RDR2 formattan sonra düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Deepy0

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB 4800 MHZ
Ekran kartı
Nvidia Laptop 4070 Gpu
İşlemci
Ryzen 9 7940HS
Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayarıma format attım ve RDR2 de FPS kaybı yaşamaya başladım. Formattan önce Windows bilgisayarın ilk SSD'sine kuruluydu. Sonradan bilgisayara 980Pro SSD takviyesi yaptım ve Windows'u 980 Pro'ya kurdum. RDR2'yi indirdiğimde önceden Ultra ayarlara yakın ayarlarda 80 90 hatta kısmen 100 FPS alıyorken artık kısmen aynı ayarlarda 45 50 FPS alıyorum. Bunun nedeni sizce ne olabilir, bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayarıma format attım ve RDR2 de FPS kaybı yaşamaya başladım. Formattan önce Windows bilgisayarın ilk SSD'sine kuruluydu. Sonradan bilgisayara 980Pro SSD takviyesi yaptım ve Windows'u 980 Pro'ya kurdum. RDR2'yi indirdiğimde önceden Ultra ayarlara yakın ayarlarda 80 90 hatta kısmen 100 FPS alıyorken artık kısmen aynı ayarlarda 45 50 FPS alıyorum. Bunun nedeni sizce ne olabilir, bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

Sürücüler kurulu mu? Resulation scale açık olabilir.

İşlemci, ekran kartı kullanımları ne durumda oluyor onu kıyasladınız mı?
EKran karı ve işlemce genel olarak eskisiyle aynı kullanımda. Gpu %98 civarında Cpu genel olarak değişken oluyor.

Aynı SSD ye mi kurulu?
WIndows ve RDR2 980 pro ya, yani sonradan taktırdığım ssd ye kurulu.

Sürücüler kurulu mu? Resulation scale açık olabilir.
Sürücüleri düzgün kurduğumu düşünüyorum. Resulation scale dediğiniz şey tam olarak ne?

Ekran kartı ve işlemce genel olarak eskisiyle aynı kullanımda. GPU %98 civarında CPU genel olarak değişken oluyor.

Windows ve RDR2 980 Pro'ya, yani sonradan taktırdığım SSD'ye kurulu.

Sürücüleri düzgün kurduğumu düşünüyorum. Resulation scale dediğiniz şey tam olarak ne?

Gelişmiş ayarlarda 2/3 vs tarzı sayılar olacak bar şeklinde. O ayar.

Hocam o zaman bilgisayar modeli verebilir misiniz? Mux switch'iniz var mı ve varsa açık mı? Harici ekran kartının kullanıldığından emin misiniz?
Hocam bilgisayarım Asus tuf A15 FA507XI modeli. Mux switch var fakat kapalı. Bilgisayar da 4070 i kullanıyor. Mux switch eskiden de kapalıydı fakat fps bu kadar düşük değildi.

Hocam o zaman bilgisayar modeli verebilir misiniz? Mux switch'iniz var mı ve varsa açık mı? Harici ekran kartının kullanıldığından emin misiniz?
Hocam bilgisayarım Asus tuf A15 FA507XI modeli. Mux switch var fakat kapalı. Bilgisayar da 4070 i kullanıyor. Mux switch
Gelişmiş ayarlarda 2/3 vs tarzı sayılar olacak bar şeklinde. O ayar.
Resulation scale yi kapatmam mı gerekiyor yani.

Geri
Yukarı