RDR2 kaçıncı saatten sonra sarıyor?

Alıyorum oyunu o zaman. Çünkü genelde ilk başlarda çok sıkıcı olan oyunları orayı geçene kadar bir daha açmamak üzere kapatıyorum.
Hocam hikayeyi merak eden her türlü oynar diye düşünüyorum. Ki zaten hikayeyi merak ettiren bir oyundur kendisi. İnsan o harika grafikleri sindirene kadar Chapter 2'ye kadar geliyor zaten. "Sıkıcı" ibaresinin sık sık çatışma olmadığı için söylendiğini düşünüyorum. Ancak her nasıl bir filmin ilk dakikalarında karakterleri tanıyorsanız ve aksiyon yoksa, bu oyunda da aynısı geçerli. İlk saatlerde mekanikleri ve karakterleri tanıyorsunuz. Hikayeli oyunları seven her türlü oynar. Ancak hikayeli oyunları sevmiyorsanız GOW bile size işkence gibi gelir. Arkadaşımdan biliyorum. Benimki de yan görevlerle beraber yaklaşık 66 saat sürdü ancak %100 yapmadım.

Ben ilk bölümde sıkılıp çıkmıştım oyundan, öyle ara sıra girip ilk bölümü nihayetinde bitirdikten sonra sarmaya başlamıştı. Bir de gördüğünüz her yan görevi yapın, oyuna ayrı bir eğlence katıyor. Ben her gördüğümü yapmama rağmen yine de %82,9'da kaldı, %17,1'lik ne kaçırdığımı hala anlayamadım :D.

290 saate yakın oynadım ve halen oynamaktayım. Her oyuna girdiğimde keşke daha fazla oynasam diyorum. RDR2 benim favori oyunum. Bu oyun bana göre oyun değilde ağır ama uzun soluklu bir roman gibi geliyor tabii bunda Arthur Morgan'ın hayatı önemli bir yer kaplıyor yani yaşadıkları, hissettikleri vs. herşeyi ilmek ilmek dokunmuş gibi.

Ben ilk bölümde sıkılıp çıkmıştım oyundan, öyle ara sıra girip ilk bölümü nihayetinde bitirdikten sonra sarmaya başlamıştı. Bir de gördüğünüz her yan görevi yapın, oyuna ayrı bir eğlence katıyor. Ben her gördüğümü yapmama rağmen yine de %82,9'da kaldı, %17,1'lik ne kaçırdığımı hala anlayamadım :D.
Tüm sigara kartlarını topla, tüm dinozor kemiklerini topla gibi saçma saçma şeyler var %100lemek için.
Yapmanız gerekenler şöyle:
  • Herhangi bir 1 ilgi çekici nokta bulun.
  • Yalnızca Red Dead Redemption 2'nin senaryosunun sonunda mevcut olan, düşmüş yoldaşlarınızın 9 mezarını ziyaret edin.
  • Bir dizi sigara kartı tamamlayın.
  • 30 dinozor kemiklerinin hepsini bulun ve "inanç testi" görevini tamamlayın.
  • 13 efsanevi balığın hepsini bulun ve "a fisher of fish" görevini tamamlayın.
  • Algernon wasp için tüm egzotik görevleri tamamlayın ve "düşesler ve diğer hayvanlar" görevini tamamlayın.
  • 10 kaya oymasının tamamını bulun ve "yeni başlayanlar için jeoloji" görevini tamamlayın.
  • 1 Hazine Avı zinciri tamamlayın.
  • 20 Dreamcatcher'ın tümünü bulun.
  • 107 ana hikaye görevinin tümünü tamamlayın.
  • 10 yabancının görevi tamamlayın.
  • 5 ödül avcısı görevini tamamlayın.
  • 25 şans karşılaşmasını tamamlayın.
  • Bir çete pususunda hayatta kalın.
  • 6 çete sığınağı temizleyin.
  • 50 hayvan türünü keşfedin.
  • Kement gibi 10 ekipman ögesi bulun.
  • 10 balık türünü keşfedin.
  • 6 çeteyi de keşfedin.
  • 10 at ırkını keşfedin.
  • 20 bitki türünü keşfedin.
  • 48 silahı keşfedin.
  • 10. seviye Sağlık, Dayanıklılık ve Ölü Göz'e ulaşın.
  • Bir atla 4. Seviyeye ulaşın.
  • Tüm 90 mücadeleyi tamamlayın.
  • 5 kulubeyi inceleyin.
  • 5 efsanevi Hayvan öldür.
  • 4 masa oyununu da oynayın.
  • 5 özel karakterle konuşun.
  • Bir kez banyo yapın.
  • Bir gösteri izleyin.
  • San Denis'teki tiyatroda canlı bir gösteri izleyin.
  • 1 craft yapın.
  • Bir Ev, Dükkan, Koç ve Tren soygununu tamamlayın.

Bunu diyen ilk kişi siz olabilirsiniz gördüğüm kadarıyla.

Birçok kişi söylüyor. Sosyal'de oyun hakkında konuşanlardan başka yerlere de bakmazsan göremezsin, burada bir kişi bir şey söyledi mi herkes aynı şeyi söyler. Birisi zamanında "RDR 2'nin başları sıkıcı." demiş, oyunu oynamayanlar bile böyle diyor artık.

Ben her gördüğümü yapmama rağmen yine de %82,9'da kaldı, %17,1'lik ne kaçırdığımı hâlâ anlayamadım :D

Ben oyunu %100 bitirdim, 250 saat civarı sürmüştü.

Son düzenleme:
Birçok kişi söylüyor. Sosyal'de oyun hakkında konuşanlardan başka yerlere de bakmazsan göremezsin, burada bir kişi bir şey söyledi mi herkes aynı şeyi söyler. Birisi zamanında "RDR 2'nin başları sıkıcı." demiş, oyunu oynamayanlar bile böyle diyor artık.
Sosyal haricinde de baktım, arkadaşlarımdan da düşünce istedim. %70'inden fazlası da oyunun başının sıkıcı olduğu görüşündeydi. Ben de kaçıncı saatten itibaren saracağını öğrenmek için konu açtım. Chapter 2 sonrası sanırsam çoğu kişinin düşüncesi.

Geri
Yukarı