Çözüldü RDR2 kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Sizgek

Hectopat
Geçen haftaya kadar RDR 2'yi sorunsuzca oynuyordum, işlerim dolayısıyla 1 hafta oyun oynayamadım ve 1 hafta sonra oyuna girdiğimde kasmaya başladığını fark ettim. 3-4 saniyede bir oyun donuyor, ani FPS düşüşleri yaşıyorum ve seslerde kesintiler yaşanıyor. Diğer oyunlarda böyle bir problem yaşamıyorum, yalnızca RDR 2'de bu problem var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet arkadaşlar sorunu çözdüm, tek sıkıntım RAM imiş 8 GB daha ekleyince bir sorunum kalmadı. Tabii daha önce 8 GB RAM ile rahatça oynayabiliyordum sorunun ne olduğunu hala bilmiyorum ama RAM eklemek tek çözüm gibi geliyor.
Geçen haftaya kadar RDR 2'yi sorunsuzca oynuyordum, işlerim dolayısıyla 1 hafta oyun oynayamadım ve 1 hafta sonra oyuna girdiğimde kasmaya başladığını fark ettim. 3-4 saniyede bir oyun donuyor, ani FPS düşüşleri yaşıyorum ve seslerde kesintiler yaşanıyor. Diğer oyunlarda böyle bir problem yaşamıyorum, yalnızca RDR 2'de bu problem var.

RAM miktarın ne?

Bende de 15-20 saniyede bir kasıyor gibi hissediyorum FPS 60 gözükmesine rağmen. Acaba yeni bir güncellemeyle falan mı ilgili?

8 GB.

1050 Ti ekran kartı, 8 GB RAM ve i5-7300HQ işlemci, fakat dediğim gibi daha önceden orta ayarlarda sorunsuz oynuyordum, FPS 30'un altına pek düşmezdi. 1 haftalık aradan sonra böyle oldu. İşlemci sıcaklıklarını kontrol etmedim.

Bende ilk oynarken 8 GB RAM'im vardı donmalar, takılmalar oluyordu RAM +8 RAM alarak sorunumu çözmüştüm.

@Sizgek, işlemci ve ekran kartı fanın düzgün bir şekilde çalışıyor mu?
Evet fanlarda bir problem yok, hatta diğer oyunlarda da test ettim böyle bir sorunla karşılaşmadım yalnızca RDR 2'de bu problemle karşılaşıyorum.
Bende ilk oynarken 8 GB RAM'im vardı donmalar, takılmalar oluyordu RAM +8 RAM alarak sorunumu çözmüştüm.
Yalnızca ram ile alakalı olduğunu düşünmüyorum, demin de dediğim gibi 1 hafta öncesine kadar bir problem yaşamadım en düşük 28-29 fps civarı almışımdır. Ama 1 haftalık aralıktan sonra böyle oldu.

@Sizgek, anlıyorum. Başka bir forumda gördüm belki çözüm olabilir.
  • "C:\Users\KullanıcıAdı\Documents\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Settings".
  • Bu klasörde mevcut olan "system.xml" hariç bütün dosyaları silin.
  • Yani;"sga_vulkan_final_init" ile başlayan ve "400042567_" gibi rakamlara sahip olan "bin uzantılı" dosyayı silip oyuna tekrar giriş yapmayı deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı