktop Screenshot 2020.05.18 - 09.09.47.44.png
    402,9 KB · Görüntüleme: 140
Çözüm
SSE 4.1 destekli FX işlemciye geçilerek çözülmüştür. Bir dosya daha kapanır böylece. Yeterli dökümanınız varsa çözülmeyecek sorun yok gibi 😎
Ben artık yazılımsal olarak son noktaya geldiğimizi düşünüyorum. Yine de şansınızı denemek isterseniz;

Olmazsa -ki muhtemelen olmayacak- başka bir ekran kartı ile deneyin. Konuyu takibe aldım.

Abi disk dedin rapolarda disk bölmünü okudum CMD'ye bir komut vermiş ya bakın diye. Yaptım bu çıktı.
Access denied as you do not have sufficient privileges or.
The disk may be locked by another process.
You have to invoke this Utility running in elevated mode.
And make sure the disk is unlocked.

Ekran kartına OC yapabiliyor musun Recep abi?
Bir de güncelleme bekleyim mi para iadesi almadan gelen güncelleme ile belki sorun düzelir?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Bu tür durumlarda karta OC değil frekans düşürmesi yapmak gerekiyor. Ben zaten 100 MHz düşürdüm ama olmadı.
  • Güncelleme bekleme. Bence güncellemelik bir durum yok.
Diskte tarama olmaması sorun değil. CMD'yi yönetici olarak çalıştırmak gerek.

Bir de kartını hemen iade etme. Başka bir kart takıp dene sistemine önce, mümkünse.

Son düzenleme:
  • Bu tür durumlarda karta OC değil frekans düşürmesi yapmak gerekiyor. Ben zaten 100 MHz düşürdüm ama olmadı.
  • Güncelleme bekleme. Bence güncellemelik bir durum yok.
Diskte tarama olmaması sorun değil. CMD'yi yönetici olarak çalıştırmak gerek.

Bir de kartını hemen iade etme. Başka bir kart takıp dene sistemine önce, mümkünse.

Abi musait olunca bana bir haber verebilir misin senden bir şey rica edeceğim. Destek dönüş yapmış bazı bilgileri toplamamı söylüyor onlara göndermem için ama bulamıyorum dosyaları bir de bazı şeyleri yapamadım. Musait olunca benim bilgisayara tekrar bağlanırsan çok sevinirim abim.

Desteğin yazdığı mesajı birebir buraya yazar mısın? Yardımcı olabilirim belki.

Merhaba fastkerem,

Rockstar destek ile iletişim kurduğunuz için teşekkür ederiz.

Sorun giderme işlemine devam etmek için bilgisayarınızdan bazı sistem dosyalarına ihtiyacımız olacak. Lütfen bu destek makalesinde de belgelenen aşağıdaki adımlara bakın: System Files for Windows PC Troubleshooting - Rockstar Games Customer Support.

DxDiag dosyası:

Windows tuşu + R'ye basın.
DxDiag yazın ve Enter'a basın.
İlerleme çubuğunun yüklemeyi bitirmesini bekleyin.
Ekranın altındaki tüm bilgileri kaydet düğmesine basın.
Dosyayı masaüstünüz gibi kolayca bulabileceğiniz bir yere 'dxdiag.txt' olarak kaydedin.
Bu uygulamadan çıkmak için çıkış düğmesine basın.

Msınfo dosyası:

Windows tuşu + R'ye basın.
Msinfo32 yazın ve Enter'a basın.
Sistem bilgisi penceresi açılacaktır.
Üst araç çubuğunda Dosya'yı tıklayın ve dışa Aktar'ı seçin.
Dosyayı masaüstünüz gibi kolayca bulabileceğiniz bir yere 'msinfo.txt' olarak kaydedin.
İlerleme çubuğunun bitmesini bekleyin, bu birkaç dakika sürebilir.
Sistem bilgisi penceresini kapatın.

Rockstar Games Launcher Launcher.log dosyası:
Rockstar Games Launcher'ı kullanıyorsanız, lütfen launcher.log dosyanızın bir kopyasını ekleyin:
Varsayılan: Belgeler \ Rockstar Games \ Launcher \ launcher.log.

Rockstar Games Launcher prelauncher.log dosyası:

Rockstar Games Launcher'ı kullanıyorsanız ve başlatıcı başlamıyorsa, lütfen prelauncher.log dosyanızın bir kopyasını ekleyin:
Varsayılan: Belgeler \ Rockstar Games \ Launcher \ prelauncher.log.

Game Launcher.log dosyası:

Rockstar Games Launcher'ı kullanmıyorsanız, launcher.log dosyasını oyun klasöründen kopyalayabilirsiniz.
Varsayılan: Belgeler \ Rockstar Games \ GTA 5.

Hata bilgileri:

Bir hata kodu veya mesaj görüyorsanız,
Yazarak veya bir görüntüsünü yakalayarak yakalamaya çalışın.

Hatanın nerede görüntülendiğine bağlı olarak, aşağıdakilerden birini kullanarak hatayı yakalayabilirsiniz:

Mobil cihazınızdaki kamera.
Oyun içi telefonunuzdan snapmatic.
Steam Overlay'daki ekran görüntüsü kısayol tuşu.

Bu e-postayı dosyaları ekleyerek yanıtlayın,
Veya Rockstar Games Customer Support adresinde oturum açın ve dosyaları gösterge panom altındaki bu bilete ekleyin.

Bu bilgileri aldıktan sonra, sorununuzu araştıracak ve biletinizi güncelleyeceğiz.

Saygılarımla,

Rockstar desteği.

Alamadım bir türlü olmuyor bazı şeyler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı