RDR2 kaplama yüklenmiyor

İşletim sistemi
Windows 10

UmutPerk

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz DDR4 Ram CMK8GX4M1D3000C16
Ekran kartı
Galax RTX2060 Super Gamer 8GB (1-Click OC) 256Bit
Anakart
MSI B350M GAMING PRO Amd B350 Soket AM4 DDR4 3200(
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600X 3,8GHz 35MB Cache Soket AM4 İşle
Arkadaşlar merhaba. RDR2'de kaplama sorunu yaşıyorum ve inanılmaz canımı sıkıyor bu durum. Oyun M.2 SSD'ye (Kioxia Exceria, lRC20Z001tg8, 1TB, 2100/1700, NVMe PCI-e M.2, SSD) kurulu, daha önce M.2 SSD yokken de hard diske kurmuştum ancak o zaman da böyleydi M.2 SSD'ye kurunca bir şey değişmedi.
Sistemim, oyun için görüntüler ve ayarlar şu şekilde:

Screenshot_7.pngScreenshot_8.pngScreenshot_1.pngScreenshot_2.pngScreenshot_3.pngScreenshot_4.pngScreenshot_5.pngScreenshot_6.png

Hocam üsteki arkadaşın dediklerini yapmayı deneyin olmazsa bir de DirectX12'den Vulkana almayı deneyin başka aklıma bir şey gelmedi, garip bir şekilde çoğu kişi bu sorunu yaşamış fakat çoğu farklı çözümler ile sorunu çözmüş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam üsteki arkadaşın dediklerini yapmayı deneyin olmazsa bir de DirectX12'den Vulkana almayı deneyin başka aklıma bir şey gelmedi, garip bir şekilde çoğu kişi bu sorunu yaşamış fakat çoğu farklı çözümler ile sorunu çözmüş.

Şimdi bilgisayarı kapadım ancak yarın deneyeceğim. Ama yanlış hatırlamıyorsam Vulkan'dayken de böyleydi.

Grafik sürücülerin ve Windows sürümün eskiyse kesinlikle güncelle, aynı sorunu bende yaşıyordum Windows'u güncelledim ve sorun ortadan kalktı, ama kesin işe yarar mı bilmiyorum yine de dene.
Arkadaşlar merhaba. RDR2'de kaplama sorunu yaşıyorum ve inanılmaz canımı sıkıyor bu durum. Oyun M.2 SSD'ye (Kioxia Exceria, lRC20Z001tg8, 1TB, 2100/1700, NVMe PCI-e M.2, SSD) kurulu, daha önce M.2 SSD yokken de hard diske kurmuştum ancak o zaman da böyleydi M.2 SSD'ye kurunca bir şey değişmedi.

Bir de dikkatimi çekti eğer oyun oynarken ayarlara girdiyseniz VRAM kullanımı sizde çok az gibi. Ben 6 GB VRAM ile oynarken Full ayarlarda 4-5 GB VRAM kullanılıyordu.

Eki Görüntüle 1708181Eki Görüntüle 1708182Eki Görüntüle 1708183Eki Görüntüle 1708184Eki Görüntüle 1708185Eki Görüntüle 1708186Eki Görüntüle 1708187Eki Görüntüle 1708188
Texcurelarda yüksek o kadar etkili değil. Ayarlarınızı şununla aynı yapar mısınız?

1679268723705.png

1679268737855.png

Grafik sürücülerin ve Windows sürümün eskiyse kesinlikle güncelle, aynı sorunu bende yaşıyordum Windows'u güncelledim ve sorun ortadan kalktı, ama kesin işe yarar mı bilmiyorum yine de dene.
Sürücülerim güncel.
Texcurelarda yüksek o kadar etkili değil. Ayarlarınızı şununla aynı yapar mısınız?

Eki Görüntüle 1708207
Eki Görüntüle 1708208
DLSS kapatıp dener misin? Bu FSR ve DLSS yapay geliyor bana.
Anna'nın söylediği ayarları yaptım DLSS kapalı fakat hala aynı. Kafayı yiyeceğim cidden.

Oyun dosyalarını doğrulamayı denedin mi?
Bunu yapmadım ancak daha öncesinde yüklediğimde de böyle olmuştu bunla alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Sürücülerim güncel.

Anna'nın söylediği ayarları yaptım DLSS kapalı fakat hala aynı. Kafayı yiyeceğim cidden.

Bunu yapmadım ancak daha öncesinde yüklediğimde de böyle olmuştu bununla alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Oyun bozuk diyorum dalga geçiyorlar :D portlanmasında bir sorun var bu oyunun 4K ya göre portlamışlar PC'ye bu da az da olsa bazılarında bulanık texturelar gibi sorunlar çıkarıyor. Bendede uzak mesefadeki görüntüler çok kötü mesela seninkinin tam tersi.

Geri
Yukarı